Úraz hlavy - sanitka

Anonymní
6.9.21 11:16

Úraz hlavy - sanitka

Mám čerstvou zkušenost s jízdou sanitkou a ne zrovna hezkou a pořád o té situaci přemýšlím. Zajímal by mě váš názor. Spadla jsem a udeřila se do hlavy, docela silný naráz na tvrdý povrch. Na chvilku jsem přestala vidět, ale pak dobrý. Hlava ani nijak strašně nebolela, přiměřeně. Volala jsem obvodní mudře, jestli mám pro jistotu přijít, neb budu sama a dětma, tak abych byla ok. Mudra že dnes končí dřív, takže se hlídat a v případě přetrvání bolesti pohotovost, v případě nevolnosti, silné bolesti, něčeho divného sanitka. Chvíli to bylo ještě celkem ok, ale odpoledne už hlava bolela hodně a když jsem si chtěla lehnout, byla ta bolest silná, velký tlak, motání hlavy. Dost se to zhoršilo během hodiny až dvou. Když dorazil manžel, vše jsem mu řekla a že budu muset asi radši do nemocnice, že mi je nevolno i od žaludku a hlava hodně bolí, hlavně změna polohy. Máme momentálně vozidlo k. o. takže máme jen menší a do toho se nedostaneme všichni s dětma, takže jsem musela jet leda sama. To jsem se bála, tak jsem volala sanitku, zda za těchto okolností můžu jet autobusem (50min cesty, nutný přestup), dispečerka řekla, že to spíš ne, že mi posílá sanitku. Obecně všude říkají, že hlava je zrádná, takže připouštím, že jsem měla prostě i strach řídit nebo jet sama. Po příjezdu sanitky jsem ale dostala strašně vynadáno, dojeli chlap a žena, ta na mě zvýšeným hlasem hučela celou cestu do nemocnice, že zneužívám výjezd, že to není život ohrožující stav, že kvůli mně může někdo umřít, jestli si to uvědomuji. Hlava mě strašně bolela, takže jsem vnímala jen část z toho co říkala, cítila jsem velkou únavu. Ale vím že na mě křičela celou cestu. Když mě přivezli na pohotovost na ambulanci, záchranářka na mě ukazovala a mluvila ve stylu: takhle paní si jezdí se záchranou službou do nemocnice a boulí, ano, zneužívá práce záchranářů, ano, je při vědomí, bez známek čehosi, ano..a tak asi dalších 10 minut. Sestra mi mezitím nasadila na krk nějaký límec a už si mě převzali. Výsledkem vyšetření byl otřes mozku a výhřez krční ploténky a krátká hospitalizace (2 dny).
Zajímá mě, jestli jsem udělala chybu, že jsem tu sanitku zavolala, nebo ne.
Asi bych tam zpětně opravdu dokázala nějak dojet autobusem, ale nevěděla jsem jak je to vážné. Co si o tom myslíte? Je to čerstvá zkušenost, jednou dřív jsem už zažila podobně protivného záchranáře u syna, který se mi dusil při laryngitidě, nakonec 5 dní hospitalizace, ale jak mně, tak jemu, pomohli, takže to nechápejte, že si stěžuji, jen mě překvapilo to chování. Beru i kritiku, ráda bych věděla, kdyby nedej bože bylo ještě někdy něco. Prosím anonym, kvůli zdravotnímu stavu, nerada tyhle informace nechávám na internetu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14685
6.9.21 11:21

Tohle je spis na taxik nebo dovoz nejakym kamosem.

Ale kdyz uz jsi v te sanitce byla, nemela na tebe co rvat. Mela ses razne ohradit. Ale chapu, ze v takove situaci na to neni sila a energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2733
6.9.21 11:22

Já bych asi spíš poprosila souseda nebo příbuzného anebo si zavolala taxi. Tohle mi na záchranku nepřijde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
6.9.21 11:26

Taky bych si zavolala spíš taxíka nebo nějakého kamaráda, známého, souseda. Ale chování lékařky bylo velmi neprofesionální a měla ses ohradit, zvlášť, když ti dispečerka tu sanitku sama doporučila. Každopádně už to neřeš, proč taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
6.9.21 11:29

Tak vzhledem k tomu, že ti tu sanitku poslala dispečerka, bych to neřešila 8o volala jsi o konzultaci, sanitku dostala a tečka. Nějaké potíže sis nevymyslela, tak co. Kdybys omdlela nebo se ti udělalo zle někde v autobuse nebo cestou z autobusu do nemocnice, tak by ti ji taky zavolali, takže to už máš jedno, kdy přijede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16715
6.9.21 11:30
@Anonymní píše:
Mám čerstvou zkušenost s jízdou sanitkou a ne zrovna hezkou a pořád o té situaci přemýšlím. Zajímal by mě váš názor. Spadla jsem a udeřila se do hlavy, docela silný naráz na tvrdý povrch. Na chvilku jsem přestala vidět, ale pak dobrý. Hlava ani nijak strašně nebolela, přiměřeně. Volala jsem obvodní mudře, jestli mám pro jistotu přijít, neb budu sama a dětma, tak abych byla ok. Mudra že dnes končí dřív, takže se hlídat a v případě přetrvání bolesti pohotovost, v případě nevolnosti, silné bolesti, něčeho divného sanitka. Chvíli to bylo ještě celkem ok, ale odpoledne už hlava bolela hodně a když jsem si chtěla lehnout, byla ta bolest silná, velký tlak, motání hlavy. Dost se to zhoršilo během hodiny až dvou. Když dorazil manžel, vše jsem mu řekla a že budu muset asi radši do nemocnice, že mi je nevolno i od žaludku a hlava hodně bolí, hlavně změna polohy. Máme momentálně vozidlo k. o. takže máme jen menší a do toho se nedostaneme všichni s dětma, takže jsem musela jet leda sama. To jsem se bála, tak jsem volala sanitku, zda za těchto okolností můžu jet autobusem (50min cesty, nutný přestup), dispečerka řekla, že to spíš ne, že mi posílá sanitku. Obecně všude říkají, že hlava je zrádná, takže připouštím, že jsem měla prostě i strach řídit nebo jet sama. Po příjezdu sanitky jsem ale dostala strašně vynadáno, dojeli chlap a žena, ta na mě zvýšeným hlasem hučela celou cestu do nemocnice, že zneužívám výjezd, že to není život ohrožující stav, že kvůli mně může někdo umřít, jestli si to uvědomuji. Hlava mě strašně bolela, takže jsem vnímala jen část z toho co říkala, cítila jsem velkou únavu. Ale vím že na mě křičela celou cestu. Když mě přivezli na pohotovost na ambulanci, záchranářka na mě ukazovala a mluvila ve stylu: takhle paní si jezdí se záchranou službou do nemocnice a boulí, ano, zneužívá práce záchranářů, ano, je při vědomí, bez známek čehosi, ano..a tak asi dalších 10 minut. Sestra mi mezitím nasadila na krk nějaký límec a už si mě převzali. Výsledkem vyšetření byl otřes mozku a výhřez krční ploténky a krátká hospitalizace (2 dny).
Asi bych tam zpětně opravdu dokázala nějak dojet autobusem, ale nevěděla jsem jak je to vážné. Co si o tom myslíte? Je to čerstvá zkušenost, jednou dřív jsem už zažila podobně protivného záchranáře u syna, který se mi dusil při laryngitidě, nakonec 5 dní hospitalizace, ale jak mně, tak jemu, pomohli, takže to nechápejte, že si stěžuji, jen mě překvapilo to chování. Beru i kritiku, ráda bych věděla, kdyby nedej bože bylo ještě někdy něco. Prosím anonym, kvůli zdravotnímu stavu, nerada tyhle informace nechávám na internetu.

Myslím si, že na podobné cesty se má využívat taxi-služba, pokud není možné vyřešit v rámci rodiny (odvoz rodinným příslušníkem) - osobně bych si ve Tvé situaci rychlou záchranku nevolala.

Nicméně chování záchranářky bylo naprosto nevhodné, o tom není sporu. Nesouhlas s tím, že byla záchranka vyslána zbytečně, by měla projevit jinde - nic ji neopravňuje ventilovat jej na pacienta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4164
6.9.21 11:32

Tak zenske si volají sanitku i kdyz jim praskne voda a nemaji zadne jine komplikace. Se jim nedivim ze jsou nastvani. Mohla jsi to vyresit jinak. Kdyz jsi cekala tak dlouho tak to fakt nebylo akutní. A buhvi jak to bylo s tim jekotem kdyz te tak hrozne bolela hlava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12439
@Anonymní píše:

A kdyby to bylo krvácení do mozku? A po cestě bys zkolabovala?

Ségra takhle měla v obchodě tlak na hrudi, ještě odřídila cestu domů, tam odmítala záchranku, kterou ale nakonec přesto zavolali, sešla do ní po vlastních, něco ji píchli a nahodili infuzi a pak… elektrošoky a exitus!

Takže buďto dostala nějakou silnou alergickou reakci na injekcii a/nebo infuzi, anebo se to postupně zhoršovalo a v sanitce to vyvrcholilo.

Raději 2× zavolat zbytečně, než 1× pozdě! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622

Tak otřes mozku není žádná sranda. Přijde mi to adekvátní. Taxíkem bych po úrazu hlavy nejela ani omylem. Kdybyste cestou upadla do bezvědomí, tak co? Asi měla paní blbou náladu a službu… Netrapte se. Já bych jednala podobne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 11:34
@Semtex píše:
Tak vzhledem k tomu, že ti tu sanitku poslala dispečerka, bych to neřešila 8o volala jsi o konzultaci, sanitku dostala a tečka. Nějaké potíže sis nevymyslela, tak co. Kdybys omdlela nebo se ti udělalo zle někde v autobuse nebo cestou z autobusu do nemocnice, tak by ti ji taky zavolali, takže to už máš jedno, kdy přijede.

Tak bylo by to asi blíž. Z toho jsem měla právě strach, že omdlím po cestě, přes den by to bylo lepší ale takhle pozdě večer, nebo někde v areálu nemocnice. My tady zatím nikoho moc neznáme, bydlíme tu chvíli, ale příště zkusit jet sama, asi jsem to přecenila, ale bála jsem se toho omdlení, nebo nějakého krvácení do mozku, nejspíš jsem zbytečně plašila.

• Citovat
  • Nahlásit
43

Pokud v okolo prostě nebyl nikdo, kdo by tě mohl hodit, plně rozumím, že sis záchranku zavolala.

Máš na to plné právo.

Na takový to „No já nevím, jestli je tohle na záchranku, asi bych je spíš nevolala…“ mi. málem umřela babička. Takže volat, volat, volat, kdykoliv je to vážnější.

Záchranářka byla neprofesionální. Kdyby ti nic nebylo, tak tě tam dva dny nenechají, ale pošlou tě domů.

Hlavně že jsi v pohodě a dlab na ni, byla to jen nějaká nepříjemná pipka. Tohle by určitě nikomu říkat neměla, jakkoliv zbytečné jí to připadá. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12439
@Semtex píše:
Tak vzhledem k tomu, že ti tu sanitku poslala dispečerka, bych to neřešila 8o volala jsi o konzultaci, sanitku dostala a tečka.

Přesně tak! Dispečerka to vyhodnotila na sanitku, kterou Ti tam poslala, takže doktorka si to měla vyříkat s ní, a ne s laikem, který nemá dostatečné informace a zkušenosti na správné zhodnocení dané situace. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 11:36
@Kaileee píše:
Tak zenske si volají sanitku i kdyz jim praskne voda a nemaji zadne jine komplikace. Se jim nedivim ze jsou nastvani. Mohla jsi to vyresit jinak. Kdyz jsi cekala tak dlouho tak to fakt nebylo akutní. A buhvi jak to bylo s tim jekotem kdyz te tak hrozne bolela hlava…

Neječela, ale kárala mě zvýšeným hlasem po celou cestu za ten výjezd. Do porodnice jsem zrovna autobusem jela. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2857
6.9.21 11:38

@Kaileee tak rodička přece nepojede s odtékající plodovkou taxíkem :roll: od toho sanitky jsou. Porod se taky může nečekaně rychle rozjet a co pak v taxíku s taxikářem? Auto by měl akorát cely zpraseny od krve a přišel o peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
6.9.21 11:40

Vždyť ti tu sanitku poslala dispečerka! Netrap se tím.

Příspěvek upraven 06.09.21 v 17:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat