Nafouklé břicho u RAK vaječníků

Anonymní
13.4.17 13:57

Nafouklé břicho u RAK vaječníků

Ahoj,

dokážete někdo, prosím, popsat, jak je u rakoviny vaječníků nafouklé břicho? Nevím, jak to popsat, aby jste mi porozuměli, ale je nafouklé jako jako hned od spoda jako u těhotných, nebo je vystouplý víc „břišní“ špek…a nafouklé až kam nahoru?
Na nadýmání netrpím, takže nevím, k čemu přirovnat…
Když už je zvětšené břicho vlivem této nemoci, je to už velmi pokročilé stádium, že? Jak dlouho se takový nádor vyvíjí do této fáze?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4908
13.4.17 14:29
@Anonymní píše:
Ahoj,dokážete někdo, prosím, popsat, jak je u rakoviny vaječníků nafouklé břicho? Nevím, jak to popsat, aby jste mi porozuměli, ale je nafouklé jako jako hned od spoda jako u těhotných, nebo je vystouplý víc „břišní“ špek…a nafouklé až kam nahoru?
Na nadýmání netrpím, takže nevím, k čemu přirovnat…
Když už je zvětšené břicho vlivem této nemoci, je to už velmi pokročilé stádium, že? Jak dlouho se takový nádor vyvíjí do této fáze?

Na takový věci se proboha neptej na netu, nebo si k té rakovině ještě vymyslíš nějaké jiné příznaky, které tě pak subjektivně fakt začnou trápit. Mysl umí divy. Normálně se objednej k praktikovi, ten ti takovou nemoc potvrdí, nebo vyvrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 14:31

Zažila jsem u mé babičky a je to již dlouho. Ano, nafouklé břicho je v pokročilé fázi. Je to tekutina, která se dostane volně do dutiny břišní. Pokud máš obavy u sebe, dávno před touto fází měla babička vleklé bolesti břicha po jídle - myslela, že jde o žlučník. Ale asi to má každý jinak. Uložení tekutiny odhaduji spíše výš. Jak dlouho - to bude určitě hodně individuální a záleží na léčbě. U babičky odhaduji třeba rok a půl…

• Nahlásit
  • Citovat
4908
13.4.17 14:43

Já vám nevím, já bych se tu bála něco psát… Nafouklé břicho mít být i kvůli alergii/intoleranci na nějaké potraviny, nebo třeba úplně jiná nemoc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 14:57
@Takyjedna píše:
Já vám nevím, já bych se tu bála něco psát… Nafouklé břicho mít být i kvůli alergii/intoleranci na nějaké potraviny, nebo třeba úplně jiná nemoc…

No to určitě. Je spoustu jiných problémů/nemocí, které jsou mnohonásobně pravděpodobnější. Ale odpověděla jsem na dotaz. Nevím, proč bych měla zatajovat informace, tazatelka je snad svéprávná.

• Nahlásit
  • Citovat
4908
13.4.17 16:26
@Anonymní píše:
No to určitě. Je spoustu jiných problémů/nemocí, které jsou mnohonásobně pravděpodobnější. Ale odpověděla jsem na dotaz. Nevím, proč bych měla zatajovat informace, tazatelka je snad svéprávná.

Neříkám tu nikomu, že má zatajovat informace. Píšu jenom, že upnutí se na nejakou vážnou nemoc a následné zjišťování informací o ní může mit pro laika špatný dopad. Se svéprávností to nemá co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
13.4.17 16:34

Když jsem ležela na onkogynekologii, tak tam byla paní s rakovinou vaječníků a její břicho bylo asi jako u ženy v 6.-7.měsíci, já jsem si i myslela ze začátku, že je těhotná, pak mě ostatní ženský vyvedli z omylu, nešlo to přehlídnout ani v té megaobrovské nemocniční košili

na další otázky vaše otázky odpovědět neumím, dál jsem se po tom nepídila, bylo mi ji líto, bylo jí kolem 40ti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama