Nachlazení - psí sádlo?

Zrzi33
27.11.09 15:19

Nachlazení - Psí sádlo?

Ahoj. V tomhle období řeším docela velký problém s rýmou a nachlazením celkově. Nechci brát nic co by bylo na bázi léčiv, chtěla bych spíš něco přírodního. Někde jsem zaslechla Psí sádlo, ale nevím co si přesně pod tím názvem mám představit a docela mě děsí, že by to mělo být ze psa. Proto jsem se chtěla jsem se Vás zeptat, jestli někdo z Vás má zkušenosti s tím zkušenosti. Poraďte. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.11.09 15:25

Zrzi- psí sádlo je určitě ze psa,jednou nám ho kdosi dal,štítila jsem se toho jen dotknout ale efekt to nemělo.Spíš kdyby se Ti podařilo sehnat jezevčí sádlo,to mi dal kamarád a po namazání to šíleně hřálo a do rána se mi krásně odkašlávalo.Tak nevím jestli jsem Ti pomohla

• Nahlásit
  • Citovat
24838
27.11.09 15:26

Ahoj, já znám psí sádlo z vyprávění mé babičky, ale tam šlo opravdu o sádlo ze psa :-( 8-o Prý to bylo super na průdušky apod.

Ale ještě jsem vygooglila toto http://www.samoleceni.cz/…na-mast-75ml Což je o dost přijatelnější :-) Zkušenost ale nemám :wink: Přeju brzké uzdravení. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
27.11.09 15:51

hele a proc by se nemohlo pouzivat sádlo ze psa a z prasete jo? vegetariani odpusti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
27.11.09 16:07

jinak podle mych zkusenosti nejlepsi prevence rymy je nevychazet z domu (mysleno mezi lidi) :-( bohuzel malokomu se tohle postesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
27.11.09 16:37

Psí sádlo z nám také jen z vyprávění,osobně se mi to příčí když sama psa mám.
Prase nemám,kdyby to byl můj mazlíček tak asi vepřové nejím a ani sádlo prasečí nepoužiju,ale k prasátkům nemám žádný milostný zvířecí vztah.
Nejspíš to psí sádlo opravdu pomáhá co jsem slyšela a seženeš ho asi na nějaké vesnici,ale určitě bych dala přednost čemukoliv jinému :lol:
Našla jsem zde diskuzi http://diskuse.doktorka.cz/psi-sadlo/
prý se prodává v lékárně i psí sádlo co není ze psa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
27.11.09 16:52

Jé, psí sádlo jsme doma měli, když jsme byli malí, dal nám ho jeden starý cikán, co dělal s tátou kdysi ve fabrice. Bylo takové žluté a fakt bylo ze psa, nechápu, co vám na tom vadí,pokud nejste vegetariáni, nijak to nesmrdělo, co si pamatuju, tak prasečí má silnější odér. Brácha hodně trpěl na záněty průdušek a dost mu to pomohlo. Máma dělala takové zábaly na hrudník, jakýsi papír propíchala vidličkou, namazala sádlem, přes to dala suchou plenu a ještě ho zabalila ručníkem, aby byl v teple. Do rána byl brácha fit:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
27.11.09 17:20

Ahoj
psí sádlo znám z vlastní zkušenosti když jsem byla malá dávala mi ho babička když jsem měla děsný kašel budď na lžičce nebo mi mazali i průdušky a zabalit do sáčku a šátku, fakt zázračně pomohlo. Nebo když nebylo psí sádlo dávali mi husí sádlo. Jinak je to fakt ze psa já nepátrala odkud ho brali. Vím jedno fakt pomáhálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13103
27.11.09 20:55

Jé, tak to my jsme se obešli úplně bez sádla :lol: U nás se průdušky tradičně léčily vařenýma bramborama, které se zabalily do utěrky a přiložily na hrudník. Krásně to hřálo a i to pomáhalo na odkašlávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
27.11.09 21:27

Mě by psí sádlo vadilo. Rozhodně nejsem vegetatiánka, ale pejska mám a je to člen rodiny. Nějak si nedovedu představit, že bych na sebe mazala něco, co bylo vyrobeno z jiného psa. Asi jsem trochu pokrytec, to prasečí či husí sádlo by mi nevadilo… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zrzi33
3.12.09 14:33

Nachlazení - Psí sádlo?

Díky za Vaše reakce a tipy. Právě nic z nějakého hafana nebo jiného zvířatka si na sebe dávat nechtěla. Vyzkoušela jsem brambory, i zábaly, pomohlo to, ale jen na chvili a zase jsem chrblala jak starý děda. :roll:
Tak na řadu přišla ta vygooglená mast :-)
Děkuju Fragolo za odkaz. Tzv. Psí sádlo nakonec pomohlo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
536
6.12.09 09:17

Lze použít i olejové zábaly. Na podporu vykašlávání Respiran nebo Průduškovou směs od Herby Vitalis.
Při začínající rýmě kápnout do nosu 2× denně 1 kapku citrónu. První kápnutí je docela drsný, ale rýma se nerozjede, do 3 dnů je po ní. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
XX
6.5.10 13:19

Psí sádlo

Ahoj,

dá se koupit v lékárně, někde jsem četla o bylinné náhražce.

• Nahlásit
  • Citovat
469
6.5.10 17:26

Fakt miluju tyhle babský kecy :evil: Když to vezmu čistě logicky (aspoň tou mou logikou) co by asi tak ve psím sádle mohlo být jiného než v jiném živočišném tuku??? O jakou účinou látku by se mělo jednat?! POdle mě v těchto přídech má jediný účinek promazání=prohřátí pokožky a potom samotný účinek zábalu jako takového.
Jinak nechápu co by tam mělo účinkovat na průdušky a vykašlávání :roll:

A jinak rozdíl v psím sádle a třeba prasečím/husím je, že pes není v ČR povolený jako jateční zvíře, takže výrobou psího sádla se osoba dopouští týrání zvířat. Citovou stránku věci opomenu, tu má každý jinak postavenou.
Já osobě bych si na prsa radši namazala sádlo z tchýně než ze psa :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
9.8.10 14:39

Ahoj,

já vždycky na nachlazení a bolení v krku připravuju cibulový sirup. Manžel to nemůže ani cítit,a přitom je to taáák dobré, tak ho nenutím, ale mi vždycky zabral.

Budeš potřebovat pouze cibuli a cukr krystal.

Do velkého hrnku(keramického, ne kov) s pokličkou si nakrájej na kolečka 2velké cibule, dej trošku na dno hrnku a zasypej troškou cukru..a zase cibule..a cukr…až má půl hrnku naplněného…a přikryj a dej přes noc do lednice. :wink:
Druhý den už pomalu vidíš jak pouští sirup. 3× denně velkou polévkovou lžíci. Cibuli v hrnku nechej maximálně 4dny pak si udělej čerstvé

…ale já čerstvé už nedělala, bolest i nachlazení přešlo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama