Nakojím jen 15ml,kojit dál?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.11.21 21:24

Nakojím jen 15ml,kojit dál?

Holky kojily byste dál, kdyby od vás miminko vypilo jen 15ml a zbytek dostalo UM? Zvýšit laktaci se nepovedlo, zkoušela sem všechno a mléko prostě není. A tak přemýšlím, jestli těch 15 max 20ml má vůbec význam? :think: :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
653
23.11.21 21:47

Kolik je diteti a jak casto kojis? Jaky mate denni rezim? Chces kojit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28114
23.11.21 21:52

V tomhle případě jsem přešla na UM a byla to naprostá úleva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
23.11.21 22:02

Vykaslala bych se na to a dala UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
23.11.21 22:04

Já jsem od tří měsíců měla dítě na UM a mateřského mléka jsem dávala tolik, kolik jsem odsála. Ke konci už to bylo hodně málo, ale dávala jsem pořád. Z objektivního hlediska to asi nemělo moc význam, ale přišlo mi škoda se na to vykašlat úplně.

Řídila bych se vlastním pocitem. Osobně bych kojila aspoň v noci, dokud se dítě přisává a pije. Ale jestli máš pocit, že vás to oba vyčerpává a nic moc to nepřináší, UM nic nezkazíš.

Taky je otázka, o jak starém dítěti se bavíme. Do půl roku bych se snažila dávat MM co nejvíc, u staršího bych to nehrotila. Po prvním roce bych to už nechala být úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
23.11.21 22:16

Asi bych rucni odsavackou odsala co by se dalo (tech 15 ml mas odsato hned) a zbytek bych davala UM. Ale je to na tobe :)))
Mam ted mesicni miminko a kojeni uz od zacatku nic moc. Mala se nechtela buh vi jak prisat uz v nemocnici, porad se jen snazila tu bradavku chytit tou malou pusinkou jak z rozjetyho vlaku a nic z toho :mrgreen:
Doma sem pak mleko odsavala a davala ji ho z flasky, ale pred kazdym kojenim jsem ji prso zkusila dat, obcas to slo dobre a obcas sem ji mela na prsu hodinu a nevycucla skoro nic a za hodinku zase hlad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 22:25

Miminko má 7 týdnů a je to cvalda už od narození(skoro 5kg). Moje pocity jsou hrozně smíšené, nejradši bych se na to už vykašlala, když se to za 7 týdnů nepodařilo rozjet a krmení s hadičkou u prsa miminko odmítá a pak mě hlodá ten červíček v hlavě, co to ještě zkusit 🤦‍♀️. Ikdyž už mě nenapadá další způsob jak.. Miminko se přisaje v tom problém není, prso neodmítá, jen tam toho moc neteče… A úplně nevím, zda je taková troška pro miminko nějaký přínos… I doktorka se na první kontrole vyjádřila, že třeba 10ml nemá moc smysl… Ale znáte to, hormony se mnou cloumají 🤦‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
694
23.11.21 22:28
@Anonymní píše:
Miminko má 7 týdnů a je to cvalda už od narození(skoro 5kg). Moje pocity jsou hrozně smíšené, nejradši bych se na to už vykašlala, když se to za 7 týdnů nepodařilo rozjet a krmení s hadičkou u prsa miminko odmítá a pak mě hlodá ten červíček v hlavě, co to ještě zkusit 🤦‍♀️. Ikdyž už mě nenapadá další způsob jak.. Miminko se přisaje v tom problém není, prso neodmítá, jen tam toho moc neteče… A úplně nevím, zda je taková troška pro miminko nějaký přínos… I doktorka se na první kontrole vyjádřila, že třeba 10ml nemá moc smysl… Ale znáte to, hormony se mnou cloumají 🤦‍♀️

Laktační mi říkala, že je dobre dávat i malé množství, aby mělo mimčo lepší imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
23.11.21 22:29

Je otazkou, kolik si toho vytahne primo z prsu. To, ze odsajes 15-20 ml neznamema, ze si dite nevytahne vic. Ja nikdy neodsala zadny zazracny mnozstvi a dite jsem kojila skoro rok a pul, takze to neni moc smerodatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23523
23.11.21 22:40

Pokud ti kojení nevadí a není nepříjemný, tak ještě chvíli vydrž. Ono to má hodně benefitů a i to malý množství je fajn. Kdyby tě to ale mělo stresovat, tak kojit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 22:43

Zapomněl jsem napsat, že to nesoudím dle odsávačky, ale dle vážení před a po kojení :) a taky je miminko na prsu jen pár minut :D

• Citovat
  • Nahlásit
7173
23.11.21 22:57

Já to u dvou dětí vzdala asi po třech týdnech u třetího jsem vydržela šestinedělí ale vše s UM taky mě to trápilo ale bylo to pro mě o nervy teď čekám čtvrté a jsem zvědavá jak to dopadne ale nemá cenu se stresovat sama to dobře vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8673
23.11.21 22:59

Zkus se u toho kojeni zrelaxovat. Mysli na nejaky misto, ktery mas rada. Adrenalin blokuje oxytocin a kdyz kojis s pocitem „vyzdimej co nejvic“, jses ve stresu a netece to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat