Jak mu podávat kapky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1666
24.9.10 16:22

Jak mu podávat kapky?

Ahoj,
Kuba má kašel a dostali jsme kapičky, který jsou chuťově dost hnusný a podle letáku by se měli užívat po jídle a zapíjet se 100ml tekutiny nebo se zředit čajem.A teď k problému-malýmu budou za týden 4 měsíce a nevim jak by mi zapíjel kapky 4× denně 100ml tekutinou :lol:Další je, že po jídle do něj nic samozřejmě nedostanu, protože má dost.No a když mu to chci dát mezi jídly tak když mu to nakapu tak spustí řev a už to nezapije.A nebo jsem zkoušela to dát do čaje a ani ten samotný čaj-fenyklový-mu nejede.Myslíte že bych mu do toho čaje mohla dát trochu šťávičky, která je od ukončenýho 4.měsíce?Nebo mu taky koupit třeba ovo čajík od ukon.4.měsíce?Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11502
24.9.10 16:50

takhle malý mimi dostalo kapičky?? Já když byla s kašlem u dr. tak mi na to nic nedala, že je na to ještě moc malý. pokud jsou tak hnusný jak píšeš, tak ti to nevypije ani v jiném čajíku. Nevím teda jak silný má ten kašel, ale pokud slabý, tak bych mu je asi nedávala a dávkování 4× denně se mi zdá taky nějak moc, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1853
24.9.10 16:53

klidně mu to nakap do mlíka nebo čaje
ale upřímně se taky divím proč nemá sirup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
24.9.10 17:31

No mě se to taky nezdá, že nedostal sirup…Ale to mi došlo pozdě,samozřejmě :roll: Dostal normálně stoptussin…Ten kašel neni nijak velkej,dr.říkala,ale že když neni kojenej takže má imunitu na nic…No jsem z toho na větvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24837
24.9.10 17:35

Ahoj, jestli jste dostali Stoptussin, tak kup zítra Stoptussin sirup, je volně prodejný a jak psaly holky, dej to malému do mlíka a je to :wink: A zkoušela dávat tekutiny, jak to půjde :-) Ať je malý brzo fit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24837
24.9.10 17:37

Aha, tak asi sirup nejde, četla jsem příbalák - sirup je od 6 měsíců :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17972
24.9.10 17:41

Trochu vody do skleničky, do toho nakapat kapky, natáhnout do stříkačky a stříknout do pusy.

Takto to děláme u obou dětí odmalinka. Nemusí to rozhodně být 100 ml, naše paní doktorka říkala prostě v něčem rozředit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11502
24.9.10 17:55

to je divný, že by kapky byly pro malý mimča a sirup ne? my taky nekojili, ale dr nám na to nic nedala, že prej až bude starší, takže jsme to nijak neléčili a dostal se z toho, akorát na rýmu jsem mu dávala kapičky, naštěstí jsme měli vzorečky z porodky, tak to bylo v pohodě a nemusela jsem hned hnát do lékárny a jinak v lékárně nám taky pro malýho nic nedoporučovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
24.9.10 18:03

Taky bereme stoptussin, malému je 5 měsíců. Taky jsem se ptala po sirupu ale prý až od půl roku. To mi tedy hlava nebere když třeba na teplotu sirup je ale co už. Kapky jsou hnusný a ten „inteligent“ co psal ten návod jak to brát by si to měl zkusit s dítětem -nakojit pak dát kapky - hnusný a ještě potom dát dítěti zapít 100 ml tekutiny :zed:
Mně známá dětská sestra poradila odstříkat mlíčko na lžičku, nakapat kapky a pak dát ještě trošku mlíčka. Nebo ten postup jak napsala Bohunka mi přijde dobrý. Jinak tedy náš měl takový kašel, že tedy nevím jak bychom to bez kapek zvládli. I se nám kvůli tomu musí posunout 2. hexavakcína a to prý nejde posunout o moc tak se modlím, aby byl v pondělí OK a za 14 dní mohl jít na očkování. Přeji rychlé uzdravení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
24.9.10 20:35

ahoj, no já bych mu je určitě dala. Malá měla ve 3 měsích nejdřív bronchitidu a pak zápal plic. Na vše jsme teda pokaždý dostaly sirup. Ale na exem proti svědění dostala Fenistil kapky. normálně jí to nakapu na lžičku a opatrně naliju do pusinky. V tvém případě bych zkusila klidně před jídlem. I když jsou hnusný, tak pokud bude mít hlad, tak si potom mlíčko určo dá. Třeba po chvíli… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat