Rýma, kašel, Prevenar

Anonymni
3.6.09 13:44

Rýma, kašel, Prevenar

Ahoj, chtela bych poprosit o vase zkusenosti… Malej (devet mesicu) ma tyden a pul rymu, ktera ted dle meho nazoru zacala ustupovat… od zacatku ma i kasel, i kdyz zkraje to vypadalo, ze odkaslava hlen, ktery mu tece z nosu do krku… od patku ale kasle tak nejak jinak… ryma je ted minimalni, ale kasle dal… je to takovy, nevim jak to popsat, pruduskovy kasel… takovy hrcivy… v patek jsem volala mudr… ta rekla davat Mucosolvan… tak ho davam, ale nevidim zadnou zmenu… do toho jsme meli jit tento tyden na ockovani Prevenarem… tak jsem dnes volala, ze neprijdeme, ze nejdriv pristi tyden a ze malej porad kasle, a ona, ze kdyz nema teplotu, tak furt davat Mucosolvan a že to nevadi, ze je nachlazeny, ze se Prevenar ockovat muze 8O a ze to musime pristi tyden stihnout, ze pak ma dovolenou… Tak nevim, jestli mam zase nastoupit do ordinace (dr se tvari, ze jsem asi na hlavu), aby si ho poslechla a taky nevim, jaky je maximalni rozestup mezi prvni a druhou davkou Prevenaru…volala jsem na bezplatnou linku Ockovaciho centra… zatim se neozvali a vyrobce Prevenaru nema do pondeli dostupne lidi, kteri by mi toto sdelili…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2786
3.6.09 13:55

nevim teda jake ma byt rozmezi mezi prvnim a druhym prevenarem, ale my jsme pred druhym meli praskly bubinek tudiz atb, a dr. rikala ze bud se da dokupy a nebo se to posune az bude uplne zdravy. V zadnem pripade bych neockovala kdyz kasle…nechali jsme jednou ockovat hexu pri odchazejici ryme a do tydne pak dostal hnusnou virozu. Myslim, ze by s posunutim nemel byt problem, vyrobce urcite pocita s tim, ze deti nejsou nikdy 100% zdrave kazdy mesic.

Pokud ti to nenaockuje mudra ze jede na dovolenou, zasla bych do ockovaciho centra, pokud mate..nevim odkud jsi,

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.6.09 14:03

On ten problem trochu bude, ze ho Mudra chce naockovat za kazdou cenu sama… ona totiz nepredepise recept, ale nakoupi Prevenar a pak mi ho se svou prirazkou proda :-D
No a myslis, ze mam s tim kaslem zase naklusat k Dr.?

• Nahlásit
  • Citovat
7666
3.6.09 14:59

Dr. zavolej a řekni, že má kašel a že tudíž očkování odložíš. Neptej se, ale oznamuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.6.09 15:01

když ti ho prodá s přirážkou, tka proč si nenecháš napsat recept a nekoupíš jinde? Pokud tím nemyslíš platbu za očkování nad rámec povinných očkování.

Jinak je to tvoje dítě, očkovat bych nenechala. Ale šla bych tam a nechala dítě prohlédnout, poslechnout.

Pro nejpřesnější informace o odstupech mezi očkováními bych kontaktovala telefonicky očkovací centrum Motol (teď tam už asi nebudou, zkus zítra a trpělivost) - číslo je 224 433 810/814

Razím názor, že na očkování musí být dítě 100% zdravé, jinak nic. Je to moje dítě, já s ním budu doma, já s ním prodělám případné vedlejší účinky nebo zhoršení stavu popř nemoc. A já znám své dítě natolik, abych odhadla než doktor aktuální zdravotní stav dle jeho lékařského pohledu i úhel celkového rozpoložení dítka a tu subjektivní stránku,k teré také není zanedbatelná.

a ještě jedna věc - pokud jí jde o to, že to nakoupí. Tak jí to zaplať a nech si to tam uschované, až budete OK. O nic nepřijde odkladem a jestli akt jde o peníze, že dáš až při očku, tak si to tam prostě předplať

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
3.6.09 15:05

Tak já bych asi dítě nenechala naočkovat, pokud by mělo rýmu, kašel, teplotu atd. Až pokud by bylo úplně zdravé. A můžu ti říct, že mne naprosto zaráží postoj tvé dr. Očkovat když dítě není fit, to je u naší pediatry naprosto nepřípustné. I kdybychom měli propást termín doočkování. Já bych ti radila být rázná a pro:,–(it si odklad. Jde o zdraví tvé malého srdíčka , ne? :lol:
A ještě k tomu kašli. My jdeme k doktorce s každou prkotinou… pokud to tak můžu napsat, protože Tinka má sníženou imunitu. Ale i tak přesto volám k dr. , zda se mám dostavit nebo něco naordinovat sama a ona je vždy ochotná se na Tinku podívat. Vždy řekne ať se přijdeme ukázat, že ji poslechne. POkud se ti ten kašel nezdá a je to takový ten burácivý( jak já říkám) běž k dr. Přece tě nevyhodí. Malého si poslechne a budete moudřejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
3.6.09 15:07

a proc ti to kupuje? to snad ani uz neni mozne v dnesni dobe :) mne naopak nase radi, kde ji maminky reknou ze to je nejlevnejsi…

zasla bych na poslech pro jistotu, kdyz se ti to nezda. Z vlastni zkusenosti vim, ze mucosolvan nam nikdy nezabiral a ze se to tech miminek drzi celkem dĺouho ten kasel.

a pokud by ho chtela mermomoci naockovat, tak bych si vymyslela teplotu :-D aby byl klid ( pokud jsi ta povaha , ze se hadat nebudes )

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.6.09 15:44

K tomu prednakupu… taky jsem na to koukala… rikala jsem, at mi napise recept a ona ze ne… pritom bych byla schopna Prevenar sehnat az o dve stovky levneji… poplatek za ockovani do toho nepocitam… ja nevim… mne se nechce hadat s dr. kvuli dvoum stovkam, i kdyz kazda koruna je dobra… mam pak docela obavu, aby nebyla zaujata…i kdyz to uz asi stejne trochu je, po tom, co jsem byla pri prvni navsteve ponekud hystericka, protoze nedosla k nam domu a pozvala me v ordinacni dobu pro nemocne… ale stejne zacinam uvazovat o vymene dr… nevim… asi teda zitra nebo pozitri k ni znovu zajdu.. a nemam teda zkusit nejaky jiny sirup? nekde jsem cetla Hedelix? … z ockovaciho centra se neozvali, tak zitra zkusim Motol… dekuji za tip…

• Nahlásit
  • Citovat
8297
3.6.09 15:55

Ahoj,
dr bych vyměnila určitě, riskuje zdraví tvého dítěte a ještě si na tobě mastí kapsu.

Na to odkašlávání hlenu je dobrý zábal hrudníku, nejlépe sádlo, nebo se i prodává nějaká prsní mast v lékárně. Napatleš, zabalíš co nejtepleji několika vrstvami.
A nejlépe v kombinaci s jitrocelovým sirupem (rozpouští hleny)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
3.6.09 15:58

Akorát nevím, jestli může v devíti měsících jitrocelový sirup… Ale zase je to přírodní, nic agresivního… Ale ruku do ohně bych za to nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
3.6.09 16:01

Ahojky, taky jsem měla jít s malým na očkování, byl trochu nachlazený. Dr. mně řekla že ho nenaočkuje, až bude zdravý, že by pak z toho mohl být problém. Tak jsme to odložili a naočkovala ho později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
3.6.09 16:13

Ahoj,
můj názor na tvoji dr? Jestli máš aspoň trochu možnost ji změnit, změň…!!! Aby ti odmítala napsat recept a nutila ti svoji a dráž, to je neskutečné… a nastydlé dítko očkovat je opravdu hloupost.. malinká rýma asi nevadí, ale ne takhle…

Prevenar jsme očkovaný měli po necelých třech měsících od sebe, tuším, že Dr. chtěla po dvou, ale pak nám do toho taky vstoupilo nachlazení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.6.09 16:35

Bebusko, tak ty tri mesice me uklidnili… my ted budeme mit 10 dva… radsi ale nekam jeste zavolam… a noveho dr. uz mam vyhlidnuteho… ale nechtela jsem odchazet v pulce nemoci… zitra k dr nabehnu, at malyho poslechne a uvidime, jak se domluvime na tom ockovani…

• Nahlásit
  • Citovat
6545
3.6.09 17:04
Anonymni píše:
Bebusko, tak ty tri mesice me uklidnili… my ted budeme mit 10 dva… radsi ale nekam jeste zavolam… a noveho dr. uz mam vyhlidnuteho… ale nechtela jsem odchazet v pulce nemoci… zitra k dr nabehnu, at malyho poslechne a uvidime, jak se domluvime na tom ockovani…

tak změnu jedině schvaluju. já dlouho otálela, chtěla jem změnit po druhém porodu, ale pořád jsem měla uvnitř jakýsi pocit zrady či co. Nakonec jsem změnila, a zavčasu, bo kdybych tomu doktorovi dělala potíže s očkem jako té nové )která měla jiný názor, ale můj respektovala a nedělala scény narozdíl od prvního).....

A měnit uprostřed nemoci? No a co? To je jedno…navíc to nemusí být nic dramatického, ale takové ty soudy po teleonu. Já to zkoušim taky, Aneta mi takhle marodila poměrně hodně dlouho (navíc u těch prťat to trvá dýl tím, že jsou takoví neakční, ještě pořád v podstatě nechodící). Tak jsem to zkusila sama nebo podle situace po dohodě s dr, pokud se mi to nezdálo, zkrátka jsem tam jela a udělala jsem dobře. Párkrát jsme se díky Ventolinu nebo Spriropentu vyhnuly ATB kvůli průduškám. A věř, že jednu dobu nebyl týden, kdy bych tam s Anetou nebyla…

Stejně tak ATB nejsou řešením na vše a hned, takhle zas léčili mě - slyšeli mě od narozní zakašlat v čekárně, už věděli a čekal na mě recept na ATB.

Mmch jak Aneta, tak já, jsme alergičky, já astmatik a z toho, jak posloucham Anetu poslední dobou, to vidim podobně

Razím názor, že doktora se nemáš bát, máš mít možnost se zeptat i na vyložený krávoviny a nepřipadat si jako debil. já u prvního si tak připadala, ale Bára byla relativně zdravá, bezproblémová, tak jsem to zkousla…s Anetou je to jiné kae a učím se.

A přístup tvé dr se mi nelíbí. Naučila jsem se být s doktorem partner a ne se cejtit jak malá školačka a bát se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.6.09 18:24

Gábi, chtela bych se zeptat, jak se u Anetky alergie a dle tveho predpokladu i astma projevuje? Jsem taky silny astmatik a alergik snad na celou floru plus pes, kocka a roztoci a mam pocit, ze malej je po zatezi dychavicnej a kasle… a venku casto kycha…nevim, jestli ho neco nedrazdi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama