Nástup do práce po RD v Covid době

Anonymní
15.3.21 16:16

Nástup do práce po RD v Covid době

Ahoj, měla bych dotaz na rodiče, kterým v současné době končí RD a měli by se vracet do zaměstnání. Jak nástup do práce řešíte, když jsou teď zavřené školky? Jdete rovnou z RD na OCR nebo jak? Mě by měla končit RD v květnu, ano možná bude situace lepší a možná taky ne. Tak přemýšlím, jak to vyřešit. Požádat o neplacené volno? Manžel doma být nemůže, má podstatně vyšší příjem než já, babičky a další příbuzné na každodenní hlídání nemáme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
107
15.3.21 16:26

Proč neplacené volno? Vem si OCR, to je placené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9420
15.3.21 16:28

V květnu už budou školky nejspíš otevřené. Jinak ocr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 16:32

A lze vůbec mít OCR hned v návaznosti na RD? Z čeho se bude počítat?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 16:33
@karkarka píše:
V květnu už budou školky nejspíš otevřené. Jinak ocr.

No doufám, ale člověk nikdy neví.

• Citovat
  • Nahlásit
107
15.3.21 16:35
@Anonymní píše:

Ano, vezmeš si ho od toho datumu, kdy máš nastoupit. Z čeho se počítá nevim, snad to tady bude vědět někdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
15.3.21 16:37

Jestli se vracíč do bývalé práce a máš smlouvu na dobu neurčitou, tak komunikovat ve stylu, že pokud budou pořád zavřené školky, tak holt budeš muset hned na OČR, takže aby s ohledem na to plánovali práci.
HO možný není?

Pokud to je nové zaměstnání, kde je zkušebka a potřebují Tě, tak to je blbé a asi s tebou ukončí pracovní poměr velmi záhy. Nebo budeš prostě muset sehnat hlídání, než ty školyk otevřou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 16:38
@Maminkaha píše:
Ano, vezmeš si ho od toho datumu, kdy máš nastoupit. Z čeho se počítá nevim, snad to tady bude vědět někdo jiný.

Tak to budou mít v práci radost. Nevím jestli není lepší se snažit nastoupit aspoň na pár hodin… :think: ale s dítětem za zády nic neudělám a sedět u tv taky nevydrží věčně.

• Citovat
  • Nahlásit
11615
15.3.21 16:41

Já si taky myslím, že školky otevřené už budou, ale tohle dopředu nikdo neví. Já jsem tohle řešila loni, ale naštěstí mi to vyšlo přesně na den a já se do práce vrátila den po synových třetích narozeninách a chlapeček šupajdil do školky :mrgreen: Jinak pokud se vracíš do původní práce, jak už tu zaznělo, nárok na OČR máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Svistice píše:
Jestli se vracíč do bývalé práce a máš smlouvu na dobu neurčitou, tak komunikovat ve stylu, že pokud budou pořád zavřené školky, tak holt budeš muset hned na OČR, takže aby s ohledem na to plánovali práci.
HO možný není?Pokud to je nové zaměstnání, kde je zkušebka a potřebují Tě, tak to je blbé a asi s tebou ukončí pracovní poměr velmi záhy. Nebo budeš prostě muset sehnat hlídání, než ty školyk otevřou.

HO možný je, dokonce je nutný. :lol: jenže s dítětem za zády? :think: nevím, nechci říkat hned, že to nejde. Ale asi všichni, kdo má malé děti, vědí, jak to funguje. Samozřejmě chci zaměstnavateli vyjít co nejvíc vstříc, ale zase s rozumem vůči dítěti.

• Citovat
  • Nahlásit
14090
@Anonymní píše:
Tak to budou mít v práci radost. Nevím jestli není lepší se snažit nastoupit aspoň na pár hodin… :think: ale s dítětem za zády nic neudělám a sedět u tv taky nevydrží věčně.

Je brezen. Zacni to se zamestnavatelem resit uz ted. Kazdy normalni pochopi, ze situace neni lehka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 16:43
@Lekninka91 píše:
Já si taky myslím, že školky otevřené už budou, ale tohle dopředu nikdo neví. Já jsem tohle řešila loni, ale naštěstí mi to vyšlo přesně na den a já se do práce vrátila den po synových třetích narozeninách a chlapeček šupajdil do školky :mrgreen: Jinak pokud se vracíš do původní práce, jak už tu zaznělo, nárok na OČR máš.

A jak jste byli v práci domluvení, když by školky neotevřeli? Šla bys na OCR nebo neplacené volno? Chůva se mi úplně moc hledat nechce, nemám s tím dobré zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 16:44
@cecetka píše:
Je brezen. Zacni to se zamestnavatelem resit uz ted. Kazdy normalni pochopi, ze situace neni lehka.

Trochu se obávám, že tohle bude jen důvod k tomu, aby se mě zbavili. :(

• Citovat
  • Nahlásit
46690
15.3.21 16:44
@Anonymní píše:

lze mit ocr, pocita se z vydelku pred md

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
15.3.21 16:46
@Anonymní píše:
Tak to budou mít v práci radost. Nevím jestli není lepší se snažit nastoupit aspoň na pár hodin… :think: ale s dítětem za zády nic neudělám a sedět u tv taky nevydrží věčně.

Tak jestli máš možnost, tak můžeš chodit částečně do práce - třeba v době, kdy je manžel doma. A to co neodpracujes budeš mít omluvene diky Ocr. Nebo jestli to jde tak si vzít práci domů. A můžeš pracovat když je manžel doma a hlídá dítě.

Příspěvek upraven 15.03.21 v 16:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat