Narození a zapijení mimča

203
20.11.19 13:51

Narození a zapijení mimča

Ahoj holky,
začátkem 6.ledna mám termín porodu, chtěla bych se zeptat, jak jste to měli vy se zapíjením miminka, ja jsem proti tomu co navrhuje můj přitel, ale stojí si hodně za tím. Jedná se totiž o to, že on koncem ledna tzn.od 25. Chce udělat zapíjení malého, ale stím že tam pozve rodinu z jeho strany a samozřejmě z mé, plus pár dalšich jeho přátel. Zapijení bude v menším vytopeném salónku takže žádná zima pěkne teploučko. Abych se dostala k tomu hlavnímu, on chce abych malého oblíkla a přijela se tam s ním podívat, aby ho každý jako viděl, jenže mě se to zdá jako hódně špatný nápad. Nechci totiž malého 1.tahat někam venkem, aby ho každý viděl cca na 1-2H a navíc tam bude víc lidi. jde mi o to že každý na něj bude zírat šahat, ale hlavně bude to nějaký ten týden po porodu a nechci aby byl nemocný přeci si myslím že nebude mít tak silnou imunitu. Když to jenom řekne tak mi hned najede nerv v těle a začnem se kvuli tomu hadat.. proste mi to neprijde jako dobry napad! 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.19 13:54

Nevim, proč by u zapíjení mělo být miminko přítomno. To snad není normální praktika. Miminko v šestinedělí je doma a s mámou odpočívá. Rodina a taťka ať si oslavují dle svého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
20.11.19 13:55

Mě by to nevadilo. A na chvilku bych ho přišla ukázat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
20.11.19 13:55

@Čičorečka
Taky to nechapu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10995
20.11.19 13:57

@Domu miminko po porodu má imunitu od tebe a z kojení, já osobně bych s tím neměla problém, a jestli, tak ať to uspořádá až po šestinedělí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39016
20.11.19 13:57

Mně by to nevadilo a na chvíli bych tam přišla. To chceš být pořád jenom zavřená doma v izolaci, aby dítě náhodou něco nechytlo, nekdo se ho nedotkl apod.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
20.11.19 13:58

Sahat na něj nikdo nemusí, když bude spát v kočáru, jinak nevím co by bylo za problém, kdyby jsi měla víc dětí a s tím starsim nekam potřebovala, jak to uděláš? Já chodila s malým hned všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 13:59

Nejela bych. Přijde mi to brzo, brát čerstvé miminko mezi hodně lidí. Nejbližší rodina se může postupně vystřídat na návštěvě, kdy budeš doma ve svém, budeš mít vše po ruce kdyby něco… Taky nevíš, jak na tom budeš psychicky i fyzicky, já třeba celý 6 nedělí brečela štěstím/vyčerpáním/nervama z neustálého řevu a přijímala jsem jen úplně ty nejbližší členy rodiny. Prababičky, tety, bratranci si museli počkat a vydržet jen s fotkama, dokud jsem se nehodila trochu do normálu a přežili to :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10995
20.11.19 13:59

@Domu já v tom vidím, že přítel se na miminko opravdu moc těší a připadá mi to jako pěkný nápad, však tam můžeš být půl hoďky hoďku, jak to budeš cítit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
20.11.19 14:00

Mně by to bylo úplně jedno, já se tři týdny po narození prvního syna scházela s partou kolegyň. Bylo nás tam asi dvacet. Šestinedělí je období, kdy se má máma dát po porodu dohromady, pokud se budeš cítit dobře, nevidím důvod, proč nuceně sedět doma. Jsi asi trochu přecitlivělá, protože řešit, že budeš muset ven s třítýdenní miminkem :roll: k doktorce se taky nedostaneš potrubní poštou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1980
20.11.19 14:00

Nevím jak probíhá zapíjení mimin jinde, ale tady kde žiju jde primárně o nezřízené opití, ideálně do mdlob :lol:. Takže na takovou akci nevím proč bych mimino tahala. Taky teda co vím, tak primárně se účasní chlapi (a ti na mimčo asi moc stejně zvědaví nejsou). U nás se tyhle zapíječky ani nějak neplánují, prostě se ideálně v nejbližší možný den (rozuměj po tři dny po porodu po sobě oslavuje) a do návratu rodičky a dítěte domů je to odbyté :pankac:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
20.11.19 14:01

Obě děti zapíjel s rodinou a známými když jsem já ještě byla v porodnici. Díkybohu:D Vše si naplánoval, nakoupil, rodina a kamarádi pomohli s přípravou a s úklidem. A já byla v klidu v nemocnici s prckem. Rodina se na něj za mnou přes den stejně přišla podívat a kámošům stačila fotka a pak až byla příležitost, tak se stavili, nebo jsme se někde potkali. Přijde mi to zbytečný. Krom toho já obě rodila císařem a fakt jsem nebyla v kondici se chodit někomu ukazovat. A ještě k tomu jsem byla oteklá a měla co dělat sama se sebou a byla jsem hrozně utahaná. Ale je fakt, že s druhým mimčem jsme z porodnice jeli rovnou k mým rodičům, kde byla i rodina manžela a i když se mi nechtělo, bylo to fajn, ale bylo to přes den a v klidu, žádná párty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
20.11.19 14:03

Nám se malý narodil 2.10. a manžel pronajal chatu 6 km od místa bydliště na 28.10. Taky jsem s malým přijela na 2 hodinky. Myslím si, že když je matka a mimino ok, tak to ničemu nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10995
20.11.19 14:04

@baracudas @Beaumont já myslím, že tady nejde o to zapít dítě s kámoši do bezvědomí, ale spíš taková menší rodinná sešlost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8400
20.11.19 14:04

@Domu tak tu máš oba názory, určitě jít a určitě nechodit. :P

Udělej to podle sebe, podle svého pocitu. A nemusíš to vyřešit už teď, uvidíš, zda se na to po porodu budeš cítit.

Ale pokud tam nechceš, nenech se nutit. V šestinedělí a zvlášť v zimě, kdy je hodně nemocí, je podle mě lepší zůstat doma. Argument, že miminko má imunitu od tebe, je sice hezký, ale virózu můžeš chytit i ty, zvlášť pokud budeš oslabená (únava po porodu, nevyspání).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama