Nárok na mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.02.09 10:42
narok na materskou??

Ahojte,nepisu za sebe ale za kamaradku.Kamaradka je v 8 tydnu tehotenstvi.Ale ted úproblem: Mela smlouvu na dobu urcitou ta ji skoncila v lednu neprodlouzili.Ale od unora je na neschopence na rizikovem.Penize za neschopenku ji chodit budou to vi.Ale bude mit narok na materskou???Dekuju za odpoved

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
sandrik
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 06.02.09 10:58

myslím, že nárok na mateřskou vzniká od určitého počtu dní odpracovaných v předchozím roce (12ti měsících), pokud do ledna pracovala, tak nárok na mateřskou podle mého má … určitě někdo napíše přesněji, jak to je, já už si to nepamatuju přesně :oops:
 Sandra

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.09 12:35

Narok na ppm vznika od 1.12009 u ucasti na nemocenskem pojiste alespon po dobu 270dnu za posledni 2roky, nez by na ni nastoupila. Ucast na nemocenskem pojisteni neni pracovni neschopnost, to bylo do 31.12.2008.
Nove lze pobirat nemocenskou v souvislosti s porodem a sestinedelim.
Tim padem po sestinedeli vam vznikne narok na rodicak po dobu 3let.

Na ppm muze nastoupit i manzel. Podminka je ucast na nemocnskem pojisteni, lze ji nastoupit od 7tydne veku ditete. Matka nesmi mit narok na materskou a musi do prace.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.09 21:56

Znamená to tedy, (pardon, že jsem Vám sem tak vpadla, ale dost mě to také zajímá), že než nastoupím na PPM, musím skutečně odpracovat 270 dní, a jestliže jsem byla nebo budu nemocná, nebo doma s nemocným dítětem nebo budu mít dovolenou, musím tyto dny z těch 270 odečíst ?

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.09 16:42

Ano, za posledni 2roky.
Pokud jdes u stavajiciho zamestnavatele napr. z rodicaku na materskou, tak na ni znova narok mas.

vercaveverka
Nováček 7 příspěvků 07.09.11 11:04

Já bych měla dotaz. Jsem v 6 týdnu těhotenství a jsem na neschopence. Zajímá mě zda mám nárok na mateřskou, když jsem v předešlé práci byla dva měsice a v současné práci jsem otěhotněla ve zkušební době, jestli se neschopenka počítá či ne. I kdybych ji měla do konce těhotenství??

ziskova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.12 14:42

Dobry den,chtela jsem se zeptat pracuji od 1.zari 2011 a mam smlouvu na neurcito. Mam uz ted narok na materkou? dekuji za odpoved.

habibaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.13 19:38

Dobry večer, pracuji na hpp od 1.10.2013. Mam smlouvu na pul roku, tzn. Do konce března 2014. Chci se zeptat, jestli bych mela nárok na mateřskou, když bych podepsala od dubna prodloužení smlouvy na dalsi půlrok. Ale jedna se o náročnou praci a hned bych šla na nemocenskou. Hledala jsem tuto informaci na netu, ale nic kloudného a aktuálního jsem nenašla. Nevim, jestli se nemocenská počítá do těch 270 dnu, které musí byt odpracovany. Diky.

MartickaNela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.13 20:07
@habibaa píše:
Dobry večer, pracuji na hpp od 1.10.2013. Mam smlouvu na pul roku, tzn. Do konce března 2014. Chci se zeptat, jestli bych mela nárok na mateřskou, když bych podepsala od dubna prodloužení smlouvy na dalsi půlrok. Ale jedna se o náročnou praci a hned bych šla na nemocenskou. Hledala jsem tuto informaci na netu, ale nic kloudného a aktuálního jsem nenašla. Nevim, jestli se nemocenská počítá do těch 270 dnu, které musí byt odpracovany. Diky.

Ano počítá, nebo aspoň loni se ještě počítala :)

habibaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.13 21:04

Ok, diky moc :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.15 21:51
obnovuji tema

Dobry vecer, predem se omlouvam za anonym, jedna se ale o. citlivr info, nechc, i aby to zatim nekdo. vedel snad pochopite. Dekuji. Moje otazka se tyka naroku na materskou pri druhem diteti. Moje situace se dost zkomplikovala. Mam dvoulete dite. Pred porodem jsem pracovala vice nez dva roky, tudiz jsem pobirala ppm klasicky. Rp jsem si stanovila do.dvou let veku ditete a pred mesicem jsem dala v puvodnim zamestnani vypoved a nastoupila jsem do noveho zamestnani. Nyni, po mesice v nove praci jsem zjistila, ze jsem tehotna. Jsem samozrejme ve zkusebce, takze me. urcite vyhodej. Moje. otazka zni, jestli budu mit. narok na. materskou, kdyz do porodu budu nezamestnana a pokud ne, jestli budu mit alespon moznosz volby delky rodicaku. Dekuju za odpovedi.

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 06.12.15 22:16

Tak to v práci neříkej dokud neuplyne zkušebka, pokud jsi nastoupila před měsícem a těhotenství jsi zjistila teď, máš na to dost času, není to příjemné, mě to tenkrát taky nebylo, ale nikde není zákonem stanoveno že musíš zaměstnavateli do nějaké doby od otěhotnění oznámit těhotenství, okud to tedy charakter tvého zaměstnání nevylučuje v těhotenství práci vykonávat. S ostatním ti neporadím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.15 22:21

No, moc si to neumim prdstavit, tajit to. Asi jsem moc slusna :) prislo by mi to jako podraz, no. Proto me zajima, jak to vlastne s tim narokem je…ale dekuju

sunshinegirl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.15 22:23

Nikomu nic neříkej. Nic jim po tom není! Když nebudeš mít problémy, můžeš ještě dalších 7 měsíců pracovat, tak co. To je dost dlouhá doba, není důvod jim to hned vyslepičit.

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 06.12.15 22:25

Hele, já stím taky sakra bojovala, bylo mi to strašně proti srsti, ale prostě jsem to překonala a jakmile mi tenkrát skončila zkušebka, hned jsem to šéfce řekla, i když jsem měla smlouvu na dobu určitou, tak dodnes tam chodím vypomáhat na brigádu a počítá semnou s nástupem za kolegyni co půjde do důchodu, no vypadá to že to stihneme krásně i s druhým dítkem. Záleží jaký je zaměstnavatel. proto píšu zkuz se nad to povznést. jinak ti stím nejlépe asi poradí @j.a.n.i.1 (snad se mi jí podařilo označit dobře :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >