Nadměrné ochlupení u žen

Anonymní
6.9.21 17:11

Nadměrné ochlupení u žen

Ahoj, prosím, nemá někdo zkušenost s nadměrným ochlupenim? Než jsem si začala holit ruce, všichni se mi posmivali. V oblasti loktů jsem měla chlupy cca 6cm dlouhé, né-li víc. Mé trápení jsme tenkrat sdělili pediatrovi, odpověď byla, že je to normální, ze někdo to tak má. Nejvíce mě to trapi v létě, chloupky mám sice světle, ale mám dobrý pigment a rychle se opalim, takže to pak svítí ještě víc. U vody cítím, jak mi ty chlupy na zadech vlajou :,( :D Nejsou to už ty 6cm, ale viditelné jsou dost. Mám chlupatá i prsa, břicho, mám knirek. Nezná někdo řešení, jak se toho zbavit? Nebo jestli by mi nedovedl poradit nějaký lékař? Stydím se to s mými doktory řešit. Přítele mám, ten to tolik neřeší, ačkoliv má po těle méně chlupů jak já, ale na veřejnosti je mi velmi nepříjemně a trápí mně to. Paradoxem také je, že chlupy v podpaží jsem měla snad jako poslední ze všech mých kamarádek. :D Mockrát děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1505
6.9.21 17:18

Co antikoncepce? nejaka ta silnejsi? ta by mohla tu nerovnovahu hormonu dat trosku do late. Zasla bych na gyndu a poradila se tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
6.9.21 17:22

Objednala bych se na endokrinologii. Udělají ti základní vyšetření a aspoň budeš vědět, jestli máš nějakou hormonální nerovnováhu, nebo jsi prostě jen víc chlupatá od přírody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
6.9.21 17:38
@Leenvecka píše:
Co antikoncepce? nejaka ta silnejsi? ta by mohla tu nerovnovahu hormonu dat trosku do late. Zasla bych na gyndu a poradila se tam.

Antina na to nepomůže. Navíc ta silnější jí ještě může přivodit vysoký krevní tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 17:38

Ahoj mám take nadměrné ochlupení. Od zadku dolů se musím holit jinak je to hrůza. Chlupy mám ještě ke všemu tmavé. Kdysi jsem byla na kožním a tam mi dr řekla jedině odstranit laserem. Naučila jsem se s tím žít, chloupky si odstraňuju. Sice mě to to štve, ale nenadělám nic. Hormony mám v normálu tím to není. Ale ty se nech vyšetřit pokud ti žádné vyšetření nedělali. A stydět se nemusíš. S kým jiným se poradit než s dr.

• Citovat
  • Nahlásit
266
6.9.21 17:44

Pediatr je vůl. I kdyby se s tím nedalo nic dělat, za pokus to stojí. Enokrinolog + gynekolog na hormony.
Nejlepší je laser, ale ten chce tmavší chloupky. Sice to něco stojí, ale je to pak trvale pryč. Na větší plochy mívají lepší cenu. Někde nabízeli, že si chloupky obarví a pak to funguje i tak. Nevím. Pokud je to světlejší porost, tak trhat cukrovou pastou nebo voskem. Dělají to kosmetičky. Kořínky se za pár let unaví a ani to tolik neporoste. Určitě to nějak řeš, strašně se ti uleví, když se toho zbavíš. Je to hrozné, se pořád schovávat. Zkus poptat v nějakých větších kosmetických salonech. Tam ví nejvíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 17:53

@Leenvecka Myslíte, ze by antikoncepce pomohla? Obyč antikoncepci užívám 6. rokem, a doteď jsem o tomto problému neřekla gynekologovi. Tenkrat ještě kontroloval prsa, a to mi stačilo. Chloupky tam mám cca cm dlouhé, a ono to je docela dost, hlavně od dvorců dolu “trčí”. Do vystrihu to naštěstí není tak hrozné, tam jsou kratší a jen tak polehávaj.. :lol: Doufám, ze tu jen neprehanim, ale v mem okolí nikdy žádná ženská nebyla chlupatejsi. :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 20:20

Mám kamarádku, která si holí ruce. Mě to teda přišlo divné, i když měla tmavé chloupky. Ale když se cítila dobře, proč ne?

Na ochlupení pomáhá Estrogen.
Znáš tu online gynekologii? Tam si to můžeš nechat předepsat bez keců. Estrofem je nejpohodlnější.

Jinak já osobně bych to neřešila. Nějak nechápu, když někdo řeší, jak kdo vypadá nebo co má a co ne :nevim: Máš prostě chloupky… No a co. Madla má pihy a Petra má znaménka. Rosťa má velký nos a Mařenka má jedno ucho větší… Každý jsme nějaký ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat