Nanny spouští alarm

17.7.19 08:18

Nanny spouští alarm

Dobrý den, maminky,
od narození dcery (nyní 8m) máme nanny monitor dechu. Spouštěl alarm občas během 1 m života (dcera měla 2 kg), pak půl roku nic a nyní za cca 3 týdny hned 4 poplachy z toho 3 dnešní noc. Máme 1 podložku, dcera cestuje po postýlce, ale zůstává v její horní části, kde je i deska, tudíž myslím, že dech snímá. Deska je na podložce, ne pouze na roštu. Nic nenesvědčuje tomu, že by byl stroj špatně funkční, baterky v pořádku. Na druhou stranu - dcera také ok. Když k ní hystrická přilítnu, tak na mě rozespale kouká co po ní chci. Není promodralá, nelape po dechu. Děcká lékařka mi radí vyhodit monitor z okna.
Co si budem povídat, neštěstí nechodí po horách. Co mám dělat? Nechat to být? Nechat dítě vyšetřit, popř. kde? Na koho se obrátit?
Děkuji všem za zkušenosti a názory.
R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8860
17.7.19 08:20

V osmi měsících 8o :roll: je už opravdu monitor dechu zbytečný a alarmy ti dělat bude, protože dítě cestuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 08:29

V tomhle věku už je lepší mít dvě desky. Synovi monitor spouštěl poměrně dlouho, třeba 1-2× za měsíc i v tomto věku. Vysvětluju si to tím, že měl delší pauzy v dechu, které ten monitor zaregistruje. Syn se pak často hodně zhluboka nadechnul a spal klidně dál. Nejspíš tvá dcerka nemá zástavy dechu, ale dlouhé pauzy při dýchání. Já osobně bych ten monitor nevyhazovala a pořídila druhou desku. Ten monitor taky snímá počet nádechů za minutu a při nižší frekvenci taky spouští alarm. Upozorňuje prostě i na nepravidelnosti v dýchání. Podle mě je o tom lepší vědět a dítě zkontrolovat. Samozřejmě mě ty alarmy taky děsily a tep mi vyletěl na 200, ale časem jsem si zvykla, monitor vypla a zapla, syna v klidu zkontrolovala a spalo se dál.

• Citovat
  • Nahlásit
18195
17.7.19 08:34

Jakmile dítě cestuje po postýlce, tak je monitor k ničemu, když se odvali z ty desky. Většinou se nechává tak do půl roku, v 8 mesicich už bych ho dala pryč. To je akorát na nervy uz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3612
17.7.19 08:50

Já má Jablotron Monitor. Nespustil se mi ještě ani jednou když dítě spalo, mám jej na podložce pod matrací a dceři je 8 měsíců. Po postýlce sice trochu cestuje, ale já ji mám v takovém fusaku takže jen trošku vpravo a trošku vlevo, jinam se nedostane. Možná je to nějaký kazovy kus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6118
17.7.19 08:52

Jak stará je deska? U nás dělala poplachy stará deska monitoru (cca 5let), koupila jsem novou a ta funguje OK. Nebo taky koukněte jestli náhodou netahá za kabel k jednotce, stačí aby byl trošku povytažený a blbne to. Dcerka má lehce přes rok a monitor funguje stále. To se dvěma deskami je u Nanny blbost (ani to nejde zapojit, dvě desky do jedné jednotky) protože Nanny snímá i když budete mít ruku na ohrádce postýlky a zhluboka dýchat tak pojede. Nebo je taky možnost že dcerka nějaký problém měla protože monitor není jenom dýchá/nedýchá ale vyhodnocuje i dechové vzorce (delší nádechy za určitý čas, nepravidelnost dýchání), které mohou ale nemusí vést k zástavě dechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13447
17.7.19 09:02

Jedine vyměnit monitor a dát dvě desky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14022
17.7.19 09:15

Prostě přístroj, který se prodává, protože zneužívá rodičovský strach, bez reálného efekti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6118
17.7.19 09:51

@Ou Tak to bych vám doporučila si promluvit s mojí švagrovou, dělá na 112 operátorku a není týden co by nepomáhala rozdychávat kojence, ty případy které skončily dobře (aspoň co ona ví) tak to bylo díky monitoru dechu, který včas rodiče upozornil. Říká že není horší pocit když jí v 5 ráno zavolá zoufalá máma a pak řekne že miminko je modré a studené. Když jsem čekala první dítě tak mi opravdu kladla na srdce abych monitor pořídila. Mojí dcerce zachránil život a to několikrát, protože do půl roku opravdu trpěla na zástavy dechu při hlubokém spánku (vyšetření neurologem bylo OK) a to tak že jsem jí musela zvednout aby se probrala a nadechla, cca v půl roce jí to přešlo a až na týden kdy se porouchala deska (stará po mnoha dětech) už houkal jenom dvakrát když měla silnou rýmu a špatně dýchala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2672
17.7.19 09:51

Malý donošený, bez problémů přibíral a žádné problémy neměl. Ve 4 měsících jsem monitor poslala dál, neměl smysl. Pokud nemá dcera nějaké problémy, tak už bych to poslala z domu. Pokud tomu nevěříte a chcete používat tak nechat zkontrolovat výrobcem nebo koupit nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 10:02

@Ou s tím si dovolím nesouhlasit. Osobně jsem přesvědčená, že mému synovi opakovaně pomohla. Meli jsme období, kdy se spouštěl opakovaně třeba 5× za noc. Musela jsem syna probudit, pak to bylo v pohodě. Když jsem ho budila, tak byl jak hadrovy panák. Bylo to hlavně po očkování.
Doktorka tvrdila to, co tvrdíš ty a poradila mi, abych chůvičku vyhodila. Neudelala jsem to. Chůvičku měl do roka. Nakonec měl 2 podložky.

• Citovat
  • Nahlásit
3612
17.7.19 10:36
@Ou píše:
Prostě přístroj, který se prodává, protože zneužívá rodičovský strach, bez reálného efekti.

Tak každý ať si to udělá jak sám uzná za vhodné ne. Raději 30× vstanu k planemu poplachu než najít ráno modré dítě v postýlce. Rozhodně nesouhlasím, že nefunguje. Také mám známé lékaře, kteří jej doporučuji. To, že někdo řekne ať to člověk vyhodí jsou zpravidla ti co jej nikdy nepoužili nebo dítě nemělo žádné problémy. Tak prosím nebudme ignoranti a nemysleme si, že to co nepotřebuje jeden, nepotřebuje ani druhý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16484
17.7.19 10:55
@Ou píše:

To si snad děláš srandu ne? Běž to vysvětlit těm dvěma rodinám, co jim u nás zemřely děti. A nebyly to novorozeňata, ale děti starší šesti měsíců. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
17.7.19 12:01

Funkce monitoru dechu cituji: “…nebo se frekvence jeho dýchání sníží pod 8 nádechů za minutu, začne svítit červené světlo a spustí se poplach…” to je pro ty hvezdy, ktere radsi riskuji zivot ditete, nez aby parkrat “zbytecne” zvedly zadek (omlouvam se, ale tohle me uz opravdu rozciluje).
Tzn. monitor muze spustit i kdyz se dite nedusi a dycha.
Zakladatelko, zkus jestli se to bude opakovat, mi se taky stalo ze dlouho klid a pak za vecer 2× a pak zase dlouho klid :nevim: mi se to stavalo, kdyz mala dychala fakt malo (ve spani), jak jsem pribehla, tak jsem ji trochu vic vzbudila a pak byl klid. Jinak pediatricka tvojemu diteti zivot nevrati, pokud se neco stane, pokud ho chces pouzivat, tak ho pouzivej, popripade prikup druhou desku (jestli to jde) :kytka: i kdyz bych se priklanela k tomu co pise Heivka
Edit: do 12ti mesicu se vyuzivaji monitory bezne, po 6tem mesici riziko klesa, to ale neznamena, ze neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
17.7.19 13:07

Taky si myslím, že je to spíš frekvencí dechu. Naše skoro 4 měsíční už od 2. měsíce cestuje po postýlce (odstrkuje se nohama, jsem zvědavá, co budu dělat až bude lozit :roll:) a kolikrát byla úplně v rohu a koukala jsem, že monitor snímá dál. Je hodně citlivý a houkal nám v noci jen jednou, když jsme podložili matraci kvůli rýmě a malá odcestovala na kraj a přes to zvednuté to nesnímalo (teda skoro jsem měla infarkt, protože nám ten den dr. řekla, že hlavně u rýmy je dobré ten monitor mít.) Někdy i přes den, když malá spí mimo postýlku, tak má delší intervaly mezi nadechnutím, že se divím jak to může vydržet 8o :mrgreen:. Takže já bych monitor určitě pryč nedávala. V klidu bych se nevyspala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama