Naložené maso

219
30.4.07 19:47

Naložené maso

Dobry vecer,

neznate nekdo nejaky dobry recept na nalozeni masa? Jakekoliv maso. A jakakoliv marinada. Nejlepe neco s jogurtem. Pry je maso potom krasne krehke. A hlavne vyzkousene.

Diky moc za tipy

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

596
30.4.07 20:08

Tak recept s jogurtem ozkouseny nemam, ale nam se osvedcil tenhle uplne jednoduchy: Olej, sul, grilovaci nebo gyros koreni, prolisovany cesnek a aby bylo maso krasne krehke - trochu bileho vina. Nechat do druheho dne odlezet v lednicce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
30.4.07 20:39

Ahoj, já mám ozkoušené toto a je to fakt výborný…a s jogurtem jak si chtěla!!!
1 Velký bílý jogurt, 1 vejce, sůl, pepř, kari - smíchat a naložit do toho na noc naklepané řízky, dát do ledničky.
Druhý den obalit ve strouhance a smažit. Jo, to maso nechat co nejvíce od marinády než se obaluje.
Dajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
1.5.07 01:20

Ahojky,

já doporučuju potřít hořčicí, to je taky výborný. Když nakládám maso na grilování (kuře, vepř, krůta), dobře naklepu a vedle v míse či hlubším talíři udělám marinádu (oliv. olej, maggi, sojovka, worcester, bazalka, provensálský koření, grilovací apod. sůl, pepř - ne vše najednou, dle toho, na co má člověk zrovna chuť, aby to nebylo přeplácaný), ve který každý plátek masa namočím a před uložením do mísy ještě potřu hořčicí. Nejlépe nechat min. den uležet v lednici (klidně i 3) a aspoň 1× plátky masa otočit, popř. dolít trochu olivovýho oleje. Dobrou chuť.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
1.5.07 18:13

taky přidám taky svůj recept:
maso naklepu,nasolím,opepřím,přidám gril.koření,koření na ryby,hořčici,kečup a olej.pořádně to promíhám,přikriju igelitem a nechám v lednici marinovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
3.5.07 08:53

tak já smíchám v misce 3 vejce, 3 lžíce solamylu a grilovací koření.To koření je slané dost,tak ani nesolím.Může se dát i česnek,ale ten já nemusím.Do toho naložim maso, pak jen vezmu a upeču na pánvi.Výborné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2569
3.5.07 09:14

Já ráda nakládám maso - zvěřinu nebo vepřové do směsi červeného vína, dijonské hořčice, trochu oleje a koření na zvěřinu. Maso před tím naklepu, dám do krabičky s víkem a každý plátek potřu tou marinádou a ještě trochu propíchám vidličkou. když marináda zbyde, tak to tím zaleju. a dát do ledničky - klidně i na dva dny. v zimě to smažím na grilovací pánvi - téměř na sucho, v létě pak na grilu venku.
a na kuřecí a krůtí dělám marinádu s jogurtem - bílý jogurt - používám holandii, směs koření garam masala, trochu česneku. marinovat den až dva, pak peču v alobalu.
v létě na grilování většinou co dům dá - olej, kečup, sojovka, worcester, tabasco, různý směsi koření, nebo čerstvé bylinky.
a na krůtí maso mám strašně ráda směs koření čarodějka - se sezamem, trochu do indický kuchyně. nakrájím z prsou dlouhý proužky, naložím do olivového oleje a koření, nechám marinovat - stačí pár hodin a pak smažím na grilovací pánvi.
koření většinou kupuju od této firmy: http://www.benkor.cz/index.php3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
23.4.14 13:51

Ahoj holky, obnovuji diskuzi. O víkendu jsme grilovali a zbylo mi několik plátků naloženého maso, tak uvažuji co s tím doma:) Jen tak osmahnout to nechci a udělat k tomu klasickou UHO taky ne :-D Máte prosím nějaké typy na nějakou mňamku?:-) Děkujiiii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
23.4.14 14:01

A co třeba do alobalu…maso, brambory, nějaká zelenina..třeba cibule…sýr…to co máte rádi a šup do trouby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6104
23.4.14 14:06
Přesně nebo to nasypat do zapékací misky všechno dohromady. Ještě mě napdlo nakrájet na nudličky a orestovat se zeleninou a rýží.
@Sanyy píše:
A co třeba do alobalu…maso, brambory, nějaká zelenina..třeba cibule…sýr…to co máte rádi a šup do trouby
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
23.4.14 14:39

Holky děkuji. Nakonec jsem tonakrájela na kousky, přihodila k tomu nějakou zeleninu a bude rizoto :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20157
23.4.14 14:48
@Lejaa píše:
Ahoj holky, obnovuji diskuzi. O víkendu jsme grilovali a zbylo mi několik plátků naloženého maso, tak uvažuji co s tím doma:) Jen tak osmahnout to nechci a udělat k tomu klasickou UHO taky ne :-D Máte prosím nějaké typy na nějakou mňamku?:-) Děkujiiii

Udělej z toho špízy do trouby - proložit zeleninou, sýrem a bramborem a uvidíš, jaká to bude mňamka z naloženého masa :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4876
15.11.14 18:48

Holky, jak dlouho vydrží naložené :nevim: (v oleji s kořením) kuřecí prsa, která jsem včera vytáhla z mrazáku a nechala rozmrznout, dnes šly do oleje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
15.11.14 18:56

@SarkaLo Mě bylo řečeno, že naložené maso v dobře uzavřené nádobě vydrží až týden.. Já ho nechala max 4 dny a bylo v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4876
15.11.14 19:00

@Tůmička mám ho v míse a zabalené alobalem…vydrží na pondělí případně úterý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama