Režim po šestinědelí ?!

147
16.7.19 11:37

Režim po sestinedeli ?!

Ahoj maminy ;) prosím o radu..za par dni nám konci sestinedeli. Řekla jsem si, ze během sestinedeli nebudu řešit nějaký režim (vlastně mi to přijde i nemožné) takže malému dávám jist kdy chce a jak dlouho chce, to samé se spaním. Akorát večerní koupání a uložení se snažím praktikovat ve stejnou dobu. Problém je, ze malej sám v postýlce jen tak neusne (musíme chovat či usne u prsu). To samé délka a intervaly mezi kojením jsou různé. Všude poslouchám jak se to po 6t urovna a měl by se nasadit režim. Jak ste to praktikovali? Jak často ste kojili atd? Přeci nenechám malého plakat když je zvyklý si jist jak si řekne..mám z toho docela strach ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1880
16.7.19 11:44

Kojím na požádání.
Nějaký „režim“ bych řešila až po 3. Měsíci. Do té doby si miminko pořád zvyká. Šestinedělí nemá s miminem nic společného, je pro matku, ne pro dítě.
Najdi si něco o čtvrtém trimestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
16.7.19 11:46

@Lesanka22 my zadny rezim nemame do ted a male je pres rok. Rano vstava kazdy den jinak, spat chodi taky v zavislosti na tom a i dalsich okolnostech (zuby,…), Vecer teda je vecere a koupani v cca stejnou dobu, ale nekdy usne hned a nekdy az po hodine treba, takze taky zadny rezim. Do ted neusina sama v postylce, tam proste rve a rve. Nenechavam ji, nemam to srdce, takze jsem s ni. Bud jeste jdeme chvili do obyvaku a prohlizime nejake knizky a tak (nevo klidneho) nebo s ni jsem v loznici a povidam ji, zpivam a tak ;) usina temer vzdy jen u kojeni, jak pres den, tak vecer. U nas rezim nebyl a neni. A predpokladam, ze nebude :mrgreen: coz ja treba pry byla jak hodinky a manzel taky…takze nevim po kom to ma a neresim ;) dite holt neni robot a kazde na ten rezim asi neni (i pres snahy), ale je zdrava a stastna, tak co :P

Příspěvek upraven 16.07.19 v 11:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
16.7.19 11:46

Kojím kdykoliv chce, plus když se třeba někam chystáme, tak nabídnu i když se o to nijak nehlásí.
Ve 3 m spí třikrát denně a zavedl si to tak sám a prostě na něm poznám, že chce spát dopoledne kolem 10, pak někdy odpoledne a ještě navečer. Jedinej čas, kterej hlídám je, že uspávat chodím mezi půl 9, 9 večer, ale režim si zavedl syn, ne já, včetně času, kdy se chce uložit k nočními spánku. Usíná při kojení nebo na procházce, někdy i přes den usne během chvilky po položení do postele a ani nechce pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6098
16.7.19 11:49

@Lesanka22 Nechte to plynout a ono se to časem utřese, jediné co bych doporučila tak když bude vzhůru přes den tak ať tam má hodně zábavy jako že maminka dělá obličeje, mluví, zpívá, zato když se vzbudí v noci tak je nuda, je šero (mě se osvědčila lampa s červeným světlem), maminka nemluví, jenom nakrmí a pochová a to se přece nevyplatí být vzhůru když je nuda. Nějaký režim (pokud se neudělá sám od sebe -u obou mých dětí se vytvořil režim během prvních dvou měsíců) bych začala nastavovat až s prvními příkrmy, protože kolem jídla se dobře dělají statické části programu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
16.7.19 11:51

@Rive ano vím ze, 6ti je hlavně o mě a ze je nějaký 4ty trimestr jsem netušila uz googlim :D děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
16.7.19 12:10

Kojení není jen o hladu ale taky o žízni což v teplejších dnech muze znamenat, že si jen minutu cucne protože má žízeň. Ale taky je to pro dítě o pocitu bezpečí a jistoty. Takze i teď v 6ti měsících kojim jak si dcera „řekne“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
16.7.19 12:33

Nekojila jsem, ale synovi jsem zavadela režim od malička a byla to moje nejlepší “investice”… když se narodil, měl úplně obráceně den a noc… i když se říká, ze mimino nemáš budit, v podvecer jsem vzbudila a snažila se udržet vzhůru. Pak vana, mazání bříška, mazleni, mlicko a spát. Usnul u flašky a byl pak v postýlce… ve dvou měsících se budil jen 2× na mliko v noci, ve třech už jen jednou… časem jsem měla vypozorovane, ze vydrží max 2 hodiny vzhůru, takže když se blížil čas, šel do postele… dudlík, bílý šum, časem ukolebavky… teď má rok, když ho dam do postýlky a pustím mu lalanky, tak už se rovnou hodi na bok a usina… cca ve třech měsících jsem začala zavádět poobedni spánek v postýlce a funguje to skvěle už 9 měsíců… po obědě dá 2-3 hodky. Ale ne každé dítě je rezimove, ale já teda režim miluju a syn nevypada, ze by mu to vadilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
16.7.19 12:41

Dítě ti postupně samo nastaví režim, stačí jen doťukávat. A bude se to měnit a to je v pořádku - spát se má, když je únava, jíst, když je hlad. Samo se to urovná. A uspávat v náručí či kojením je normální, proboha. To fakt odbourávat nemusíš.

Některé děti to vyžadují déle, jiné brzy potřebují nakojit a pak se rozvalit samy na posteli… A opět, průběžně se to vyvíjí. Nevymýšlej režim, naslouchej dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6476
16.7.19 12:47

Já jsem obě svoje nechávala at si režim nastaví podle sebe. Chodily spát tak jak samy chtěly, obě dost spave. Jediný kdy jsem upravila režim byl cca kolem 2 let, kdy když usly po obědě tak spát šly až kolem 22, takže jsem jim poledni spánek zrušila a chodily spát v 7,to platí skoro dodnes, mladší(4,5) už kolem půl 8 spí, starší(8,5) může do 9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
16.7.19 12:52

Moc všem děkuji za rady toto jsem chtěla slyšet :) své dítě poslouchám a chci i nadále aby mne vedlo 😊 nejdůležitější pro mne je aby bylo spoko :* jene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama