Pracovní pohovor na městský úřad - referentka spravy majetku

Anonymní
13.3.21 08:55

Pracovní pohovor na městský úřad - referentka spravy majetku

Ahoj vsem, poprosila bych zde o radu, nejlepe od nekoho, kdo pracuje na mestskem urade.
Byla jsem pozvana na pracovni pohovor na misto „referentka spravy majetku mesta“.
Sve dosavadni zamestnani je uplne mimo tento obor. Vzdelani mam ekonomickeho smeru, ktere sice na toto misto pozaduji, ale ceka me pisemny test v problematice verejne spravy obecne a verejne spravy na useku spravy majetku mesta. Bohuzel, toto je pro me spanelska vesnice. :( Mam tyden na to, abych se alespon neco naucila, ale vubec nevim, kde a u ceho zacit. Uz jsem zvazovala, ze bych ten pohovor zrusila, ale pak me napadlo, ze snad tady bych mohla najit nekoho, kdo by mi poradil a ukazal smer, co presne nastudovat.
Vsem Vam jsem vdecna za jakekoliv informace, ktere mi poskytnete.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5490
13.3.21 09:10

Nechci Tě nějak naštvat, ale právě na městských úřadech bývá valná většina výběrových řízení jen na oko. Kamarádka se tam už chce léta dostat na odbor životního prostředí, má veškeré vzdělání k tomuto tématu a stejně prd. Nemá nikoho, kdo by jí tam pomohl…dokonce někdy ani nebyla přizvána k pohovoru :zed: vysokoskolačka. Nechápu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5968
13.3.21 09:12

@truelly Oni výberko vypsat musí ikdyž už vědí kdo na to místo přjde… tak to prostě je. Jsou místa která se opravdu „dědí“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 09:17

Ano, je mi to zcela jasne a vim, jak to na podobnych mistech chodi. Manzel mi stale tvrdi, ze nemam predcasne hazet flintu do zita a zkouset. Proto bych to rada zkusila a nevzdavala se. Jen bych potrebovala nakopnout a nejak se na ty testy pripravit.

• Citovat
  • Nahlásit
3709
13.3.21 09:20

Mám podobný pohled jako @truelly .
Výběrko mě znechutilo. V testech jsem byla z 50 uchazečů v 5 nejlepších. U ústního pohovoru jsem šla jako poslední - pátá - a bylo jasně vidět, že už mají rozhodnuto. Já jsem je už nezajímala, otázky pro formu, očividně už byli unaveni a ještě mi jedna z členek komise dávala svými dotazy najevo, že nechápe, jak můžu mít dle testu tolik vědomostí, když jsem na OÚ nikdy nepracovala… Jako bych to snad opsala nebo co :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5490
13.3.21 09:53

Jedné mojí kamarádce se dokonce stalo, že vyhrála konkurz na ředitelku školy, ale holt asi se někomu nelíbila, tak se holt postaral o to, aby byl konkurz zrušen!!! Prostě to někdo na městě zařídil. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 09:56

Ono je to stejné na všechna tahle místa ve státní správě. Pokud se nejedná o pracovní pozice na výplatu sociálních dávek, kde je pomalu o život pracovat, pak není možné se téměř nikam bez známosti dostat. Taky jsem zažila několik pohovorů, kde bylo předem známo, kdo nastoupí. Je to ztráta času pro všechny.

• Citovat
  • Nahlásit
12006
13.3.21 10:17

Dělala jsem pohovor na mestsky urad, nakonec jsem byla přijata. Neni to tak, ze by bylo vzdy dopředu rozhodnuto. Ja teda šla na trošku jiné místo.
A kamarádka se dostala bez známosti přesně na to které uvadis. A rychle utekla.
Tato referentska místa jsou problematická. Když je potřeba jen maturita, hlásí se hodně lidí. Tam je větší pravděpodobnost, že he předem rozhodnuto, vyšší. Taky jsem se před lety hlásila na referentské místo a bylo mi jasné, že šance neni. Byla jsem ale potesena umístěním.
Kamarádky se ptali i na hierarchii, astupitelstvo, radu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4325
13.3.21 10:25

Začni jejich webem, nauč se organizační strukturu, co a kam spadá, jména vedení města,
přečti si zákon o obcích https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-128
pak se mrkni co vykonává ve vlastní a co v přenesené působnosti
ohledně správy majetku města - nastuduj co vše spravují, jaká zařízení apod.
hezky to má popsaný třeba Prostějov
https://www.prostejov.eu/…jetku-mesta/
ale mrkni hlavně velmi podrobně na váš vlastní odbor (bude tam jistě náplň činnosti odboru, struktura apod.)…
letem světem kukni na zákon o státní službě
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-234
dobrý web je i tenhle
https://statni-sprava.inform.cz/…a-pusobnost/
jinak základní pojmy z účetnictví a evidence majetku zřejmě znáš, snažila bych se prodat své ekonomické vzdělání..
jinak holky mají pravdu v tom, že na úřadech jsou místa často dopředu domluvená a platy zas tak zářné nejsou (třídu asi víš, záleží jakou by ti přiznali praxi a osobní), ale za zkoušku přece nic nedáš, dobře bych se vyspala a šla to zkusit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12157
13.3.21 10:55

Třeba u nás u služebního poměru je to obráceně, tam nemáš jisté, že tě vezmou i kdyby si se hlásila jako jediná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
13.3.21 11:54
@iiiv píše:
Třeba u nás u služebního poměru je to obráceně, tam nemáš jisté, že tě vezmou i kdyby si se hlásila jako jediná.

Takže to radši nebude dělat nikdo jo? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 11:59
@Sára 1 píše:

no tohle by mě zajímalo, jak to funguje. Vím o jednom služebním místě, je vyvěšené už rok. Byla jsem na VŘ, splňovala jsem všechno co potřebovali, nevzali mě, tak ok beru. Ale od mého VŘ uběhly 4 měsíce a místo je stále inzerováno. Kdo dělá tu práci? Jednalo se o agendu, která musí být hotová každý měsíc.

• Citovat
  • Nahlásit
12157
13.3.21 12:03
@Sára 1 píše:

přesně tak, vypíšou nové výběrko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12006
13.3.21 12:14
@Anonymní píše:
no tohle by mě zajímalo, jak to funguje. Vím o jednom služebním místě, je vyvěšené už rok. Byla jsem na VŘ, splňovala jsem všechno co potřebovali, nevzali mě, tak ok beru. Ale od mého VŘ uběhly 4 měsíce a místo je stále inzerováno. Kdo dělá tu práci? Jednalo se o agendu, která musí být hotová každý měsíc.

Taky mě nevzali a hledá se dal. Je fakt, ze jsem nezazarila. Pohovor byl příšerný. Vzali mě vedle ve městě. Místo je stále k dispozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
13.3.21 13:14
@iiiv píše:
přesně tak, vypíšou nové výběrko

Jasně, vypíšou nové. Ale jak dlouho můžou takhle čekat? Pokud nemají nikoho, kdo by to dělal, tak kdo tu práci dělá? Známá hledala někoho na svůj odbor a říkala, že pokud někdo nesplňuje požadované vzdělání, tak ho nemůže vzít. Ta na to měla rezervu více než půl roku, aby našla někoho vhodného. Ale co pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat