Nachlazení - odvar z cibule

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
28.9.10 10:41

Nachlazení - odvar z cibule

Honzík (za týden mu bude rok) je už 11 dní nachlazený, začalo to rýmou, přidal se kašel. Na rýmu používáme Physiomer, Fenistil kapky a odsávačku. Na kašel máme Prospan a Siropent (všechno na radu dětské dr.), ale já vůbec nemám pocit, že by se lepšil. Kamarádka mi radila na rýmu homeopatika Allium cepa, což je, jak jsem zjistila, cibule.
Tak mě napadlo - nemohla bych mu udělat odvar z cibule - cibulový čajík? Kdysi to u nás dost frčelo, jako vitaminová bomba při nachlazení - vyvařit cibuli, přidat med.. Jen nevím, jestli je to vhodné pro roční mimi (pokud ano, tak asi bez toho medu, že?).
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6885
28.9.10 10:48

Taky ho Kubovi děláme.myslím že by mu to ublížit nemuselo.záleží co všechno mu dáváš.kuba jedl v roce téměř vsechno.moc rád jedl a každý mu všechno ‚cpal‘.hlavně ať se uzdravite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sebross
28.9.10 10:56

Ja to svemu synovi taky delam (i kdyz se mu z toho jezi vsechny chlupy), mam ovsem pocit jen jakesi ulevy, rozhodne ne vyleceni - cibule s cukrem ci medem je proste takovy balzam. Mam pocit, ze jsou mnohem ucinejsi propolisove 50ti% kapky, ale nevim, zda jsou vhodne pro ani ne rocni dite.

• Citovat
  • Nahlásit
IMI
2766
28.9.10 11:41

Ja to teda nemuzu, ale muj nakraji cibul da do misky a zasype clzici cukru. Udela se z toho syrup a ten pak po lzickach. Cukr sice nic moc, ale v tomhle pripade bych to zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
28.9.10 11:50

Taky dělám sirup ze syrové cibule (nakrájet cibuli, pocukrovat, přiklopit - za 10 min. pustí šťávičku, po vybrání šťávy ještě jednou pocukruju a znovu pustí) - někdy místo cukru použiju med - moc to dětem chutná. Nabírám to do stříkačky od Nurofenu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
28.9.10 15:52

Díky. Sirup jsem vyrobila, kéž by mu pomohl… Konečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3818
29.9.10 15:39

Tak snad po porade tady se tvemu synkovi ulevilo. Ja ted take delam to, ze nakrajim cibuli, dam ji do textilniho pytliku a dam ji co nejblize k prckovi, kdyz v noci spinka. Krasne inhaluje celou noc cibuli a dycha se mu mnohem lepe… :palec: :palec:

ma rymu a kasel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
29.9.10 16:47

To je zajímavé, taky vyzkouším. Dnes jsme byli u dr. (už po třetí), protože se to pořád nelepší. Vyměnila nám léky, chudák Honzík.. Tolik chemie. Ale snad to pomůže. V noci se budí co hodinu s kašlem, vstáváme ve 4 hod ráno, protože mu rýma nedá spát.. No děs :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JaSe
29.9.10 18:42

Ahoj,
jen si dej pozor, cibule se ke každému léku nesmí. Vím, že se nesmí k Summetrolimu, jak je to se Spiropentem nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
1317
30.9.10 20:50
Luciusek píše:
Taky dělám sirup ze syrové cibule (nakrájet cibuli, pocukrovat, přiklopit - za 10 min. pustí šťávičku, po vybrání šťávy ještě jednou pocukruju a znovu pustí) - někdy místo cukru použiju med - moc to dětem chutná. Nabírám to do stříkačky od Nurofenu :palec:

Taky to dělám a opravdu nám to zabírá. Kluk je alergik a často pokašlává,takže když začne, tak udělám toto a ráno, večer dáváme pár lžiček a pokaždý nám to zabralo. No, ale dáváme i kapky na kašel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat