Náhlé zhoršení zraku

376
28.8.15 09:27

Náhle

Zdravím všechny, moc prosím o radu či zkušenost. Na pětileté preventivní prohlídce dceři zjistili, že na jedno oko blbě vidí, hned jsme s ní tedy jeli na oční kde nám to potvrdili. Tupozrakost, na pravém oku 7,5 dioptrií brýle navždy tak zněl verdikt. Také nám bylo řečeno, že už to má od narození a to je kámen úrazu. Při tříleté prohlídce byla ok, věděla a viděla úplně vše a prvním rokem ve školce přišli s takovým přístrojem nějací doktoři měřit dětem zrak, tam to dopadlo blbě tuším, že nám vyšla dalekozrakost, tak jsme hned vyrazili na oční a tam vše dopadlo dobře, půl dioptrie, to bylo před rokem dceři byli čtyři. Ta nová doktorka vůbec nechtěla slyšet o předchozím vyšetření, říkala že to není možné, že se s tím prostě narodila, já to však popírám na všech kontrolách jsem s ní byla a vždy jsem ji to oko zakryla sama tak to nechápu. Je možné aby se až tak zrak zhoršil? Má někdo zkušenost nebo nějakou radu? Moc prosím…jsem z toho mimo, díky brýlím a okluzoru nemůže dcera do školky, a to je předškolák. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Caramelkaa
28.8.15 09:32

Někdy to bývá z ničeho nic, setkala jsem se s tím s dětmi asi tak v páté třídě, kteří prostě na desetileté prohlídce hůře viděli :think:
Každopádně není to taková tragédie, dá se s tím žít :kytka:, ale nechápu proč by nemohla chodit do školky s okluzorem a brýlemi :nevim:
U nás ve školce chodí děti s okluzorem normálně.
P. S. hlavně si nic nevyčítej není to tvoje vina :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
29365
28.8.15 09:40

@Dancza134 u nejstarší dcery jsme totéž zjistili v šesti letech, na tříleté přečetla obrázky dobře oběma očima… ale nejspíš to bylo tak, že si ty obrázky pamatovala, kde co bylo a prostě to řekla, i když na ně neviděla…

Jen nevím, proč by kvůli brýlím a okluzoru nemohla do školky? U nás jsou ve školce nejméně dvě děti s okluzorem v jednom oddělení… proč to u vás nejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.8.15 09:44

Protože jí naměřili 7,5 dioptrií a brýle jsme dostali na pět dioptrií takže bude vidět zle a mohla by si způsobit úraz, ve školce si to nevezmou na triko :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
28.8.15 09:51
@Dancza134 píše:
Protože jí naměřili 7,5 dioptrií a brýle jsme dostali na pět dioptrií takže bude vidět zle a mohla by si způsobit úraz, ve školce si to nevezmou na triko :-(

to ti řekli ve školce nebo si to jen myslíš?
Vždycky se dávají brýle o něco slabší než je ve skutečnosti naměřeno… druhá věc je, že druhým okem přece vidí normálně a doteď si taky nezpůsobila úraz…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13148
28.8.15 09:57

Ja mam taky tupozrakost ne tedy tak velikou, ale neverim, ze by to operace nespravila. Byli jste v motole? Je tam skvela pani docentka a memu muzi zachranili oko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.8.15 09:58

Ano ale druhé oko bude zakryté tím okluzorem, takže uvidí jen jako člověk s vadou dvou dioptrií. No to mi řekla oční doktorka, ve školce to teprve budeme projednávat. Otázka je spíš proč podle doktorky to má od narození, když ji před rokem naměřili oči a byli ok, jak je možné že se do roka zhorší o sedm dioptrií to prý možné není také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
28.8.15 10:03

@Dancza134 ale nebude to mít pořád, na okluzor si bude zvykat, ze začátku to bude mít na kratší dobu a až se to druhé oko „naučí“ vidět, tak pak ho bude mít zakryté déle…
Dvě dioptrie mám taky a brýle si beru jen na řízení do auta… ještě jsem se nepřizabila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
28.8.15 10:03

Taky mám tupozrakost pravého oka. Jsem celý život jednooka, protože druhé oko se už nespravilo, tak mám sníženou viditelnost. A přišli mi nato v mých 5 letech, takže se to okluzorem už nespravilo. Levým okem vidím normálně, řídím, žiju. Ale 7,5 dioptrie?
A ano, určitě to má od narození, tupozrakost máme i v rodině, takže se počítalo, že to někdo schytá..a vyšlo to na mě :-(
Třeba nemůžu jít do kina na 3D, protože 3D nevidím, chybí mi druhé oko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
28.8.15 10:05
@Dancza134 píše:
jsem z toho mimo, díky brýlím a okluzoru nemůže dcera do školky, a to je předškolák. :-(

Co to je za blbost? Já chodila normálně do školky a pak mě přendali na poslední rok do oční školky v Karviné. Proč by nemohla s okluzorem mezi normální děti? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77468
28.8.15 10:06

@Dancza134 Aha, takže školka s tím problém nemá, to jen ty plašíš předem… a třeba můj brácha má taky skoro 2 dioptrie a brýle nenosí a dokonce ani na řízení, ani nemá v řidičáku poznámku, že by je mít musel.
A jinak nevěřím tomu, že by se to do roka zhoršilo o 7 dioptrií, děti mají sakra přizpůsobivé oči, takže s velkou pravděpodobností už tam nějaké dioptrie byly akorát to nějak zvládala kompenzovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
28.8.15 10:12

Tak já mám 2 a čtvrt dioptrie a bez brýlí jet to na nic, ze schodů mám třeba problém sejít, zakopávám přes prahy, takže to může být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
28.8.15 10:13
@Dancza134 píše:
Zdravím všechny, moc prosím o radu či zkušenost. Na pětileté preventivní prohlídce dceři zjistili, že na jedno oko blbě vidí, hned jsme s ní tedy jeli na oční kde nám to potvrdili. Tupozrakost, na pravém oku 7,5 dioptrií brýle navždy tak zněl verdikt. Také nám bylo řečeno, že už to má od narození a to je kámen úrazu. Při tříleté prohlídce byla ok, věděla a viděla úplně vše a prvním rokem ve školce přišli s takovým přístrojem nějací doktoři měřit dětem zrak, tam to dopadlo blbě tuším, že nám vyšla dalekozrakost, tak jsme hned vyrazili na oční a tam vše dopadlo dobře, půl dioptrie, to bylo před rokem dceři byli čtyři. Ta nová doktorka vůbec nechtěla slyšet o předchozím vyšetření, říkala že to není možné, že se s tím prostě narodila, já to však popírám na všech kontrolách jsem s ní byla a vždy jsem ji to oko zakryla sama tak to nechápu. Je možné aby se až tak zrak zhoršil? Má někdo zkušenost nebo nějakou radu? Moc prosím…jsem z toho mimo,díky brýlím a okluzoru nemůže dcera do školky, a to je předškolák. :-(

proč by díky brýlím a okluzoru nemohla do školky?  8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.8.15 10:19

@Šarlota4
Tohle operace právě nespraví :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
28.8.15 10:21

@j.a.n.i1
Aha jenže ona byla před rokem na komplexním očním vyšetření a to nic takového neprokázalo, takže ani za rok o sedm dioptrií, také to nechápu proto tato diskuze…jsem z toho už zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat