Dvou měsíční výpověď

39
14.3.21 19:39

Dvou měsíční výpověď

Ahojte chtěla jsem se zeptat jestli mužů dát výpověď ze dne na den? S rodiči jsem se pohádala a musím nejdřív pryč a přítel bydlí až na Slovensku takže do práce se nedostanu… Budu mít asi dvou měsíční výpověď, ale tak dlouho čekat nemůžu a nevím co se stane, když odejdu dřív? Čekat, ale nemůžu :zed: myslíte, že by mi dal šéf výpověď dohodou nebo něco podobného? Děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
290
14.3.21 19:45

Když odejde aniž by Vám to šéf dovolil, můžete platit za vzniklou škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23392
14.3.21 19:46

Dohoda taky dohodu predpoklada. Takze nevim, proc se ptas tady. Pokud sem nechodi tvuj sef, tak se to tady nedozvis. Ale jestli odejdes na hodinu bez dohody, pocitej s tim, ze ti muzou nauctovat skodu, kterou jim tvuj predcasny odchod zpusobi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
14.3.21 19:47

Zkuste se domluvit se šéfem, zda Vas pustí dřív, ale pozor, když výpověď dáte teď, tak ty dva měsíce platí duben, květen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
14.3.21 19:47

Muze a nemusi, mne dohodu nedali, protoze nemeli nahradu, takže jsem musela odpracovat celou vypovedni lhutu. Jo a pokud zitra podas vypoved, tak ti 2 mesice vypovedni lhuty zacinaji bezet az od 1.4., takze budeš muset chodit jeste duben a kveten, pokud zamestnavatel s dohodou souhlasit nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
14.3.21 19:51

Dej výpověď a běž na nemocenskou se zádama na 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
14.3.21 19:54

@FraDeu No to jí pomůže, když přítel bydlí na Slovensku. :D To bude hodně nápadný si dát místo marozeni tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3679
14.3.21 19:55

A co si najít bydlení zatím jinde - u kamarádky, na ubytovně apod. Na Slovensku máš vyhlédnutou jinou práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12688
14.3.21 19:56
@FraDeu píše:
Dej výpověď a běž na nemocenskou se zádama na 2 měsíce.

A tu nemocenskou bude trávit na Slovensku? Když v dnešní covid době nesmí ani mimo okres? Pustí ji vůbec Slovenské úřady/policie na Slovensko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1312
14.3.21 20:05

Tady se fakt nedozvíš, jestli se se zaměstnavatelem dohodneš, to se musíš zeptat jeho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
14.3.21 20:07

A už ti bylo 18? V lednu tady máš příspěvek, že ti je 17. Rodiče souhlasili, že se odstěhuješ? Můžes se zaměstnavatelem zkusit dohodnout a ukončit pracovní poměr hned. Pokud na to nepřistoupí tak musíš dát výpověď a výpovědní doba ti skončí 31.5. Když nepřijdeš do práce, může po tobě vymáhat vzniklou škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
15.3.21 20:41

Pokud podávám výpověd, chce to předat poslední 2 dny v měsíci. Jinak tam budeš o měsíc dýl
nejsem si jistá, jestli by se ta nemocenská započítávala do výpovědní doby!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15197
19.3.21 19:24
@blani22 píše:
Pokud podávám výpověd, chce to předat poslední 2 dny v měsíci. Jinak tam budeš o měsíc dýl
nejsem si jistá, jestli by se ta nemocenská započítávala do výpovědní doby!!!

Proč zrovna poslední dva měsíci? Výpovědní doba je dva měsíce a začíná běžet 1. den měsíce následujícího po měsíci, kdy byla doručena výpověď - nezávisle na tom, kolikátý den v měsíci to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat