Bolení bříška ročního dítětě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
25.9.10 13:13

Bolení bříška ročního dítětě

Ahojky holky už nevím kam se obrátit a tak to zkusím tady.Začnu nejspíš od začátku.Když se moje malinká narodila,třetí den po porodu jí začalo trápit bříško.Kroutila se plakala a plakala.Bylo jedno jestli je ránno,odpoledne,večer a nebo noc,proplakala mi vkildu 6 hodin bez jekékoliv pauzy dokud neusnula vyčerpáním.Takže jsme zkončily na pohotovosti,kde malé dělaly tety nna protizánětlivá onemocnění a testy na ionty,vše vpořádku a po třech dnech nás propustili s diagnosou neklid:-(Přdepsaly nám kapky sab simlex,začali jsme je tedy užívat-bohužel nezabraly,koupila jsem tedy baby calm-opět bez uspěchu,vyzkoušeli jsme probio kapky,lefax,Nutrilon-B,bifidokorm,Od tří měsíců díky strátě mléka papala Bebu sensitiv-opět žádné zlepšení(z mlék jsme vyzkoušeli Nutrilon comfort,sunar,hami,ale beba jí chutnala nejvíc)Polohovaly jsme,příležitostně aby si malá nezvykla jsme používali rek. rourku,masírujeme bříško stále pupíkem(vyzkoušeli jsme i flutulin),pecky z DM,polohovaly jsme na tygříka,cvičili s nožičkami,dávali pořádně odříhnout,používali antikolikovou lahev,dávala jsme pozor aby dcerka netahla moc vzduchu při jídle,ale prostě nic nezabrala a do teď nezabírá…Nyní jí to trápí jen když je vklidu což je když spinká(je jedno jestli je to denní nebo noční spánek,stále se kroutí naříká,napíná nožičky,napíná se do luku,když už je opravdu unavená pláče a kroutí se zespaní..Je to hrozné na ní koukat jak už se rok trápí a já jí nedokážu pomoct.Ve třech měsících nás odesla náš pediatr na imunologii-testy na ABKM,celiakii-negat,krevní tety-vpořádku,5 měsících sono bříška-zvýšená dráždivost tračníku,výtěry ze stolice-dysmikrobie střevní flory(žádná probiotika nezabírají,ale všichni doktoři které jsme navštívili jsou zajedno,že s tím maličké bolesti nesouvisejí 8-o …Testy na okult. krvácení-negativní,testy na CF-negativní,Opěovně dělány tetsty na ABKM a celiakii-negativní i přesto na zkoušku nasazeno mléko Neocate Advenc(jedno balení)-žádná zmněna bolesti stejné.Moč-vpořádkuA já už si opravdu nevím rady neznám nikoho se stejným problémem,pokud se tu někdo najde a nebo alespoň s podobným,budu muc ráda a vděčná,když se mi ozve…Nebudu si připadat,že jsme v tom sama a že jsme jediní na světě.Dcerka se mi za noc vzbudí s hysterickým pláčem a kroucení klidně i 30 krát.Mám strach aby za tím nebylo něco vážného,ale uklidňuji se tím,že kdyby ano už by na to snad přišli nějakýma testama.Jinak v roce má 9850g 77cm.Porodní váhu měla 3850 a 51cm…Prosím ozvěte se někdo už mě to ničí… :cry: děkuju předem za jakoukoliv reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30308
25.9.10 13:27

Ahoj,

no to je strašný :-(

Přeju Tobě a Tvé dcerušce brzké vyřešení problému(vím,včera bylo pozdě :nevim: )a at tady najdete brzy někoho s podobným trápeníčkem na popovídání a výměnu zkušeností :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
25.9.10 13:30

U nas to byla ABKM - testy take vysly negativni. Jedno baleni Neocate nestaci, efekt je videt az po 3 tydnech. Sliznice streva je v takovem stavu, ze ji trva dlouho nez se da do poradku.
U nas i pri prisne bezmlecne diete trvalo nocni krouceni cca do 18 mesicu, pak jako kdyz utne, je klid. Ale BKM nemuze porad, ma prujem a pupinky, kdyz ji zkusime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
25.9.10 13:34

A prdí v noci?? slyšíte jí, že by si častěji ulevovala??Nebo to kroucení nepřestává nikdy??

Jsem samozřejmě laik, ale s tou příležitostou rek. rourkou - já bych se jí stále nebála používat.
Byly měsíce, když jsme denodenně rourkovaly 3×. Nezvykla si.
Občas tu někdo napíše, že se dítě pak samo nevykaká, nebo že je to návykové - ale jen tak, že to slyšel..
Ale nikdy tu nikdo nenapsal, že to tak opravdu jeho dítě mělo a nenaučilo se kakat bez rourky..
Přeji brzské uzdravení. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
25.9.10 13:41

A jak kaká?Má zácpu?Možná jsem to přehlídla :nevim:

Taky jsme rourku používali dlouho a hojně,nenavykl si a kaká sám.

Chudáčci,užíváte si teda po doktorech :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.9.10 13:41

děkuju vám moc,že jste se všechny ozvaly..:-)moc to pro mě znamená…Ve středu mám zavolat našemu gastroentrologovi a domluvit se s ním na další termínu…Hned se ho zeptám na to Neocate jek píšeš.I já bych byla ráda,kdyby nám ho předepisovali déle,ale prý stačí jedno balení(taky jsem se divila),chtěla jsem se tě zeptat(je možné,že po jeho nasazení mohlo dojíd u dcerky na začátku užívání k mírnému zhoršení,jako,že by se ty střívka nějak začali regenerovat,neměli jste něco podobného,možná už plácám hlouposti,ale je toho na mě už opravdu moc.Jinak přes den když je malá vpohybu je usměvavá a živá,ale jekmila je vklidu nastává peklo…A jak jsi se ptala,jestli dcerka občas prdí,je to opravdu málo kdy,jde vidět,že se snaží,ale prostě jí to nejde(jinak jsem zapomněla napsat,že jsme vyzkoušeli i fenykl čaje kmínové atd.)Je to opravdu hodně náročné a na psychiku o to víc,že mm je bohužel věčně v práci,takže jesem na to vcelku sama.A od má rodiny bydlím 280km:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.9.10 13:44

kaká bez problémů někdy i 4 krát denně což už m občas příjde až moc,stolice je kašovité konzistence,když byla malinká s kakáním měla problémy.3patně jsem to asi s tou rek. rourkou npsala,vždy po koupeli Barunce namasíruji bříško pupíkem,zacvičím s nožičkama a dám jí rourku(jenže za prvé to malá nesnáší i přesto,že to dělám jemně a jsem opravdu opatrná a za druhé jen málo kdy se stane,že si uprdne):-(o to víc mě to zaráží a pak jí dám do mlíčka lefax,dvakrát jí tam stříknu,ale noci jsou pořád stejné,proplakané a prokroucené:-(nic prostě nezabírá:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.9.10 13:46

a takto to jde každý den:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.9.10 13:49

moc ti děkuji jsi hodná..Ano máš pravdu už včera bylo pozdě,ale hlavně aby tomu už byl konec.Přesně jak píšeš,byla bych ráda.kdyby se ozval někdo se stejným,nebo alespoň podobným problémem,jenže moc tomu nevěřím… :-( Ale ještě jednou ti moc děkuju a ostatním taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
25.9.10 13:51

Také máme Barunku, ale ta v noci prdí jak traktůrek..
( to ti sice nepomohlo, ale držím palce)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
25.9.10 13:59

Ahoj Misell, mrzí me to - rozhodně je důležité nechávát bříško volné - malé bych dávala stále bodýčka a takové ty „tehotenské gatě“ - mají např v HM - prostě gatěčky hoodne nadpas se širokou gumou.
Určitě se ti nekdo ozve s podobným problémem, ať je brzy líp.

J.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
25.9.10 14:03

misell-moc držím palečky,vím jaké to je.My zase bojujem s kašlem skoro po celý rok.Máme oba s manželem astma tak se hrozím…

Možná nastane změna až začne papat pestřejší stravu…A na CT jste byly?Nějaký kontrast do střívka?Ty kašovité stolice a bolesti břicha bych u dospělého viděla na Crohnovu chorobu :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
25.9.10 14:21

Ano, my meli to same…akorat ja se nenechala zviklat a proste systematicky zkousela, co ji v jidle muze vadit…a je to to mleko, mlecna bilkovina. Na rocni dite je stolice 4krat denne hodne a kasovita konzistence taky neni uplne v poradku. Svedci to pro zanet tlusteho streva, ktere je drazdene alergenem. Mala se kroutila kazdou noc, cca po 5ti minutach, silenost. Ale preslo to v 18 mesicich a hlavne ji davame uz vic nez rok kazdy den probiotika Infants dophillus plus, probiotika to strevo jakoby !obali" zevnitr a nedochazi tolik k pruniku alergenu do tela.
Zkus sama s tou bezmlecnou dietou a uvidis. Neocate se da koupit i bez predpisu (je to teda palka), tak zkuste nejdriv mene nastepene Nutrilon Allergy care. Dcera pije Allergy digestive care, to je i bez mlecneho cukru. Bez predpisu stoji plechovka 320 Kc, s receptem platis 250.
zkus tuhle maminku: vera.kam@email.cz
Moc nam pomohla. Sice se specializuje na atopak, ale bude umet poradit i se stolici a hlavne s dietou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
25.9.10 14:22

Ten email jsem ti napsala, protoze vim, jake to je, kdyz ti nikdo nepomuze a ty se cele noci modlis, aby uz to skoncilo a tvoje dite trpi a trpi …a lekari nic, testy v poradku a nikdo ti to de facto neveri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19225
25.9.10 14:27

Ahoj,

normální mi to moc nepřijde. Buď nejaká forma alergie nebo nemoc bříška. Je to divný, že to testy vyloučily, ale tak věda není všemocná. Co třeba zkusit vynechat třeba 14 dní mléko úplně a dávat třeba rýžové z DM (složení pouze rýže), u nás to způsobovala alergie na BKM. Já osobně bych při takovém problému, když si s tím dr. neví rady zkusila nějakou alternativní cestu. Třeba já chodím k léčiteli, co praktikuje čínskou medicínu. On by jednak mohl poznat o co jde, jednak předepsat nějakou dietu a další léčbu. Má 4 děti a s dětmi to velmi umí a miluje je. Mně osobně i Karolínce mnohokrát pomohl s mnohými problémy. Pokud bys měla zájem, písni SZ ale nevím odkud jsi. Musí to být fakt hrozné, držím palce :srdce: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat