Nateklý pindík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Věrka..
Závislačka 3150 příspěvků 07.06.09 21:06
Nateklý pindík

Ahojky, dnes rano se maly vzbudil a mel pindika jak bambulu a slo videt ze ho boli.Sla jsme do lekarny a koupila desinfekci a tim mu to potrela, vyteklo mu z nej dost hnisu s takovymi kousky bileho cosik.Predkozka nam jeste nejde stahnout, tak asi se mu to nahromadilo a zanitilo????Ted vecer teda ho ma podstatne mensi, uz neni tak natekly a hnis uz take netece. Myslite ze mam jit k mudre?? Meli to vase deti take??Diky moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LuckaH
Ukecaná baba ;) 2190 příspěvků 07.06.09 21:13

Ahoj Věrko,
nechci plašit, ale k dr. bych asi zašla, teda pokud se malý zítra nevzbudí úplně v pohodě. To, co popisuješ, vypadá asi na zánět předkožky nebo něco takového. Nemá malý teplotu ?? Možná tě dr. pošle na nefrologii nebo urologii, ale nepodceňovala bych to, tím spíš, že to malého asi dost bolí, jak píšeš.

LuckaH

Věrka..
Závislačka 3150 příspěvků 07.06.09 21:23
LuckaH píše:
Ahoj Věrko,
nechci plašit, ale k dr. bych asi zašla, teda pokud se malý zítra nevzbudí úplně v pohodě. To, co popisuješ, vypadá asi na zánět předkožky nebo něco takového. Nemá malý teplotu ?? Možná tě dr. pošle na nefrologii nebo urologii, ale nepodceňovala bych to, tím spíš, že to malého asi dost bolí, jak píšeš.LuckaH

nema teplotu,a le jak pises radeji zajdu k doktorovi.

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 07.06.09 21:55

Tipuju zaniceny mazek za zaludem. Resili jsme minuly tyden, nemel ho tedy natekleho, ale stezoval si, ze ho boli, dostali jsme doporuceni na urologii, kde nam predkozku uvolnili, vycistili zaniceny hnis za zaludem, mazeme Framykoinem. To uvolnovani je teda desne, pry na to existuje i nejaka kortikoidova mast na uvolneni. K mudre bych urcite zaskocila, za to nic nedas. :wink:

Fifik
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 07.06.09 22:18

Taky máme zkušenosti, bohužel :? Starší syn na tyhle věci trpěl, průběh to mívalo stejný, jak popisuješ. Nejdřív ho to nebolelo, tak jsem to neřešila, ale když to pak měl asi potřetí a začal brečet u čůrání, řešit jsme to museli. Nakonec jsme byli na urologii, kde mu předkožku násilím přetáhli, byl to jeden z mých nejhorších zážitků, co jsme s děckama zažila :cry:

Předkožka se mu sice zase zpátky přilepila, dodnes mu to nejde přetáhnout úplně, ale je fakt, že zánět už od té doby neměl. Určitě se poraď s dr.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.09 08:07

Četla jsme někde na netu, že místo přetahování je šetrnější metoda proplachovat, psali tam maminky, že používají řepíkový čaj. Natáhnout do menší stříkačky vlažnou tekutinu, nadzvednout kůžičku a jemně ji tam stříkat, až se to místečko pěkně proláchne.

Ale nemám vyzkoušeno, mám sice taky kluka, jenže mi to přijde u téhle „velikosti“ technicky dost náročný, pokud dítě odmítne stát v klidu :roll: . J*

Věrka..
Závislačka 3150 příspěvků 08.06.09 08:16

Holky diky, my se prave vratili od doktora, ma to uz sice hodne splaskle a uz mene cervene, ale pro klid duse jsem sla.Ma zanet predkozky, dostali jsme framykoin a mame pred namazanim vzdy dat sedavou koupel v hermanku, do tydne ma byt po problemu. Tak jsem rada, prej to chalapeckove maji obcas tyto zanety :?
Mejte se Verka

Gina
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 1 inzerát 08.06.09 10:04

Ahojky,

no vidíš, třeba se mu ta předkožka těma sedacíma koupelema i trochu uvolní :) Taky jsme to měli, někdy kolem roku a půl, doktorka mu předkožku opatrně přetáhla a šlo mu to naštěstí úúúplně hladce. Kromě framykoinu doporučila i koupat v slaboulilinkém roztoku hypermanganu (do vody cca 3 zrníčka). Pár dní jsem to koupala, od té doby přetahujeme a už se mu to nikdy nevrátilo (ťuk, ťuk, ťuk) :)

ŠárušN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.12 14:16

Ahoj, obnovuji tohle téma, protože mám se svým sedmiměsíčním chlapečkem problém… Dnes od rána má nateklého a červeného pindíka. Byli jsme u doktorky na pravidelné prohlídce a tam jsme si toho všimli. Doktorka poradila mazat framykoinem a heřmánkové koupele. Bohužel po příchodu domů už ho má tak trojnásobného a úplně červeného, au :( Loni měl to stejné nejstarší syn, byli jsme i na pohotovosti, tam mu s tím doktor něco udělal, trošku stáhl tu předkožku a hnis uvolnil. Já se ale bojím mu s tím jakkoliv manipulovat, když to vidím tak je mi z toho zle, ten želud mu skoro vůbec nekouká, předkožka je ještě příliš pevná. Myslíte, že mu to vyléčím pouhým mazáním tím framykoinem a heřmánkovými koupelemi, nebo radši ještě k doktorovi aby mu ten hnis dostal ven? Zatím to nevypadá, že by se to nechalo vyléčit pouhým mazáním… Jaké máte zkušenosti vy? Dík…

Eva 13
Kelišová 5999 příspěvků 12.06.12 14:28
@ŠárušN píše:
Ahoj, obnovuji tohle téma, protože mám se svým sedmiměsíčním chlapečkem problém… Dnes od rána má nateklého a červeného pindíka. Byli jsme u doktorky na pravidelné prohlídce a tam jsme si toho všimli. Doktorka poradila mazat framykoinem a heřmánkové koupele. Bohužel po příchodu domů už ho má tak trojnásobného a úplně červeného, au :( Loni měl to stejné nejstarší syn, byli jsme i na pohotovosti, tam mu s tím doktor něco udělal, trošku stáhl tu předkožku a hnis uvolnil. Já se ale bojím mu s tím jakkoliv manipulovat, když to vidím tak je mi z toho zle, ten želud mu skoro vůbec nekouká, předkožka je ještě příliš pevná. Myslíte, že mu to vyléčím pouhým mazáním tím framykoinem a heřmánkovými koupelemi, nebo radši ještě k doktorovi aby mu ten hnis dostal ven? Zatím to nevypadá, že by se to nechalo vyléčit pouhým mazáním… Jaké máte zkušenosti vy? Dík…

Ahoj, zašla bych k dr. můj syn na to taky občas trpět a pokaždý mu to stáhli a stříkačkou s nějakou vodičkou propláchli a my měli pak mazat.
Nakonec byl v 6ti letech stejně na operaci, měl krátkou uzdičku, tak mu jí proťali.
Teď čekám dalšího kluka a na tohle se tedy netěším.

petulka500
Kecalka 191 příspěvků 12.06.12 14:57

Můj malý má často ferdu červeného a pokaždé mažem framykoinem a močíme v hypermanganu. Když jsem si toho všimla poprvé, tak jsem mu to močila v heřmánku a doktorka mi pak vysvětlila, že heřmánek rozhodně ne!! Že se z něj dělají kvasinky či co. Každopádně si myslím, že můj malý to má spíše z toho že si ho sám stahuje a asi si ho zatrhává nebo něco.

GILOTEK
Extra třída :D 13010 příspěvků 12.06.12 15:05

Heřánek bych nedělala.
Výbornou zkušenost mám z odvarem z řepíku - udělej odvar do hrnku a pindíka mu do hrnka namoč.

A poradím koupit ophtalmo septonex ( oční mast) a tím mazej.

ŠárušN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.12 15:11

@Eva 13 Já mám tři kluky a tyhle problémy vůbec nemám ráda… Doufám teda že u nás bude všechno v pořádku a nějakým operacím se vyhneme. Píšeš že to tvému synovi stáhli, ale mému malému to právě ještě stáhnout nejde… Ale pokud nepomůže framykoin, k doktorovi asi zajdeme…

@petulka500 Můj malý si ho nestahuje, on tam má právě zánět, a teda dost brutální. Má ho fakt pěkně nateklého… Heřmánek nám radil už loni urolog a všichni doktoři to samé, nikdy jsem neslyšela jak píšeš, že se z něj dělají kvasinky. Tak nevím no :nevim:

luon
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 12.06.12 16:27

U takhle malého chlapečka jsme toto naštěstí neřešili, poprvé s čerstvým tříleťákem, ale předkožku měl v tu dobu zúženou a přetáhnout mu nešla vůbec. Byli jsme tehdy na pohotovosti, tam mu předkožkový vak propláchli desinfekcí a dovnitř mu dali framykoin. Na doma nám doporučili koupele z heřmánku nebo řepíku. A zvenku mazat Bepanthenem, aby se předkožka nepotrhala. Framykoin pak dostal po dvou dnech v nemocnici ještě jednou. Moc držím palce :kytka:

Veveří
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 12.06.12 17:48

My taky bojujeme s pindíkem, zlaté holčičky! Můj malý měl zánět předkožky 1×, ale bohužel v 18 měsících mu jeho vlastní doktorka předkožku při preventivce roztrhla a od té doby jsem urologii vaření pečení :,(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >