Nález v prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 20:27
Nález v prsu

Zdravím Vás maminky. Před pár dny jsem si v levém prsu (spíše pod prsem) našla na dotek pohyblivý útvar - nicméně se domnívám, že jde o uzlinu, protože nemá tvar bouličky ani ničeho podobného. Útvar není bolestivý takřka o něm nevím, nicméně jsem již před 2 lety byla s „bulkou“ na sonu a byly mě právě zjištěné zvětšené uzliny. Ale povím Vám, mám z toho dost vítr. Nic z prsa neteče, ani nepozoruji změny na bradavkách. Na gynekologii se chystám v průběhu tohoto měsíce, tak doktora opětovně požádám o žádánku. A i přes to se musím zeptat, neprošla jste si něčím podobným? :?

Reakce:
cilly
Generální žvanilka 22051 příspěvků 02.10.18 20:47

A ty se nemůžeš objednat jako samoplatce někam na specializované pracoviště? Já už bych tam byla a nečekala bych na to, ze v průběhu měsíce půjdu na gyndu a pak se asi objednam.
Taky jsem si jednou nahmatla útvar v prsu, hned jsem se objednala na sono, vzali mě rychle. Od te doby chodím jako samoplatce každý rok na kontrolu.

luca241
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 02.10.18 23:48
@Anonymní píše:
Zdravím Vás maminky. Před pár dny jsem si v levém prsu (spíše pod prsem) našla na dotek pohyblivý útvar - nicméně se domnívám, že jde o uzlinu, protože nemá tvar bouličky ani ničeho podobného. Útvar není bolestivý takřka o něm nevím, nicméně jsem již před 2 lety byla s „bulkou“ na sonu a byly mě právě zjištěné zvětšené uzliny. Ale povím Vám, mám z toho dost vítr. Nic z prsa neteče, ani nepozoruji změny na bradavkách. Na gynekologii se chystám v průběhu tohoto měsíce, tak doktora opětovně požádám o žádánku. A i přes to se musím zeptat, neprošla jste si něčím podobným? :?

Okamžitě bych se objednala na sono jako samoplátce, věřím, že bys dostala termín co nejdřív.Já řešila problém s prsem před 2 měsíci (NE bulku) a termín jsem dostala hned druhý den.V těchto věcech jsem plašoň a radši budu za hysterku, než něco podcenit.

anonimka26
Nováček 3 příspěvky 30.10.18 10:13
utvar v levem prsu

dobry den,nevim jestly pisu do spravne diskuse ale treba mi poradite.je mi 26 let a mam 2 deti.dceri jsou 4roky a synovi 8 mesicu.Kdyz se narodila dcera tak po jejim narozeni mam vpacenou bradavku na levem prsu(drive sem ji vpacenou nikdy nemela)dcera prso odmitala neslo to ani s kojicim kloubouckem,tak jsem kojila jen z praveho prsa a to druhe jsem si odsavala ale v sestinedeli jsem do nej dostala zanet na gynde mi dali antibiotika a ja odsavala prso dal ale pak mleka bylo cim dal min az tam nakonec nebylo nic,tak jsem dceru az do 3 let kojila jen z jednoho prsa.kdyz se narodil syn mela sem ten stejny problem,kojeni jen z jednoho a druhe je stale vpacene a opet sem do nej v sestinedeli dostala zanet tak jsem odsavala az se mleko vytratilo a doted kojim jen z toho jednoho.to jedno je nalite znatelne vetsi,bradavka vytahana.a to druhe je vpacene a nedavno jsem si tam nahmatala nejaky utvar,neboli to.rikala jsem si ze by to treba mohlo byt ztvrdle mleko nebo nevim.co myslite ze by to mohlo byt?nemate nekdo zkusenosti se stejnym nebo podobnym problemem?myslite ze bych mela zajit na gyndu nebo zbytecne plasim..dekuji

Sanderas
Nováček 10 příspěvků 05.11.18 13:32

@anonimka26 Já měla nález v prsu 2× - naštěstí nic zhoubného ani vážného - byli mi zjištěny lipomy (tuková nezhoubná bulka), který se ti může udělat snad všude. V prsu je to dost častý nález, každopádně bych doporučila se co nejdříve objednat na sono - jako samoplátkyně tě vezmou v co nejkratší době (cca do 2-3 dnů), když si požádáš o žádanku svého gynekologa, sice tě to nebude stát ani korunu, ale zase máš čekací dobu třeba měsíc i více. O ztvrdlém mléku jsem nic neslyšela ani o tom nic nečetla… Ale možné to je určitě taky :)

anonimka26
Nováček 3 příspěvky 08.11.18 08:44

@Sanderas ve středu jsem objednaná k doktorce tak uvidíme snad to taky nebude nic vážného.Můžu se zeptat když jste měla tu tukovou bulku jak se to řeší?odsranuje se?kdyby to náhodou bylo to stejné tak at vím co mě čeká :) děkuji

Sanderas
Nováček 10 příspěvků 13.11.18 12:03

@anonimka26 Lipom (tedy taková bulka) je neškodná. Pokud by se však zvětšila, může vadit při pohybu a sportu, tak se chirurgicky odstraní :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 18:19

Ahoj holky, je to pro mě citlivé téma tak vkládám anonymně :kytka: První dítě jsem kojila do 3 let a druhé 13 měsíců - obě dvě děti jen z levého prsu,občas se přisáli k pravému ale lépe sem jim pilo prostě z levého :nevim: Z pravého jsem se snažila odstříkávat ale moc to nešlo, bylo vždy zatvrdlé a bylo mi to velice nepříjemné. Před rokem jsem byl na pravidelné kontrole u své gynekoložky že to pravé prso mám tvrdé a na omak bolestivé, doktorka mi ho prohmatala že tam nic necítí že to je mléko a že až přestanu úplně kojit tak to zmizí. No dnes jsem byla u obvodního lékaře kvůli nachlazení a ptala se ho i na to samé a on mi prso opět vyšetřil s tím že tam cítí dva útvary :roll: Já se teď strašně bojím :,( na mamo jdu ve středu :zed: Od května mám odstaveno a z levého prsa pořád vytéká mléko po nahřátí ve sprše ale z pravého ani kapka jen se mi vždy trochu uleví :roll:
Neměl to tak taky někdo ? :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >