Návrh kuchyně

868
25.2.06 21:02

návrh kuchyně

Ahojte holky,

potřebuji poradit :roll:

Stavíme domeček a potřebuji navrhnout kuchyň. Ale vzhledem k tomu, že přes kuchyňská studia vyjdou kuchyně dost draze a já mám šikovného taťku a známé, potřebovala bych někde narazit na někoho šikovného, kdo by za rozumný peníz uměl kuchyň navrhnout…

Říkala jsem, že se třeba tady potuluje nějaká mamča, která by si tím třeba mohla něco přivydělat, anebo byste mohly mít nějaký dobrý tip, kde kvalitní návrh pořídit, aniž by si pak člověk musel kuchyň koupit.

Děkuji moc za každou odpověď.

Peťula + Pavlík 8,5měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18230
25.2.06 21:07

Nam naplanovali kuchyn a pak jsme ji rovnou koupili v IKEA. Byla to nase druha kuchyn (v druhem byte) a po dobrych zkusenostech s prvni moc peknou kuchyni jsme do toho sli i podruhe a ta druha je jeste hezci. Je funkcni a prakticka bez zadnych „kudrdlinek“ - presne to, co jsem si predstavovala a co jsem chtela. Navrh stoji 1.000,– nebo aspon za nas stal (jaro 2003) a odecital se z ceny kuchyne. Dokorigovali mi tam nejake veci a doporucili fajn vychytavky. Takze ja jsem spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18230
25.2.06 21:08

jo ale to hlavni co jsem zapomnela napsat - pry se dat stahnout ten pocitacovy „planovac kuchyne“. Ja to nezkousela, takze nevim. Ani nevim, jestli to rovnou ten ikeacky nebo jiny. Takze bych zkusila zapatrat nejdriv na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
708
25.2.06 21:09

Peťulo, já jsem si udělala návrh sama.Tady na těch stránkách si stáhni prográmek a zkus to taky sama.Je to celkem jednoduché.
http://kuechenplaner.alno.de/ Můžeš si to zvolit i v angličtině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
25.2.06 21:20

Kuchyň jsem si navrhovala sama s velkou pomocí švagra, který je truhlář a tu kuchyň nám vyrobil :D
Dával mi tipy, co kam a hlavně měl spoustu inspirací z kuchyní, které už pro někoho dělal :lol:
Nemít švagra tak jdu asi do Ikei, tam se mi ty kuchyně moc líbí a zdá se, že i umí poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
25.2.06 21:36

Pokud vím tak některé firmy dělají návrhy zdarma.Ale asi jim neříkej že si tu kuchyň pak uděláte sami. :D
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
25.2.06 21:40

… no to já právě neumím, říct, že to chci a přitom vědět, že nechci…

… já su takový truhlík poctivý :oops: :roll: :(

Peťula + Pavlík 8,5měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
25.2.06 21:46

Já jsem naplánovala kuchyň v tom ikeáckém programu staženém z jejich stránek. Udělala jsem asi 12 návrhů jak rozmístit skříňky, ten nejlepší (podle nás) se budeme snažit zrealizovat asi také z Ikey plus nějaké dodělávky samo-domo zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
25.2.06 21:51

Peťule,

tak já si nechala první kuchyň od studia a děs a hrůza. Teď jsme přestavovali a navrhovala jsem si jí sama a v pohodě. Zkus tu Ikeu. Ten prográmek je šikovný a jsou tam i rady. Co má být jak daleko a tak. Já si podle toho taky poradila a zbytek doladil stolař co to dělal. Věděl jak vysoko musí být třeba digestoř od sporáku a takové ty vychytávky. To ale záleží hodně na šikovnosti a chytrosti daného stolaře. Rozhodně dvakrát měř a jednou řež a dvržím palečky ať jsi spokojená. Pokud nějakou kuchyň už máš pouvažuj co ti na ní vyhovuje či ne a nezapoměň to zdůraznit tomu kdo ti to bude dělat a trvej na tom. Ty tam budeš deně vařit ne oni. A ještě jedna rada. Pokud máš mičku tak si jí dej blízko dřezu jinak budeš móc často vytírat. :P Tak budování zdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2927
25.2.06 22:07

já jen, jestli můžu poradit, nezapomeň na místo, zásuvky, vývody vody atd. pro myčku, ikdyž ji třeba zrovna teď nechceš..já taky vždycky tvrdila, že myčku nechci, že je to zbytečný luxus, ale dneska jsem šťastná, že ji mám..
a mám dotaz holky: jste spokojený s nábytkem z IKEy? já slyšela, že není moc kvalitní..sice se mi tam spousta věcí moc líbí, ale nemám odvahu něco koupit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576
25.2.06 22:14

Petulo přikláním se k tomu abys zkusila Ikeu, taky máme kuchyň od nich, já nádherná a byla levná, i když vypadá draze :wink: A kdybys chtěla návrh od jiné firmy, tak Koryna nám ho udělala zadarmo, aniž bychom jim slibovali že si jí pak u nich pořídíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1576
25.2.06 22:17

Silemo a ještě pro tebe - my máme od Ikey úplně všechno a jsme moc spokojení. Sice se občas stane že při montáži zjistíš že v krabicích něco chybí takže si pro to musíš dojet, ale nikdy s reklamací nebyl problém. Máme od nich celou kuchyň, velkou šatní skříň, knihovnu, stoly, komodu.. vše super, ještě se nic neporouchalo, takže já můžu doporučit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18230
25.2.06 22:29

Pridavam se k Harry, od IKEA mame prevazne vetsinu veci a vsechno drzi, vypada hezky a navic je fukncni a za slusnou cenu…

My se z mensiho zdeneho bytu v modernejsi zastavbe stehovali do velkeho bytu cinzakoveho typu (velika sestidilna okna, vysoke stropy, parkety, vsechny mistnosti dverma do velke a tudiz neprakticke haly, pokojik pro sluzku ha ha a tak) v sirsim centru. Nejen, ze se nam puvodni nabytek sem hodi, ale obyvaku dominuje starozitna komoda po babicce a prave v IKEA se nam podarilo k ni dokoupit kousky z masivu tmaveho dreva, ktere se k ni uzasne hodi - stolek pod tv, konferencni stolek, komoda, policko stojan na CD a police na zed. Takze ja na Ikeu nedam dopustit.

Co se taky kuchyne je rohova, metry nevim, ale na muj vkus a moznosti i dost velka a stala bez spotrebicu 50.000,–. Ten samy navrh by stal u Sykory 120.000,– Koryna chtela 80.000,– Hanak a Koryna nam navrh udelat nechteli bez nejake zavazne objednavky. Starsi pribuzni, kteri Ikea tak neznaji ji tipovali mezi 80.000 a 120.000,– presne jako ceny v jinych kuchynskych studiich…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
26.2.06 18:56

Ahojte,

děkuji moc za dosavadní příspěvky :)

Ještě by mne zajímaly různé tipy a zkušenosti NA CO SI DÁT POZOR - např. ohledně umístění spotřebičů a skříněk :)

Ještě jednou děkuji za odpovědi a těším se na další !

Peťula + Pavlík 8,5měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
27.2.06 07:35

Plánovač kuchyně z IKEA jde stáhnout tady. Je velmi jednoduchý a intuitivní. Na konci vidítě i seznam objednacích čísel a výslednou cenu.

http://www.ikea.com/…lanner_tool/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama