Náušničky

116
22.7.05 16:58

Náušničky

Ahoj. Chtěla jsem se vás zeptat, kdy se píchají uši na náušnice? Někdo říká, že kolem 6 měsíce, někdo po základním očkování. Jak je to tedy? Díky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.7.05 17:04

náušničky

Ahoj Petro, u nás to bylo tak, že jsme nechali Alžbětce píchnout ouška, když jí byly čerstvě 2 měsíce. Já osobně si myslím,že v tomhle období je to nejlepší, dítě si za hojící se uši netahá a tak. Samozřejmě,že plakala,ale hned na to zapomněla a ani při dezinfikaci a mazání nebyl problém. Píchala je naše pediatrička a vlastně nevím,kolik očkování měla malá už za sebou.
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.7.05 17:05

Ahoj,
nám bylo řečeno, že holky musí být aspoň po první dávce základního očkování (trojavkcínou) a to oni byly až v 7 měs, takže jsme to taky dlouho odkládali.
Píchali jim to teda na ušním klasicky, já musela čekat venku.
Konečně se z nich staly holčičky a moc jim to sluší. Za těch pár slziček, o kterých do 5min ani neví, to stojí!
KEIKO + dvojčata (13,5měs)

• Nahlásit
  • Citovat
53
22.7.05 17:24

Ahoj,
naušničky jsme nechali píchnout po šestinedělí, doktorka říkala že čím dřív tím líp, když jsme jí dali do kočárku už o ničem nevěděla a spokojeně spinkala. Zahojilo se to asi do 10 dnů. Známá je nechala holčičce píchnout ve čtyřech měsících a od té doby se bojí doktorů a nenechá si na uši šáhnout.
Markéta + Terezka 4,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
22.7.05 19:33

Ahojky,

taky zastávám názor čím dříve tím lépe.Nám již v porodnici radili,abysme počkali až po trojvakcíně.Očkování se nám ještě o měsíc odložilo/neměla zahojené ramínko po TBC/.Nechali jsme tedy píchnout ouška až v 7 měsících a na ušním.Asi to bylo nejhorší pro mě,když jsem čekala v čekárně.Niki za 15min.o ničem nevěděla.Při čištění lihem trošku kňourala,ale dalo se to snést.Jedno ouško se hojilo hůře,pořád malinko hnisalo,ale teď je to v pořádku a naušničky jí mooooc sluší.
Kdybych se znovu rozhodovala,nechala bych to už po šestinedělí,tak příště…
Mějte se hezky a ahoj Naďa a Niki 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
22.7.05 19:43

My jsme je nechali pichnout uz v porodnici. Pry to nejmin hnisa. Mala minutu po tom uz byla v klidu. Hlavne si za to v te dobe jeste netahala. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
22.7.05 22:26

Ahoj,
my jsme meli nausnicky odlozene po prvnim ockovani, ktere bylo az ve 4 mesici, protoze byla mala nemocna a od te doby krici jen doktora vidi, takze cim driv tim lip.

Lucka+Klarka 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
23.7.05 09:01

Souhlasím s holkama, že čím dřív, tím líp. My nechali očkovat po prvním očkování, což bylo cca v necelých 4měs a už si za ouška zkoušela tahat a pořád je šmrdlala. Pediatři to většinou píchají po alespoň prvním očkování, ale někteří ORL lékaři je píchnou i po šestinedělí. A dnes už bych hledala někoho, kdo to píchne dřív.
Nám je dr píchal jehlou (já byla v čekárně a s malou byl manžel), malá je hysterka celkem za normálních okolností, tak to ořvala dost a já s ní, ale nelituju (krom toho, že jsme nešli dřív). Jinak už se dost často nastřeluje.
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
23.7.05 09:30

Ahoj Petro,
nám doktorka říkala, že se mají píchat opravdu až po 1.očkování(tetravakcínou). Ideální je prý věk mezi 4-5měsícem. Méně bolestivé je nastřelení.
Zuzina+Baruška(6m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.7.05 09:51

Ahoj, mamce ani mně různí doktoři náušnice vůbec nedoporučovali píchat tak brzo. Já jsem si je nechala píchnout až v 16 letech, moje starší dcera je má asi od 12, švagrová dokonce od 20, moje mamka vůbec… Proč by holčička musela mít náušničky hned od narození? Riziko, že si za ně zachytí oblečením nebo při hře za to nestojí, jsou z toho moc ošklivá zranění. Ve škole navíc při tělocviku učitelé chtějí náušnice sundavat kvůli nebezpečí zranění - a ví proč, viděla jsem roztržené ucho spolužačky - takže je holčička brzo ztratí. Určitě je lepší počkat, pak se na ně bude těšit a třeba si bude moct i sama vybrat, já i moje dcera na to vzpomínáme moc rády, byl to pro nás svátek. Lea

• Nahlásit
  • Citovat
2901
23.7.05 15:37

Souhlasím s Leou.
Názor, že „…tak, teď už má naušničky, KONEČNĚ je to holčička…“ mi přijde prapodivný. JÁ tedy holčičku mám, krásnou - a bez náušnic. Předsudky okolí a ostentativní „Jéé, vy máte krásného CHLAPEČKA“ (i když je dcera třeba celá v červeném) mě docela štvou!

B+E

(Plánuju, že dceři náušničky pořídím, až je bude sama chtít)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
23.7.05 20:26

Moje slova Baghiro. No já nevím, nám se holčička narodila, tak ji nepotřebujem „dodělat“ náušnicemi. :lol: :lol: :lol: Má dlouhé vlásky a kluka ani trochu nepřipomíná. Ale takovýchto diskuzí tady už bylo .......... Já jsem byla proti píchání náušnic ještě před otěhotněním. Důvodů bylo až až. Lucinka je divoch a tak nám stačí natlučená kolínka. Náušnice dostane až z toho bude mít rozum. Ale je to každého věc. Když už to musí mít ke štěstí (ne miminka ovšem). 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
23.7.05 20:44

Ahoj holky,
my jsme nechali naší berušce píchnout ouška po 6-tinedělí a bylo to Ok.Jedno ouško sice trochu hnisalo,ale jinak paráda.Teď jsme měli návštěvu z Austrálie a oni se ohromně divili,že Terezka-4,5m.má už takhle brzy naušničky,že tam se na něco takovýho nehraje… 8O
Prý je tam obvyklé píchat naušnice až to ta holčina bude chtít,jestli to bude chtít a až tak kolem 15 let!To je prý jen evropský zvyk,že už miminko má naušničky.
Myslím,že co člověk to názor a je to každýho věc,jestli nechá nebo nenechá naušničky píchnout. :wink:
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
23.7.05 20:53

Ahojky
malá má naušničky po první dávce Infanrix Hexa - na 3 měsíci. Bylo nám dr. doporučeno po první dávce tetanu kvůli možné infekci. Každý lékař má ale jiný názor. Ale také jsem zastáncem toho, čím dříve - tím lépe.
Naušnice máme je nastřelené. Osobně mě to přijde lepší než píchnuté normálně. Je pravda, že brek byl - ale to bylo kvůli tomu, že jsme ji pevně drželi, aby neuhnula hlavičkou. Štípne to, to znám z vlastní zkušenosti, ale jakmile jsem Kačku měla na ruce už se na doktorku smála. Během 5-ti minut bylo nastřeleno, nemusela jsme ani jednou mazat ani čistit. Vůbec nám ouška nehnisala.

Anera a Kačka 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
23.7.05 22:01

No, mě taky připadá píchání náušniček úplný nesmysl. Jako kdyby těch očkování a dětských nemocí nebylo až nad hlavu :!
Kamarádky malá si v 5 měsícich roztrhla ucho a od té doby jí je kamarádka nedávala.
Pravdou je, že je to skutečně zvyk a to především Čechů. Mimi s náušnicema . . .Připadá mi to úplně stejné jako kdyby nějaké mimi mělo piersing v nose nebo v obočí. To by se všichni divili! A přitom je to úplně stejná záležitost - zbytečná :wink:

Sonka a nepropíchaná Nelinka ( 18 m ) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama