Bazaliom - strach

109
12.4.17 21:03

Bazaliom - strach

Ahoj holky prosim nemáte někdo zkušenost s tímto nádorem? Dnes jsem byla na kožním a doktorka ma podezření, pry ukáže až histologie, nicméně v nálezu mam napsaný Bazaliom, tak nevim, zda ho určitě mam… všude čtu, ze to není tak vázne, ale bojím se ????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1772
12.4.17 21:52

Mela tchyne, take mela velky strach, ale po odstraneni se jiz neobjevil. Pokud si pamatuji, tak je nebezpecny jen ze se vraci, ale snad nemetastazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
12.4.17 21:54

@tini dekuji za info… a následovala nějaká léčba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1772
12.4.17 22:05

Nic, jen odstranili a chodi na kontroly.Ale ona je tchyne dost alternativni a radsi voli Jonase, homeopatika a nejakeho lecitele, tak je mozne, ze neco odmitla, to nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11571
12.4.17 22:19

Matka měla také, na nose, jen se to odstraní a chodí se na kontroly, nemetastázuje to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
12.4.17 22:49

@stinga a řekli ji to hned? Nebo až po histologii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11571
12.4.17 22:53

@Kamcarada až po histologii, myslí si, že kožní doktorka to tušila, ale neřekla dopředu, chodí na kontroly a má to dobré, léčba se na to žádná nedává, vyřezávali jí to loni srpen - září nevím přesně, mamka si nejdřív myslela, že je to taková ta stařecká jaterní skvrna a nevšímala si toho, pak jí přišlo divné, že je to vystouplé a lesklé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11571
12.4.17 22:55

@Kamcarada a neboj se, když to i bude bazaliom a odstraní ti ho, tak je to vlastně vyléčené, problém by byl, kdyby se nechal být, protože by se zvětšoval a mohl by něco utlačovat nebo někam prorůst :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
12.4.17 22:58

@stinga dekuji moc, docela jste me holky uklidnily… :* u nás v rodině to nikdy nikdo neměl, mam to na zádech, nevidím si tam… snad to bude Dobry :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11571
12.4.17 23:05

@Kamcarada určitě to bude dobré :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
12.4.17 23:07

@stinga dekuji dekuji dekuji moc!!! Jsem hrozba hysterka, všeho se bojím a vždy vidím to nejhorší :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 23:08

Také s tím máme zkušenosti. Léčí se to jen odstraněním, sledováním a člověk by se měl víc hlídat stran sluníčka (používat vysoké faktory), protože bazaliom se „rád vrací“. Ale není to jako rakovina, to ne, nemusíš se bát, žádná chemoterapie apod. :hug:

Na případnou jizvu po operaci (na promazávání kůže) je super obyčejné neslané sádlo. Díky tomu není dnes nic vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
109
12.4.17 23:10
@Anonymní píše:
Také s tím máme zkušenosti. Léčí se to jen odstraněním, sledováním a člověk by se měl víc hlídat stran sluníčka (používat vysoké faktory), protože bazaliom se „rád vrací“. Ale není to jako rakovina, to ne, nemusíš se bát, žádná chemoterapie apod. :hug:Na případnou jizvu po operaci (na promazávání kůže) je super obyčejné neslané sádlo. Díky tomu není dnes nic vidět.

A výkon je ambulantní??? Me doktorka řekla, ze to vlastně skoro nic není, ale pak jsem četla net a tam, ze je to rakovina kůže, malém jsem omdlela :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
12.4.17 23:41

Má můj bratr, vyřízli mu to a sledovat nic víc, i k moři může, řekli namazat faktorem 50.Tak hlavu vzhůru, na histologii posílají pochopitelně i každé znamínko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 23:51
@Kamcarada píše:
A výkon je ambulantní??? Me doktorka řekla, ze to vlastně skoro nic není, ale pak jsem četla net a tam, ze je to rakovina kůže, malém jsem omdlela :,(

Ambulantní, s lokálkou.. Neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama