Reklama

Náhlé problémy s cyklem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

uiop
Nováček 9 příspěvků 21.08.18 13:45
Náhlé problémy s cyklem

Zdravím,
nemáte některá zkušenost, že se vám bez zjevného důvodu objevily problémy s cyklem a následně jste přišly na to, čím to je? Nikdy jsem na žádné ženské potíže netrpěla, vždycky jsem měla cyklus pravidelný, občas v začátku menstruace bolesti, ale jinak bez problémů. Hormonální antikoncepci jsem nikdy nebrala. Asi před rokem jsem začala krvácet mimo cyklus, nikdy se mi to nestalo, takže jsem radši šla na gynekologii, kde mi řekli, že je to asi ovulační krvácení a že to nemám řešit. Tak jsem to neřešila a asi půl roku bylo všechno v pohodě. Někdy v zimě se mi toto asi ovulační krvácení začalo objevovat znovu a opakovaně, asi tak každé druhý měsíc. Sice mi připadá trochu zvláštní, že se mi ve třiceti letech něco takového začne naráz bezdůvodně stávat, ale to bych sama o sobě neřešila. Jenže krom toho se mi začal rozhazovat cyklus, i když se mi to dřív nedělo, najednou dostávám menstruaci o týden dřív nebo dýl atp. Krom toho se mi začala některé cykly menstruace prodlužovat, vždycky jsem jí měla spíš delší, 5-7 dní normálně, ale teď to začlo být třeba i deset dní. A k tomu všemu se začaly objevovat bolesti nejen v prvním dni menstruace, ale v průběhu celé menstruace a navíc taky v průběhu ovulace, což se mi dřív taky nikdy nestalo, až to došlo do takového extrému, že někdy bolesti začnou prvním dnem menstruace a skončí až po ovulaci…
Pořád to bylo ale takové spíš nepříjemné a otravné, až minulou menstruaci už jsem pochopila, že to opravdu není v pořádku, když jsem jí měla celých 16 dní a krom toho, že mě celou dobu provázely bolesti a křeče, přidala se silná nevolnost a obrovská únava. Šla jsem na gynekologii, kde mi udělali sono a vzali krev, vyloučili těhotenství a verdikt je, že jsem kompletně zdravá a nemají se mnou co řešit, a poslali mě domů… Jako všechny ty potíže nejsou tak hrozné, že by se s tím nedalo žít, ale říkám si, že to není normální a mám obavu, aby to nesignalizovalo nějaký větší problém, ale nevím, jak to řešit, když doktoři tvrdí, že jsem zdravá… Nezažil jste někdo něco podobného?

Reklama

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 41235 příspěvků 21.08.18 14:08

@uiop zkusenost nemam. Ultrazvuk predpokladam vnitrni. Stery z cipku delali? Chybi mi hormonalni vysetreni. :think: taky me napada endometrioza, srus­ty

uiop
Nováček 9 příspěvků 21.08.18 14:19

Ano, sono vnitřní, stěry z čípku dělali, hormonální vyšetření ne…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 21.08.18 14:35

@uiop Nepíšeš kolik ti je, ale podobně se může projevovat i blížící se přechod.

blumen
Hvězda diskuse 41235 příspěvků 21.08.18 14:43

@j.a.n.i1 pise, 30

uiop
Nováček 9 příspěvků 21.08.18 14:47

Je mi třicet jedna teď už, začalo to ve třiceti… mladá sice už nejsem, ale myslím, že na přechod je to snad ještě brzo :) I když se to asi taky může stát…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 21.08.18 14:47
@blumen píše:
@j.a.n.i1 pise, 30

Nojo, neumím číst… tak to je dost brzo.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >