Náušničky - ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  24.11.03 01:23
Náušničky - ano či ne?

Chtěla bych se zeptat ostatních maminek na jejich názor na propichování oušek holčiček v miminkovském věku. Spousta lidí si nedokáže holčičku bez náušniček vůbec představit, ale když se dívám na své dvě drobounké holčičky - dvojčátka, připadá mi něco takového naprosto zbytečné a barbarské: ničit jim jejich krásná a dokonalá ouška takovým brutálním zásahem. Naopak jsem viděla řadu holčiček, které tu dírku v oušku nemají moc šťastně propíchlou, buď je moc vysoko, nebo nízko, nebo prostě není na tom správném místě. Vím, že tohle je věc vkusu, ale napadají mě i argumenty proti zdravotního rázu: mohl by se k dírkám v oušku vyjádřit někdo, kdo se seriózně zabývá akupunkturou? Také jsem si říkala, že až budou později mít vlastní rozum a budou třeba náušničky chtít, není problém nechat ouška píchnout, ale někdo by mi odpověděl, že je to alibistický postoj. K těmhle mým osobním pochybnostem je tu ještě jedna komplikace: holčičky jsou dvě a jedna pro druhou jsou nejoblíbenější „hračkou“ a objektem zkoumání: jakmile je nechám pohromadě, osahávají se, chytají se za ručičky, nožičky, sahají si na obličej, hlavičky a - v tom vidím případné nebezpečí - s oblibou se tahají za ouška. Jak byste se, maminky, rozhodly? Předem děkuju za vaše názory. Martina

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.11.03 04:09
Náušničky - ano či ne?

Milá Martino,

cituješ přesně moji maminku. Ta k tomu ještě dodává, že náušničky se hodně dávají ke křtu a je to trochu vyděračské vůči totálně ateistickým rodinám - nenechala si vysvětlit, že náušničky nejsou věcí víry.

Její a tvoje argumenty jsou absolutně správné, minimálně z hlediska logiky, proto taky moje holčička náušničky nemá, zkrátka jsem nedokázala logicky oponovat, máte recht.

Ale emotivně mě mrzí, že ta moje princeznička s dračí a zcela neprincezničkovou povahou ty náušničky nemá, takhle nikdo nepozná, že se jedná o jemné Evino plémě :-)

Ale protože žiju stále ve světě, kde maminka má vždycky pravdu, a když ji nemá, platí bod jedna, tak čekám. Předpokládám, že někdy kolem pátého šestého roku uslyším dotaz: proč nemám náušničky?. Pak sdělím argumenty maminky a protože v té době ještě neprojdou, tak vyhraju a půjdem do kosmeťáku - a to i přes avizovanou bolest. Takže to těch pár let do „svobodného“ rozhodnutí vydržím.

Romana

p.s. a u dvojčat máš recht echt.

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 24.11.03 09:10
Náušničky - ano či ne?

Ahoj Martino,

taky jsme se s manželem rozhodli, že ouška píchnout nenecháme. Oznámili jsme to babičkám hned po narození. Moje máma to vzala celkem dobře. Prý koupí řetízek s přívěskem. Zato pro tchýni to byl téměř zločin. To přece nejde, aby holčička neměla náušničky. Tak jsme jí řekli, že žádná diskuse nebude a hotovo. Sice brblala, ale pochopila, že to nemá smysl a je klid. Myslím, že stejně jako Romana půjdem za čas do kosmeťáku a bude.

S těmi akupunkturními body by mne to taky zajímalo. Někde jsem četla, že píchnutí uší souvisí s předčasnou krátkozrakostí. Nevím co je na tom pravdy, ale já nosím brýle od 13ti let. Možná bych je měla i kdybych je píchlé neměla. Těžko říct.

Občas mne zamrzí, že o naší holčičce, když je v modrém, říkají: ?To je ale pěkný chlapeček.?. Ale nakonec si řeknu, že jí to aspoň nebolelo a nehnisalo a můžu se tomu zasmát. Dám jí růžovýho dudáka je to zas holka.

Snad mi jednou nepřijde domů s kruhem v nose, deseti náušnicemi v uchu a tyčkou v obočí:-)

Ariana

Anonymni  24.11.03 10:39
Náušničky - ano či ne?

Ahoj, souhlasim s predchozimi nazory..My jsme byly doma ctyri holky a mama nam nausnice z bezbeznostnich duvodu nenechala „pichnout“. Brala to tak, ze je to vec kazde z nas a az se ozvem, bude to resit..Ja jsem treti v poradi a resila jsem to jako prvni …v 18-ti letech. Jako druha sla mama (ve 45-ti) :-)

Myslim, ze to nestoji za pripadne komplikace u takto malych deti…

Zuzka

Anonymni  24.11.03 10:40
Náušničky - ano či ne?

Martino,

já bych si s tím zatím nelámala hlavu - vždyť propíchnout uši lze kdykoliv a není to dnes při „nastřelovací“ metodě žádný velký ani bolestivý zákrok. Mě kdosi píchal uši až v asi v deseti letech, tenkrát se to dělalo ještě jakousi jehlou, a taky jsem to vydržela. Bylo to dokonce na mou vlastní žádost. A to mi jeden lalůček přepichovali, protože první jehla byla příliš slabá na provlečení zvolené náušnice.

Kromě toho, dnes se hledí také na to, že v ušním lalůčku se skrývá spousta akupunkturních bodů, jejichž „napíchnutí“ může stimulovat organismus buď vhodně, anebo také může napáchat dost škody. Zvolení místa pro náušnici je tedy dobré konzultovat s někým, kdo se v tom vyzná. Mě se například od té doby začal horšit zrak, a dnes už bez brýlí nemůžu existovat. Může to souviset a nemusí, ale nikdo jiný v rodině brýle na dálku nepotřebuje.

Takže zvaž, zda je opravdu nutné aby tvé holčičky měly náušnice už nyní. (Budou-li mít dlouhé vlásky, plné sponeček a mašliček, určitě je nikdo nebude považovat za kluky, i když v ouškách nebudou mít náušničky.

Iva

Anonymni  24.11.03 11:03
Náušničky - ano či ne?

Já dala Simonce pichnout uši v 6 týdnech a bylo to bez problémů. Sice řvala, ale pak se v náručí uklidnila a já byla ráda, že je to za námi. Taky je dostala ke křtu. Ted má 9 týdnů a komplikace nejsou. Já je mám už 34 let a taky nic. U syna jsme museli jít pichat slzné kanálky a bylo to o moc horší, to mi věřte. Naštěstí jsem nemusela být u toho. Budou - li chtít si pichnout víc dírek, je to jejich věc, ale já bych si nenechala v dospělosti nic - jsem zbabělec. Tak jsem ráda, že je mám pichlé od miminkovského věku, ale je to každého věc… Renča

Anonymni  24.11.03 12:37
Náušničky - ano či ne?

Jsem jedna z těch „nepropíchnutých“, moje mamča též usoudila, že mě nebude jako miminko „trápit“ propíchnutím oušek. Když mi bylo jedenáct, stráááášně jsem toužila po tom, abych mohla náušnice nosit, takže jsem byla ochotná podstoupit tu „trochu bolesti“ - uši mi propichovala zdravotní sestřička a dodnes si to pamatuji - faktem ale je, že v té době žádné nastřelování a podobné vymoženosti nebyly… Navíc jedna dírka mi skoro měsíc hnisala a skončila jsem s antibiotiky - lež měla jsem vytoužené náušnice. Své dcerce jsem ouška nechala propíchnout ve třech měsících, vše proběhlo bez problémů a s podstatně menším nervováním.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.11.03 15:20
Náušničky - ano či ne?

Ahoj!

U nás v rodině se nedědí náušničky nýbrž tradice nepropichování :-)

Náušnice nemá moje babička, mamika, nemám je já a ani moje dcera (manžel souhlasil, tchýně se nebouřila). Tradici porušila ségra, když si nechala po revoluci, asi ve čtrnácti naušnice nastřelit. Já měla jít taky, ale zrovna jsme se učili ve škole o větvi bloudivého nervu v ušním lalůčku a riziku náhlé smrti a už jsem nikdy nešla :-) Ale nelekejte se, ta smrt je vyjímečná a spíš u jedinců, kteří mají spoustu jiných kardiovaskulárních potíží!

Jo a brýle mám i bez naušnic, takže ta teorie asi není správná :-)

Zuzka

Anonymni  25.11.03 10:47
Náušničky - ano či ne?

Ahoj, chcela by som Ti povedat, ze moja neter ktorej je s v sucasnosti 10 rokov prepichnute uska nema. Velmi casto opakuje, ze by chcela nosit nausnice ako ostatne spoluziacky v skole, ale problem je v tom ze je velmi precitlivela co sa tyka bolesti a tak uz mame z kozmetickeho salonu 2 krat usla zo strachu z bolesti. Jej mama je s toho smutna a dnes tvrdi, ze je jej luto ze nedala urobit dierky do usiek v case ked si to ta mala neuvedomovala. Kazdopadne je rozhodnutie na Tebe ako matke, nenechavaj sa ovplyvnovat nazormi okolia.

Anonymni  25.11.03 11:35
Náušničky - ano či ne?

Ahoj, my jsme nechali naší Barušce (je jí teď 10 měsíců) píchnout ouška ve 2 měsících. Já do ordinace nešla, čekala jsem v čekárně, protože jsem tušila, že bych ji po shlédnutí injekce a jejím nářku sebrala a odnesla pryč. Brečela tak, že se mi udělalo mdlo a měla jsem černo před očima. Litovala jsem, že jsem jí náušničky nechala píchnout, ale bylo už pozdě. když vyšli s mužem ven, oba spocení a Baruška krvavá vatová ouška, přísahala jsem, že už bych do toho nikdy nešla…

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 25.11.03 12:00
Náušničky - ano či ne?

Ahoj,

jako malá jsem neměla propíchnutá ouška, mojí mamce to dělá zle, jako dítě si natrhla ucho při volejbale, zachytila se o naušnici o síť a od té doby naušnice nenosí. Neuměla si představit, že by se něco podobného stalo mě a tak mi uši nepropíchli. Protože se mi to ale na spolužačkách strašně líbilo, hrdině jsem si je nechala propíchnout v osmé třídě od zdravotní sestry, není to teda nic příjemného, ale dá se to přežít. Později jsem chtěla mít 2 naušnice v jednom uchu, ale kvůli akupunkturním bodům jsem zašla ke své lékařce, která se akupunkturou zabývá a ta vybrala „správné“ místo kam naušnici propíchnout. Sama lékařka mi říkala, že k ní chodí spousta rodičů s již odrostlými dětmi píchnout naušnice. Myslím, že se nic neděje, když se ouška propíchnou později, až budou obě holčičky větší.

Pavča

medvide
Stálice 51 příspěvků 25.11.03 12:45
Náušničky - ano či ne?

Ahojky,

mám holčičku 4,5 roku. Náušničky nosí od 12 týdnů. Nechali jsme jí náušničky nastřelit. Z vlastní zkušenosti vím, že natřelení je téměř bezbolestné. (Mám v jednom uchu 2 náušnice, protože jsem se v:,–(ila, že budeme mít kluka. Holka znamenala náušnici, což se mi líbilo, ale bála jsem se.) Ivanka si jen zakňourala, protože jsme potřebovali, aby nehýbala hlavičkou. Držela jsem ji při tom v náruči a všechno bylo v pohodě. Dostala napít a za 5 minut už spala. Ouška se jí rychle zahojila, nehnislala, ani asi nebolela, protože neprotestovala, když jsem je ošetřovala. Krev se vůbec neobjevila.

Po nějaké době jsem byla s Ivankou na kontrole u paní doktorky a přinesli tam holčičku na píchnutí oušek. Já vyšla z ordinace, mamince holku vzali a odnesli. Rodiče u toho nechtěli. Holčina příšerně řvala celou dobu, co jsem Ivanku oblíkala, uložila do kočárku, obešla středisko… Řev slábl, ale řekla bych že spíš tím, jak jsem se vzdalovala.

Takže na věku asi nezáleží, ale přimlouvala bych se za „nastřelení“. Jana

Anonymni  27.11.03 13:30
Náušničky - ano či ne?

ahoj mám dvě holky,deset let a 22 měsíců a nechala jsem jim naušničky nastřelit zhruba ve třech měsících,šlo to rychle,plakaly jen chvíli.jitka

Anonymni  27.11.03 16:38
Náušničky - ano či ne?

ahoj, moje tri kamaradky maji holcicky a vsechny maji nausnicky. Male Zuzane je pichaly v 3 mesicich, pry jen kvikla a bylo to. Nic nehnisalo, vse bylo dobre. Vypada ted jako princeznicka. Lada je dostala taky tak nejak a i jeji mamka rikala, ze vse v pohode. U Sarky to bylo horsi, ta pry rvala jako tur, ale ono je to spis tim, ze ona rve jako tur vzdy, kdyz se k ni kdokoliv cizi priblizi.

Holky ted maji vsechny nausnice a moc jim to slusi. Jen jsem chtela jsete poznamenat, ze na trhu je spousta nausnic a delaji se i takova se specialnim jisteni a takova, ktera nemaji velka ouska, takze je mala pravdepodobnost zraneni. Staci se poptat. ;-)

Anonymni  27.11.03 17:39
Náušničky - ano či ne?

Já bych s propíchnutím oušek klidně souhlasila. Nic to není. Miminko sice strašně pláče, ale rychle na to zapomene. Myslím si, že je mnohem lepší píchnout dítěti ouška hned po šestinedělí, než pak v pozdějším věku, kdy si na vše pamatuje. A komplikací bych se nebála, pokud budou náušničky řádně vydezinfikované a ouško se pak bude promazávat Framykoinem. Jsem zdravotní sestra.A až já budu mít miminko a bude to holčička, určitě do naušniček půjdeme.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Reklama