Nástup do nemocnice a paragraf?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 22:55
Nástup do nemocnice a paregraf?

Ahoj holky dnes v neděli jsem měla nástup do nemocnice se synem (10 let) na operaci, zustavam s ním v nem. Můj dotaz napíšou mi paregraf nebo něco když den nástupu jsem měla jít do svého zaměstnání a zaměstnavatel mi dovolenou nedal?? :think:

Reakce:
toma0105
Kecalka 402 příspěvků 18.08.19 22:58
@Anonymní píše:
Ahoj holky dnes v neděli jsem měla nástup do nemocnice se synem (10 let) na operaci, zustavam s ním v nem. Můj dotaz napíšou mi paregraf nebo něco když den nástupu jsem měla jít do svého zaměstnání a zaměstnavatel mi dovolenou nedal?? :think:

Jakože jsi dnes měla jít do práce a nešlas? Desetiletý by už mohl být v nemocnici I sám, spíš bych šla na paragraf až by se vrátil z nemocnice, to bude pak sám doma?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 23:04
@toma0105 píše:
Jakože jsi dnes měla jít do práce a nešlas? Desetiletý by už mohl být v nemocnici I sám, spíš bych šla na paragraf až by se vrátil z nemocnice, to bude pak sám doma?

Ano nešla, operace je neodkladna a co sem měla dělat říct na operaci půjde až budu mít volno :think: zdraví mého dítěte je mi přednejsi… Ne nebude mám paragraf na 16 dnů a nechodím do práce každý den…

Martis83
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 18.08.19 23:09

Myslím, že při hospitalizaci na paragraf nárok vůbec nemáš, protože to není nutné ošetřování člena rodiny.

toma0105
Kecalka 402 příspěvků 18.08.19 23:09
@Anonymní píše:
Ano nešla, operace je neodkladna a co sem měla dělat říct na operaci půjde až budu mít volno :think: zdraví mého dítěte je mi přednejsi… Ne nebude mám paragraf na 16 dnů a nechodím do práce každý den…

Jo, tak to je v pohodě, akorát nechápu Tvého zaměstnavatele, asi bych šla rovnou na paragraf.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 23:11
@Martis83 píše:
Myslím, že při hospitalizaci na paragraf nárok vůbec nemáš, protože to není nutné ošetřování člena rodiny.

Aha takže mi ani nic nevystavi že jsem musela dovést syna do nemocnice aby mu mohli udělat predoperacni nebo to měl nasednout na bus a dojet sám :palec:

lachtanice86
Echt Kelišová 9000 příspěvků 18.08.19 23:17

Osetrovne se nevztahuje na dobu, kdy je dítě v nemocnici s stará se k něj někdo jiný.

stazka
Kelišová 5530 příspěvků 18.08.19 23:18

Pro doprovod dítěte k lékaři je podle mne propustka, kdyžtak mě opravte. Nemocnice Ti při hospitalizaci 10ti letého určitě paragraf nevystaví. Dítě je v jejich péči a je o něj postaráno, Ty pečovat nemusíš.

Kattka6611
Stálice 66 příspěvků 18.08.19 23:19
@Anonymní píše:
Aha takže mi ani nic nevystavi že jsem musela dovést syna do nemocnice aby mu mohli udělat predoperacni nebo to měl nasednout na bus a dojet sám :palec:

pokud nemáš třeba formulář propustky, tak si nechej napsat neco v nemocnici - jako doprovod s dítětem při hospitalizaci a razítko + datum - pak bude jen o domluvě v práci jestli to uznají - ale snad by mohli, paragraf vystavuje vlastní pediatr jako ošetřovaní neocného a nemocnici na to nejspíš není nárok

Tojsemja3
Nováček 2 příspěvky 18.08.19 23:36

Při hospitalizaci dítěte opravdu nemůžeš být na osetrovačce ale vystaví Ti neschopenku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67842 příspěvků 19.08.19 07:33
@Tojsemja3 píše:
Při hospitalizaci dítěte opravdu nemůžeš být na osetrovačce ale vystaví Ti neschopenku.

U desetilezeho ditete, pokud je „normalni“ ji nikdo neschopenku nevystavi. Od 6 let vyse, je hospitalizace s dítětem jen pres revizaka a schvali ji třeba pro autisty nemo mentalne postizene.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67842 příspěvků 19.08.19 07:35
@Anonymní píše:
Aha takže mi ani nic nevystavi že jsem musela dovést syna do nemocnice aby mu mohli udělat predoperacni nebo to měl nasednout na bus a dojet sám :palec:

Pak sis mela nechat potvrdit propustku, ovsem propustka plati jen na dobu nutnou, tedy si mela vyridit prijem a jet do prace.

Váš příspěvek
Reklama