Narozeniny v jednom měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 13:50
Narozeniny v jednom měsíci

Ahoj všem.
Jak slavíte narozky dětí co jsou v jednom měsíci? Dohromady nebo zvlášť?
Já očekávám narození druhého dítka, budou od sebe cca 2 roky a 14 dnů. Podle mě je fér aby měl pak každý narozky zvlášť, ale nevím jak z praktickýho hlediska. Dokud budou děti opravdu malý, asi jim to bude šumák, ale později… nevím.
Největší sranda že já ten daný měsíc mám narozeniny taky, ale já osobně slavím sebe nerada.
Anonym, mám tu známé co ani neví že jsem těhotná

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pidulka1991
Závislačka 2867 příspěvků 07.11.18 13:54

S brachou jsme od sebe sest let a jedenact dni a vzdy jsme slavili narozeniny spolu :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 13:55

@Pidulka1991 a neměl ani jeden z vás pocit že je o něco ochuzenej?

tezi
Hvězda diskuse 50162 příspěvků 1 inzerát 07.11.18 13:57

Nemám sice děti v jednom měsíci, ale narozeniny mají od sebe asi 2,5 týdne. Slavíme jak kdy, ale většinou dohromady a děti s tím problém nemají. Mají 10 a 8.

carsa
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 07.11.18 13:58

Zvlášť, ale už jim je 8 a 10 let. Každý se svými kamarády (ale ten druhý sourozenec tam zpravidla taky je)

Martina D.
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 07.11.18 13:59
@Anonymní píše:
Ahoj všem.
Já očekávám narození druhého dítka, budou od sebe cca 2 roky a 14 dnů. Podle mě je fér aby měl pak každý narozky zvlášť, ale nevím jak z praktickýho hlediska. Dokud budou děti opravdu malý, asi jim to bude šumák, ale později… nevím.
Největší sranda že já ten daný měsíc mám narozeniny taky, ale já osobně slavím sebe nerada.

Jednoznačně bych slavila zvlášť. Každé dítě má mít svůj dort a přece nebudete najednou konzumovat 2 dorty. :lol:

tininas
Ukecaná baba ;) 1115 příspěvků 07.11.18 14:01
@Anonymní píše:
Ahoj všem.

Ahoj.

Děti nemám v jednom měsíci, ale jsou narozeny přesně rok a 14 dnů. Takže slaví narozky 14 dnů od sebe. :)

Jj. Zatím jim dopřáváme ten luxus, že každý má svou oslavu. :)

Zhruba týden před narozeninami prvorozeného začneme o tom mluvit, jak dostane dort, dárky, všichni mu budou gratulovat.

Pak ten týden v mezičase o tom nemluvíme.

Další týden začneme mluvit o tom, že druhorozený dostane dort, dárky, všichni mu budou gratulovat.

Nevím, jak to budu fungovat v budoucnosti, ale zatím to jde. :)

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 07.11.18 14:02

Slavila bych každého zvlást, protože každé dítě má právo slavit narozeniny a ne je s někým sdílet.

chaela
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 2 inzeráty 07.11.18 14:04

Já bych jim dopřála samostatnou oslavu. Svým synům tedy dopřáváme dort, dárky a pozornost vždy v den jejich narozenin. Kdybychom měli dvě děti ve stejný měsíc, byly by dvě oslavy po sobě. Starší má narozeniny pár dní po Vánocích a i tak má vždy dort a dárky zvlášť. Je to jeden den v roce, to nikoho nezabije. My jako děti jsme nikdy svoje oslavy neměli, vždy se slavilo hromadně s celou rodinou 4× do roka, jaro, léto, podzim a zima a slavili se vždy ti, co měli narozeniny v dané období. Děláme to tak do teď, takže synové mají oslavy dvě, vlastně tři, někdy i čtyři. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:05

Ženy a co v případě že rodina je rozházená po Čr? Myslím babičky. Ty 2× nikam nepojedou..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:05

Čekám druhé v na den stejném termínu (jak to bude v reálu se samozřejmě uvidí) a prostě budou slavit spolu. Už jenom kvůli rodině, slavíme v širším kruhu a je to bráno jako fajn příležitost se sejít, u dospělých už řešíme jen kulatiny), nedovedu si představit je k nám vláčet třeba dva víkendy po sobě. To samé pro mě, příprava velké oslavy dá člověku zabrat. Nějak nevidím, jakou újmu by mělo dítěti způsobit, že slaví narozky stejně jako sourozenec.

tininas
Ukecaná baba ;) 1115 příspěvků 07.11.18 14:10
@Anonymní píše: Ženy a co v případě že rodina je rozházená po Čr? Myslím babičky. Ty 2× nikam nepojedou..

Ahoj. V tom případě musíš slavit narozeniny 3×. :)

S jedním dítětem.

Uprostřed s oběma a rodinou, která se sjede - na narozeninovou­ párty.

S druhým dítětem.

Vím, že to co jsem napsala je „napalici“. Ale já bych to jednoduše pro své děti udělala. :)

mobilishky
Kelišová 6430 příspěvků 07.11.18 14:12
@Anonymní píše:
Ahoj všem.

mám děti necelé dva roky od sebe. Dělala jsem jim společnou oslavu. Letos jim je 8 a 6, takže začaly vyžaovat oslavu s kamarády. Takže má každý svou oslavu s kamarády a v měsíci mezi jejich narozeninami jednu společnou s rodinou :palec: Doteď jim to nijak nevadilo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:14

Všem děkuji za reakce. Já osobně si taky myslím že každé dítě si zaslouží oslavu vlastní.

iiiv
Extra třída :D 10955 příspěvků 07.11.18 14:17

dlouhou dobu jsem měla spolu s bratrem oslavu, a myslím, že nás to nikdy netrápilo

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >