Násilí mladistvých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucinda73291
Povídálka 24 příspěvků 25.05.19 11:38
Násilí mladistvých

Zdravým, jdu z sem z dotazem jak Vy vnímáte násilí mladistvých. Všude ve zprávách se mluvím o tom, jak se děti (kterým ani nebylo 15) mezi sebou napadají. Video jak dvě dívky zbili svoji spolužačku před nákupákem, všude kolem dospělí a nikdo nic, jen tam stáli a koukali jak puci :potlesk: nebo kdy stáli kluci, k nim si to přifasoval jiný chlapec a jen tak druhého zkopl na zem a začal ho na zemi bít :poblion: Násilí žáků na učitelích, kdy 12 létá holčina zfackovala učitele :poblion: Jak to vnímáte Vy? Mě to přijde jako fatální selhání výchovy, kdy v mé době jsme si tohle nikdy nedovolili (je mi 20 takže ze školy jsem 2 roky) Zajímá mě váš názor na toto téma :mavam:

Příspěvek upraven 25.05.19 v 11:59

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 25.05.19 11:48
@Lucinda73291 píše:
Zdravým, jdu z sem z dotazem jak Vy vnímáte násilí mladistvých. Všude ve zprávách se mluvím o tom, jak se děti (kterým ani nebylo 15) mezi sebou napadají. Videa jal dvě dívky zabili svoji spolužačku před nákupákem, všude kolem dospělí a nikdo nic, jen tam stáli a koukali jak puci :potlesk: nebo kdy stáli kluci, k nim si to přifasoval jiný chlapec a jen tak druhého zkopl na zem a začal ho na zemi bít :poblion: Násilí žáků na učitelích, kdy 12 létá holčina zfackovala učitele :poblion: Jak to vnímáte Vy? Mě to přijde jako fatální selhání výchovy, kdy v mé době jsme si tohle nikdy nedovolili (je mi 20 takže ze školy jsem 2 roky) Zajímá mě váš názor na toto téma :*

Za mých školních let se učitelkám říkalo soudružky a mužský element tam byl jen v podobě ředitele nebo jednoho učitele. A přesto byl celkem respekt k učitelům. Nikdo by si rozhodně nelajznul fackovat kantora. A trojky z chování se dostávaly taky. Za jiné prohřešky.

Doma se asi moc nestarají, co dělají děti ve volnu, ale nemyslím si, že za vše může výchova. Kluci se rvali vždycky, jen se nenatáčeli. Teď jsou kolikrát hrubší i holky. To u nás nebylo, my se maximálně pohádaly a chvíli se mezi sebou nekamarádily.

Rodiče i škola by o tom měli mluvit, mluvit, vysvětlovat a doufat, že většinu od toho nahrávání se odradí. Ale mobil má v ruce každý, parta a hecování udělá své, tudíž si myslím, že úplně to ze světa nezmizí. Nasilí je ve světě mnohem víc, tak si nemůžeme myslet, že nás se to týkat nikdy nebude.

Janee19
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 25.05.19 11:55

Generace dnešních rodičů tvrdí, že za nich nic takového nebylo a dávají od toho ruce pryč. Ale ty děti vychovávají oni, teda spíš „vychovávají“, tak pak žádný div, jak to dnes vypadá. :zed:

Lucinda73291
Povídálka 24 příspěvků 25.05.19 12:05

@Russet
Ano, násilí bylo, je a bude na tom se nic nezmění. Když jsem byla žačka základky tak holky jsme se neprali, kluci se většinou hádali a měřili sílí v páce ale že by prostě stáli, v pohodě se bavili a k nim přišel někdo a jen tak ze srandy někoho zkopl na zem a kopal do něj neexistovalo. Mě doma učili, že k učitelům se mám chovat s úctou, protože jsou to oni kdo mě naučili číst, psát, počítat :innocent:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 12:05

Je to vizitka rodičů. V této době se upřednostňuje tzv volná výchova. Když tu maminka napíše že dala na zadek svému dítěti, tak tu polovina maminek napíše že takhle teda ne. Proč by si pak dítě nedovolilo udělat něco špatného když ví že doma bude jen tytyty a hodinové vysvětlování které stejně bude poslouchat jedním uchem tam… A rodiče si pak sypou popel na hlavu jak špatně vychovali své dítě. Já jsem si nikdy nedovolila být drzá na učitele( ikdyz jako puberťák jsem si myslela svy) a nedokážu si představit mu jednu vrazit. To bych pak doma nerozchodila. Vsude kolem vidím rozmazlene děti, které nemají dané určite mantinely. Dovolují si na dospělé ať už učitele, rodiče… Známý dělá trenéra fotbalu a musel vyloučit 4 lete dítě, které ublizovalo ostatním dětem, absolutně neposlouchalo a co myslíte? Rodiče na něj naběhli, že jejich Lukášek chce být fotbalista a je to jeho chyba když si neumí udělat pořádek. Což o to on by si ho udělal ručně a stručně ale to by jeho maminka nerozdejchala už vůbec :nevim: Tak toto je můj pohled na dnešní děti. Neříkám někoho tyrat ale jak se říká škoda každé rány která padne vedle :mavam: Anonym

Venesí
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 25.05.19 12:06

Podle mě je to pořád stejný, jen dřív se to nedalo vystavit na netu a ukazovat v TV. A navic teď všichni frčej na antidepresivech a jsou z toho zdegenerovani..

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 25.05.19 12:11
@Lucinda73291 píše:
@Russet
Ano, násilí bylo, je a bude na tom se nic nezmění. Když jsem byla žačka základky tak holky jsme se neprali, kluci se většinou hádali a měřili sílí v páce ale že by prostě stáli, v pohodě se bavili a k nim přišel někdo a jen tak ze srandy někoho zkopl na zem a kopal do něj neexistovalo. Mě doma učili, že k učitelům se mám chovat s úctou, protože jsou to oni kdo mě naučili číst, psát, počítat :innocent:

Ano, nám taky říkali, že se máme k učitelům chovat slušně, nikdo si k dospělým tolik nedovolil. Sice babi občas utrousila něco o staré komunistce nebo tak, ale s dospělými se nikdo „slušný“ do křížku nepouštěl. Je mi 40. Logicky moje generace teď má ty zlobivé puberťáky. Tak kde se stala chyba, že my jsme ještě byli hodní a existovalo pár vyhlášených sígrů a teď je toho tolik? Já mám třeba ještě školkové dítko, ale většina spolužáků už má ty puberťáky. Takže všechno asi nebude výchovou, ale taky příležitostí a tím, že kdekoliv ve světě se někdo „uprdne“, ví to hned celý svět. Takže se toho zdá mnohem víc.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 25.05.19 12:14
@Anonymní píše:
Je to vizitka rodičů. V této době se upřednostňuje tzv volná výchova. Když tu maminka napíše že dala na zadek svému dítěti, tak tu polovina maminek napíše že takhle teda ne. Proč by si pak dítě nedovolilo udělat něco špatného když ví že doma bude jen tytyty a hodinové vysvětlování které stejně bude poslouchat jedním uchem tam… A rodiče si pak sypou popel na hlavu jak špatně vychovali své dítě. Já jsem si nikdy nedovolila být drzá na učitele( ikdyz jako puberťák jsem si myslela svy) a nedokážu si představit mu jednu vrazit. To bych pak doma nerozchodila. Vsude kolem vidím rozmazlene děti, které nemají dané určite mantinely. Dovolují si na dospělé ať už učitele, rodiče… Známý dělá trenéra fotbalu a musel vyloučit 4 lete dítě, které ublizovalo ostatním dětem, absolutně neposlouchalo a co myslíte? Rodiče na něj naběhli, že jejich Lukášek chce být fotbalista a je to jeho chyba když si neumí udělat pořádek. Což o to on by si ho udělal ručně a stručně ale to by jeho maminka nerozdejchala už vůbec :nevim: Tak toto je můj pohled na dnešní děti. Neříkám někoho tyrat ale jak se říká škoda každé rány která padne vedle :mavam: Anonym

Násilí plodí jen násilí. Nesouhlasím úplně s volnou výchovou a dítěti mantinely dávám, ale nebiju ho. Čtyrleté dítě nemá na třeninku fotbalu co dělat. Má si hrát a chodit do školky :zed:

Tarjei
Závislačka 4910 příspěvků 25.05.19 12:27

@Lucinda73291 zdravÝm :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 12:29

Jsou to ty nejmenší děti. Na tréninku je spousta 4letych a zvládají to. Násilí plodí násilí? Já když jsem něco provedla nebo někomu ublizila tak jsem na ten zadek taky dostala a urcite nejsem nasilnicky typ a nikoho jsem nezabila :) A nemám ani žádné trauma, dětství jsem měla krásné. A jsem ráda za to jak jsem vychovaná a chtěla bych takhle vychovávat své děti. Podle mě si pak dítě bude dovolovat čím dál tím víc, když ví že dostane max zaracha :nevim:nebo nastane hodinové vysvětlování.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 25.05.19 12:35

Selhání výchovy ale o době to vážně není. I za mě se mládež bila mezi sebou a to i holky. A to jsem ze školy deset let.

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 25.05.19 12:39
@Anonymní píše:
Jsou to ty nejmenší děti. Na tréninku je spousta 4letych a zvládají to. Násilí plodí násilí? Já když jsem něco provedla nebo někomu ublizila tak jsem na ten zadek taky dostala a urcite nejsem nasilnicky typ a nikoho jsem nezabila :) A nemám ani žádné trauma, dětství jsem měla krásné. A jsem ráda za to jak jsem vychovaná a chtěla bych takhle vychovávat své děti. Podle mě si pak dítě bude dovolovat čím dál tím víc, když ví že dostane max zaracha :nevim:nebo nastane hodinové vysvětlování.

Ale souhlasíš s tím, že škoda rány, která padne vedle. Když jí častuje rodič, je to OK, ale když se pomlátí děti a natočí se, to je vizitka rodičů. Takže někdy bít může a druhý ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.19 12:44

Je mi 40, jsem učitelka a když si vezmu naši základku, tak ti největší sígři jsou z rozvracených a zárověň sociálně slabých rodin, kluci bez otcovské výchovy :cert: kdy matky nezvládají a neustále omlouvají svého miláčka s veškerou vinu házejí na školu. :zed: :pocitac: Další druh sígrů, někteří Romové. U nich ještě plus vrozená lenost a nechuť k práci, jak ve škole, tak mimo ni. Čest výjimkám, taky takové máme a moc si jich cením. Obecně tedy kluci mnohem línější a dříve línější než holky u tohoto etnika.
Jako jo, najdou se zlobidla i z rodin, kde jsou rodiče spolu, ale na ty největší „machry“ co jsem popisovala fakt nemají

Hobitka
Kelišová 5565 příspěvků 25.05.19 12:56

Nerekla bych, ze za nasich mladych let to nebylo, ja si minimalne jeden incident ze skolnich lavic pamatuji, ucitel to zakovi vratil a byl klid :nevim:. Ja sama jednou vrazila asi 12letemu spratkovi, co mi jako vedouci na tabore hodil do obliceje hrst kamenu (je to tak 15 let zpatky, za 20 let meho pohybu mezi detmi a mladezi jediny takovy incident a stojim si za nim) - zkousel pak na me, ze mlatit deti se nesmi a ze to na me rekne mamince, tak jsem mu odpovedela, ze kdybych jeho mamince rekla, ze co ji dostal, tak schyta z druhe strany dalsi. Myslim, ze uznal mou pravdu a pak uz s nim nebyl problem :mrgreen:. Dnes by si to zadny ucitel nedovolil, deti to natoci, vyjmou z kontextu, daji nekam video a bude prusvih jak mraky :think:.

Hobitka
Kelišová 5565 příspěvků 25.05.19 13:01

Jo, a rvacky mezi kluky i holkami byly vzdy, ve tride si jeden spoluzak zlomil zapesti, kdyz dal druhemu pesti, na vedlejsi zakladce se porvaly holky, ze jednu museli hospitalizovat, jeden kluk vedle ve vsi strelil po holce vzduchovkou… Jo, a me jeden soused skrtil, druhy ho ze me strhl a udelal mu otres mozku. A to je jen to, co me ted hned napadlo.

Ale co myslim, ze my se tehda vice stydeli a vice bali nasledku :nevim:. A vice nesli pripadnou zodpovednost.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama