Nadýmání u kojenců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucky.O
Kecalka 244 příspěvků 01.06.10 17:40
Nadýmání u kojenců

Ahojte,mám 5měsíční holčičku.Pořád jí bolívá břísko,ikdyž kojím hlídám si jídlo abych něco nadýmavého nesnědla.Každou volnou chvíli cvičíme,máme kapky sab simplex,často pokládáme na bříško,ale přesto přijde chvilka kdy začne hodně hlasitě kňourat zničeho nic nebo přímo plakat,když ji otočím na bříško tak po zoufalém pláči si po chvilce uleví.Nevíte někdo ještě nějakou radu?????????jednu dobu jsme i užívali probiotické kapičky a taky nám nějak moc nepomohli.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Princess
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 2 inzeráty 01.06.10 17:44

Nás to trápilo skoro až do devíti měsíců, dodnes nevím v čem byl problém. MUDr.mi na to jen řekla, že holt někdy se tzv. „tříměsíční kolika“ trochu protáhne.
Nejvíc zabíralo pohupování a později i cvičení na balónu a z kapek Babycalm a k tomu fenyklový čajík, ten jsem při kojení pila já, malé jsem ho dávala později…držím pal­ce!

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 01.06.10 17:48

Hm, u nás pomohlo až v půl roce zavedení příkrmů :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14967 příspěvků 01.06.10 17:53

Lucky, my také na prdíky stále ještě trpíme - a to jsme skoro o dva měsíce starší… :zed:
Nám se to po zavedení příkrmů naopak zhoršilo..

Anomiska
Kecalka 480 příspěvků 01.06.10 18:42

Dost pomáhá přikládat na holé bříško teplou látkovou plínku - toť rada starších :wink: Já osobně jsem malému sab simplex dávala jen malinko, hlavně jsem masírovala bříško po směru hodinových ručiček, cvičila s nožičkama a také přikládala tu plínku. Držím palušky, ať vám to trápení skončí co nejdříve. Prý mívají děti problémy s prdíky nejvíce do toho 5 měsíce, pak už ne :mavam:

Dodo008
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.10 19:25

Ja si na sab simplex absolutne nemuzu stezovat.Je to jeden z nejlepsich pomocniku co jsem poznala pri takovem trapeni jako nadymani a plynatost u miminek.
Mam tri deti,z toho poslednim dvou jsem sab davala do cca 4 mesicu,ale opravdu pravidelne pred kazdym krmenim.Nikdy mi ani jedno dite neplakalo,ani neknouralo na boleni briska,ale chce to davat diteti opravdu pri kazdem jidle,pokud to je jen narazove,extra ucinek to mit nebude.Do mesice veku ditete jsem davala 5 kapek,od jednoho do dvou mesicu 10kapek a od dvou do ctyr mesicu 15 kapek.To po porade s dr.

ciniminisek
Echt Kelišová 7719 příspěvků 01.06.10 19:57

Já jsme malému žádné kapky nedávala,pomohlo nám cičit s nožičkama,ma­sírovat pupík mastičkou pupíček nebo pupík ted nevím.Pil fenyklový čajík a občas jsem mu dala trošičku napít na radu doktorky borůvkového džusíku,tuším od hippu ale nevím přesně.Když už chudák neměl sílu tlačit ani plakat tak jsem mu pomohla teploměrem do zadečku,prodávají na to speciální rektální rourky ale nedoporučuje se to dělat moc často,že si prej dítko moc zvykne a pak se bez toho nevykadí ale nám se to nestalo,takže u druhého budu „pomáhat“ taky.

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 01.06.10 20:01

Nám pomáhá Lefax, na předpis se doplácí jen 20kč, přesli jsme na něj, protože sab simplex nám vůbec nepomáhá a když má malá problém s prdíkama, tak po Lefaxu má do 10 minut klídek a pak proprdí celou noc :lol:

kmacek
Kecalka 378 příspěvků 01.06.10 20:04

Ahoj, já jsem malému, když moc plakal, dávala kapičky Lefax, v porodnici mi sestřička řekla, že jsou lepší než Sab simplex a k tomu jsme také masírovali bříško (spíš jsem lehce promačkávala bříško různými směry) a cvičili nožkama k bříšku. Malého trápily prdíky do 9.-10. měsíce

Lucky.O
Kecalka 244 příspěvků 01.06.10 20:41

Všem mockrát děkuju za rady,zkusím ještě i ty druhé kapičky a budeme se snažit dál se jich co nejdřív zbavit :-)

misburka
Stálice 92 příspěvků 02.06.10 14:53

No já osobně bych ty kapky moc nedávala, mimča si na to můžou prý zvyknout a potom to samo nejde :cry: . Nám pomohl fenyklový čaj/pila jsem ho i třikrát denně/ a hodně pohybu. Taky se snaž co nejvíce pít, to pomáhá hodně. Cvičit nožičkama jako když se jede na kole/opatrně/, fenyklový čaj a masáž bříška gelem Pupík. Ať vás to přejde co nejdříve.

Ansa
Nováček 10 příspěvků 02.06.10 16:09

Kapky sab simlex jsou spíš na rozpuštění pěny v bříšku, dávala jsem je dlouho a malá si na ně vůbec nezvykla, jde jí vše samo :lol:
mastila jsem bříško mastičkou flatulinem, zvedala nožky k břížku, to si mi vždy několikrát prdla, i plenku jsem dávala nahřátou na bříško, sama jsem pila 1l fenykl. čaje, hodně kmínovala, pak jsem přestala, neboť tlačila ještě víc, všeho moc škodí :think: , po třetím měsíci se to upravilo samo, asi si tím ty miminka musí projít, některá božátka to bohužel trápí dýl :-(

Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 95 inzerátů 03.06.10 20:44

Ahoj, nám hodně pomohly probiotické kapky BioGaia, u nás jsou dost drahé, ale v Polsku vyjdou na polovinu. Tak pokud bydlíš poblíž nebo tam máš někoho z rodiny, tak je zkus koupit tam. Malá na prdíky trpěla asi měsíc a jakmile jsem začla tyto kapky podávat, je klid. Držím palečky, ať Vás brzo bříško přestane trápit.

veverttka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.10 21:00

Nám definitivně taky nepomohlo nic až z toho vyrůst. Z kapiček mi přišlo, že nejvíc pomáhaly babycalm a dost dobrý byl i polštářek z třešňových peciček (nahřát a na bříško) spolu s cvičením nožiček.

Ajinka001
Nováček 2 příspěvky 07.03.11 22:12

Ahoj, taky nás trápí prdíky, je nám 7 týdnů a kojim.Malá řve vždycky večer po koupání, když jí nakrmim.To jí pak 2 hodiny nosim po pokoji, než přestane.ale už asi 14 dní večer přikrmuju Nutrilonem, zdá se mi, že po Nutrilonu tolik bolesti nemá.Nemáte někdo nějaké jiné rady, jsem už úplně zoufalá :cry:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >