Reklama

Nachlazení kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hrosik94
Nováček 6 příspěvků 20.02.17 09:19
Nachlazení kojence

Dobry den, nepochybne se tady uz muj problem resil, ale bohuzel se mi nepodarilo najit.
Minuly tyden jsem mela virozu, bolest krku a ryma, pozdeji trochu kasel, bez teplot. Ted od soboty se v noci muj syn budi se spatnou pruchodnosti nosu, striknu morskou vodu, odsaju a vse je ok. Do toho ted zacal trochu pokaslavat, opravdu ale jen trochu. Vic jak 10× za den nezakasle, a mozna i to prehanim. Teplotu po odecteni ma 37,3 - nemyslim si, ze je to nejak zavazne. Jela bych k doktorce, ale ta ma tento tyden dovolenou a kdyz jsem telefonovala zastupujici doktorku, rekla mi, ze ma uplne plnou cekarnu, tak se bojim aby nechytl jeste neco horsiho. Prosim Vas zkusenejsi maminky, jak se mame zaridit, co radite? Nejake doporucene pripravky, jit na kratsi prochazku, nebo zustat doma? Kdyz mel rymu jako male mimco, doktorka nam dala kapky fenistil, coz jsem nikdy moc nepochopila, ale zkousim je davat tedy i ted. Moc dekuji za rady a zkusenosti! :roll: :)

Reklama

Reakce:

fia80
Závislačka 2958 příspěvků 20.02.17 09:24

Nepíšeš kolik malému je roků. To je pak těžko radit, když tak malé děti toho moc nemůžou.

Fenistil snižuje otok slinic a lépe se jim pak dýchá. Dobré je mu dát k postýlce nakrájenou cibuli - výpara z ní také snižují otok a mám zkušenost, že pak lépe spí - nekašlou a nemají ucpaný nos.

fia80
Závislačka 2958 příspěvků 20.02.17 09:27

K Dr. bych nechodila - pokud kašle jen trochu, ať tam nechytne něco horšího a stejně ti na to nic nedá - jen poradí to, co můžeme tady i my, když budeme vědět kolik je malému roků.

Ještě jsou dobré priznicové a olejové zábaly nebo čaj z lotosového kořene (ale ten se teď většinou špatně shání)

Alyss1
Závislačka 2763 příspěvků 10 inzerátů 20.02.17 09:33

Kolik mu je? tohle není stav, kdy se chodí k doktorce.

dala bych mořskou vodu, odsávala. pokud by bylo nutné, na noc Nasivin. Přes den Prospan, pokud hodně kašle v noci, na nos Stoptussin. Fenistil taky na noc pokud by to bylo nutné.

Zvlhčovat vzduch, větrat, zvýšit postýlku. Zapálit aromalampu s eukalyptem a levandulí např.

a čekat. pokud by se zhoršilo, tak pře víkendem k doktorce. pokud tam půjdeš teď, nic jiného ti neřekne.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 20.02.17 09:33

Takze ma maly jen rymu. Ten „kasel“ bude nejspis z hlenu, co mu stekaji do krku. Nikam bych nechodila, jen kdyby se teplota zvedla pres 38 st.

Uživatel je onlinekatyna1984
Kecalka 494 příspěvků 20.02.17 09:41

Zvysila bych postylku, zvlhcila vzduch a namazala hrudnik treba tymianovou masti. A na prochazku bych sla, pokud u vas neni inverze.

hrosik94
Nováček 6 příspěvků 20.02.17 09:44

@fia80 @Alyss1 vidíte to, měla jsem za to, že jsem věk napsala, malý má 8m. Přes den to vypada, že mu nic neni. Horší je to až k večeru a pak v noci když už dlouho leží na zádech. Mockrát všem děkuji za rady, jsem stejneho nazoru, ale přesto trochu plašan a tak znám ráda i názor zkušenějších :-) :nevim:

Alyss1
Závislačka 2763 příspěvků 10 inzerátů 20.02.17 09:46

Když teď půjdeš k lékaři, tak ti akorát řekne to co my, a pošle v pátek na kontrolu. pokud k němu nepůjdeš a zhorší se to, jdi v pátek k lékaři. Takže tam teď nechodˇa jednu návštěvu ušetři.

spí v postýlce? má ji zvedlou? nemáte v noci moc přetopeno a sucho?

Uživatel je onlineHoa Mai
Kelišová 5555 příspěvků 14 inzerátů 20.02.17 10:18

@hrosik94 S tímhle bych k doktorce nešla. Přesně jak píšeš, to čekání v čekárně a cesta tam a zpět může být víc zatěžující, než zůstat doma a samoléčit. Já dětem dávám tu nakrájenou cibuli k postýlce, jak už někdo psal, podložím zádíčka vysokým polštářem, aby spal v polosedu a stříkám mořskou vodu. K dr. bych šla až při zhoršení.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama