Nativní KET - lze?

920
16.7.15 06:39

Nativni KET - lze?

Ahoj, zajimalo by me, zda je mozne v CAR uskutecnit nativni KET- naprosto bez hormonu a vsech tech sajrajtu? Mate s tim nekdo zkusenost a popripade jakou? A co se bere misto hormonu nebo jen dostanete embryjko a jde se domu? :) Diky za echo.

Příspěvek upraven 16.07.15 v 08:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13272
16.7.15 07:11

Ano, lze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
16.7.15 07:25

Lze, pokud ovšem máš takový menstruační cyklus, který to umožní, to znamená ovulaci, dostatečnou sliznici, bez ní to nejde. A pravděpodobně to krapet sníží šance toho embrya, při KET dávají jen estrogen na sliznici, někde i pregnyl, to u nás ne, a pak progesteron, který pomáhá držet menstruaci, aby nesmetla embryo, tak jak je to běžné v přírodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
16.7.15 07:52

Dekuju :)

@terinka4444 píše:
Lze, pokud ovšem máš takový menstruační cyklus, který to umožní, to znamená ovulaci, dostatečnou slizni @terinka4444 ci, bez ní to nejde. A pravděpodobně to krapet sníží šance toho embrya, při KET dávají jen estrogen na sliznici, někde i pregnyl, to u nás ne, a pak progesteron, který pomáhá držet menstruaci, aby nesmetla embryo, tak jak je to běžné v přírodě.

MS mam celkem pravidelnou, ovulaci i sliznici mam. Ale mam take endometriozu a pouze jeden vejcovod, a to castecne pruchozi. Hormonu jsem do sebe cpala horem dolem uz moc. Ted jsme si dali rok pauzu s tim, ze na vse uz kasleme, ale mam zamrazena embria a zjistilajsem moznost toho nativu. Jen jsem nevedela, zda to jde pouze u IVF nebo i u naslednych KET. Ty jsi to absolvovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
16.7.15 07:55

lepidlo

Take jsem uvazovala o nativnim cyklu a prilepeni embria nejakym tim lepidlem. Je to pry novinka a nemam o nem zatim moc nacteno, ale zdalo se mi to jako dobra volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
16.7.15 08:04

Nativní KET se u nás v CAR říká KETu „jen“ s pregnylem a utrogestanem, což jsou taky hormony. Nevím, jestli se to dělá někde úplně bez nich…pregnyl je podle mě docela zbytečný, utrogestanu bych se asi držela (i když v nativním cyklu si ten progesteron vyrábí tělo samo) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
16.7.15 08:07
@BonaDea píše:
Take jsem uvazovala o nativnim cyklu a prilepeni embria nejakym tim lepidlem. Je to pry novinka a nemam o nem zatim moc nacteno, ale zdalo se mi to jako dobra volba.

embryoglue, to ti nevím, jestli je to novinka, já ho měla už před téměř pěti lety… je to takový nadstandard, ale podle mého doktora to následnému těhotenství nepomůže extra převratně.

No hele, nativ jde u u KETu, pokud si ho budeš přát, tak by ti měli vyjít vstříc. V postatě potřebuješ, aby jsi měla normální cyklus jako každá jiná, takže rostla sliznice, do které se dá embryo uložit, pak potřebuješ ovulaci, bez té tonelze, protože z prasklého folikulu se tvoří žluté tělísko, které produkuje progesteron, bez toho to nelze, no a pak se prostě jen vloží embryo a tělo neví, že je tam vloženo a nedoputovalo si samo vejcovodem.
Ten progesteron, to nevím, jestli já bych to riskovala bez něj, někdy žluté tělísko nefunguje jak má, to nikdo nezjistí, bez dostatečného množství progesetronu nemá embryo šanci…navíc preparáty jako třeba duphaston, utrogestan jsou poměrně bezpečné, při zavádění nemají vedlejší účinky…to už nejsou ty hormony, co dělají v těle takovou neplechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
16.7.15 08:09
@BonaDea píše:
Ahoj, zajimalo by me, zda je mozne v CAR uskutecnit nativni KET- naprosto bez hormonu a vsech tech sajrajtu? Mate s tim nekdo zkusenost a popripade jakou? A co se bere misto hormonu nebo jen dostanete embryjko a jde se domu? :) Diky za echo.Příspěvek upraven 16.07.15 v 08:00

ano lze a u nas ho delaji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
69306
16.7.15 08:10

K pregnylu, taky nevím, jestli to je taková hrozná věc, které je potřeba se vyhnout :think: ne každý folikul, který vypadá, že praskne a dojde o ovulaci skutečně praskne, pregnyl tomu pomůže, bez prasklého folikulu a následného kvalitního žlutého tělíska těhotenství prostě není možné udržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
16.7.15 08:12

@alenka84 pregnyl a utroš mi dávali běžně..měla jsem za to, že nativ je jen s nějakým minimem… utrogestan jsem vždy brala 2-2-2 :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
16.7.15 08:14

@terinka4444 fakt? Mně to v CAR ani nenabízeli, jen jsem to četla v diskuzích během posledního roku. :lol: :mrgreen:
To co píšeš jako nutné podmínky native KET mám, schválně se zeptám svého dr., až se tam odhodlám jít, jestli bude ochoten provést KET bez hormonů.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
16.7.15 08:14

@JayLee a kam chodíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
16.7.15 08:17

@terinka4444 možná ale existuje něco šetrnějšího, ne? Já měla za ty roky tak rozházené hormony, že už do sebe nechci nic píchat. Teď jsem se dávala dohromady přírodní metodou a daří se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
16.7.15 08:22
@BonaDea píše:
@terinka4444 možná ale existuje něco šetrnějšího, ne? Já měla za ty roky tak rozházené hormony, že už do sebe nechci nic píchat. Teď jsem se dávala dohromady přírodní metodou a daří se.

tak ale zrovna pregnyl (HCG - supluje LH) a utrogestan (progesteron) nejsou pro tělo nijak cizí (dobře, asi v menších dávkách), cyklus mi to nikdy nijak nerozházelo, nebála bych se toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
16.7.15 08:26

@alenka84 je pravda, že když to nebudou ony „koňské dávky“ :lol:, tak by se i s tímhle dalo ket absolvovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama