Nárok na porodné

16.8.17 09:46

Nárok na porodnée

Ahoj holky, měla bych dotaz ohledně nároku na porodné. Termín mám v září a na miminko budu sama. Můj příjem za čtvrtletí je pod 13000,–, takže bych nárok mít měla. Ale dozvěděla jsem se, že když je uveden otec dítěte, musí se počítat i s jeho financemi. Je to pravda? S otcem dítěte nežiji, ale byli jsme spolu na matrice, chtěla jsem, aby miminko mělo otce v rodném listě. Takže i když spolu nežijeme nemám na porodné nárok, protože když přičtu i jeho plat, tak to prostě přesahuje?
A ještě jestli nevíte, jestli se do toho příjmu počítá i pojištění, protože mi v tu dobu něco vyplácela pojišťovna a s tím už bych nárok neměla.
Děkuji. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

482
16.8.17 09:51

Já též myslím, že nárok mít nebudeš, protože pokud uvedeš do rodného listu otce, tak se počítají i jeho příjmy. To bys asi muselo horko těžko dokazovat, že spolu nežijete, to by tak mohl pak dělat každý, tak podle mně tam nárok nevznikne, pokud je zaměstnaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16901
16.8.17 09:52
@RomualdaCZ píše:
Ahoj holky, měla bych dotaz ohledně nároku na porodné. Termín mám v září a na miminko budu sama. Můj příjem za čtvrtletí je pod 13000,–, takže bych nárok mít měla. Ale dozvěděla jsem se, že když je uveden otec dítěte, musí se počítat i s jeho financemi. Je to pravda? S otcem dítěte nežiji, ale byli jsme spolu na matrice, chtěla jsem, aby miminko mělo otce v rodném listě. Takže i když spolu nežijeme nemám na porodné nárok, protože když přičtu i jeho plat, tak to prostě přesahuje?
A ještě jestli nevíte, jestli se do toho příjmu počítá i pojištění, protože mi v tu dobu něco vyplácela pojišťovna a s tím už bych nárok neměla.
Děkuji. :*

započítávají se příjmy otce, pokud je RL. Takže pokud společně přesahujete, nárok nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.17 09:55

Započítavají se příjmy obou rodičů. Nárok na porodné nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.17 09:58

Tak jsem z toho jelen, všude čtu něco jiného :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.17 10:03

.

Příspěvek upraven 16.08.17 v 10:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
16.8.17 10:13

@RomualdaCZ pokud je otec uveden v RL dítěte a vaše společné příjmy přesahují, tak nárok na porodné není. Nesměla bys uvést otce dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8198
16.8.17 10:14

@RomualdaCZ Můžeš požádat o vyloučení otce ze společně posuzovaných osob, pokud s tebou prokazatelně nežije a pak záleží na posouzení úřadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
16.8.17 10:29
@RomualdaCZ píše:
Tak jsem z toho jelen, všude čtu něco jiného :/

Tohle je pravda, to ostatní pojmy s dojmy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
16.8.17 10:30

Zašla bych se zeptat přímo na úřad práce, který to bude posuzovat… a budeš vědět na čem jsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama