Rozvod a společná péče o děti

Anonymní
22.5.20 09:13

Návrh otce

Zdravím všechny. Snad poradíte. Právě se rozvadim a bydlím společně s manželem v domě. Je to sjm. Máme dvě dcery. Určitě se plánují odstěhovat po majetkovém vyrovnání a po rozvodu. Chci si koupit byt. Jde o to že děti chci do své péče s tím že otec je samozřejmě bude mít ob víkend a kdykoliv bude chtít během týdne a svátků. Nijak mu bránit nechci, ale jsem to jenom já kdo do teď obstarával vše kolem děti a tak to i zůstane tak budou hlavně se mnou. Ale teď jsem zjistila že manžel podal návrh s soudu o společnou péči protože bydlíme zatím spolu. Já s tím souhlasím jen pokud zde budu bydlet ale po odstěhování určitě ne. Kde mi o to abych dostala nějaké alimenty protože mi manžel poslednich 6 let nedáva ani korunu. Ani teď teď když jsem bez prace kvůli covidu. Jeho náklady na domácnost jdou 4000 s moje cca 15000. Kdybych neměla nasetreno tak nemám. Komunikace absolutně zadna. Ani pozdrav. Jednou za měsíc až dva jen sproste nadávky a vyhazování. Vím že
nemusím souhlasit se společnou péči ale může soud rozhodnout tak že společnou péči dočasně a po odstěhování jen moji péči s jeho rozšířeným stykem?
Děkuji předem

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

61060
22.5.20 09:19
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Snad poradíte. Právě se rozvadim a bydlím společně s manželem v domě. Je to sjm. Máme dvě dcery. Určitě se plánují odstěhovat po majetkovém vyrovnání a po rozvodu. Chci si koupit byt. Jde o to že děti chci do své péče s tím že otec je samozřejmě bude mít ob víkend a kdykoliv bude chtít během týdne a svátků. Nijak mu bránit nechci, ale jsem to jenom já kdo do teď obstarával vše kolem děti a tak to i zůstane tak budou hlavně se mnou. Ale teď jsem zjistila že manžel podal návrh s soudu o společnou péči protože bydlíme zatím spolu. Já s tím souhlasím jen pokud zde budu bydlet ale po odstěhování určitě ne. Kde mi o to abych dostala nějaké alimenty protože mi manžel poslednich 6 let nedáva ani korunu. Ani teď teď když jsem bez prace kvůli covidu. Jeho náklady na domácnost jdou 4000 s moje cca 15000. Kdybych neměla nasetreno tak nemám. Komunikace absolutně zadna. Ani pozdrav. Jednou za měsíc až dva jen sproste nadávky a vyhazování. Vím že
nemusím souhlasit se společnou péči ale může soud rozhodnout tak že společnou péči dočasně a po odstěhování jen moji péči s jeho rozšířeným stykem?
Děkuji předem

Ne, nemůže. Stačí tvůj nesouhlas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
22.5.20 09:30
@Anonymní píše:
Děkuji předem

Jak jsou dcery staré?

A kdo říká, že se musí dcery odstěhovat s tebou, a proč se stěhuješ zrovna ty a ne on, když je dům v SJM?

Taky by přece mohly zůstat v domě, kde jsou zvyklé, a pak by celkem logicky bylo svěření do péče toho, kdo tam zůstává (teoreticky, pokud by otec měl rovná práva jako matka, ale tohle teď není téma).

Náklady na domácnost - když máte SJM, tak jak vlastně můžou být různé?

Do skončení rozvodu pořád SJM trvá, mimochodem včetně vzájemné vyživovací povinnosti manželů.
Tedy přesněji by se mělo hospodařit se společným majetkem tak, že nesete náklady domácnosti společně.

Ne, soud rozhoduje tak, aby byl každý výrok vykonatelný. To znamená, že tam nebude cpát nějakou podmínku nebo alternativu „teď je to takhle a po odstěhování jinak“.
Protože by bylo další kolo sporu, jestli je ta podmínka splněná, a věc by vlastně rozhodnutá nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
22.5.20 09:43

Spolecnou peci soud naridit nemuze. Tam musi byt souhlas obou stran. Stridavku ovsem ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
22.5.20 10:00

Dcerám bude 12 let. Odstěhovat se chci já protože manžel považuje dům za svůj protože ho zrekonstruoval a já se jen starala o děti. Vím že to tak není ale nechám to až soudy s majetkem rozhodnou. Dcery právě že s ním nechtějí bydlet. Neudelal si k nim žádný vztah a potom co vidí jak se chová ke mě už vůbec nechtějí být s ním. A mimo to musím je mít v peci já protože jedna má zdravotní problémy a to obnáší terapii doma a spoustu lékařů během měsíce. Což manzel ani neví a nezajímá se.
A ty náklady by jsme měli mít stejné ale nemáme. Každý svůj účet. jak jsem psala na jídlo, ošacení, drogerii, skolu a stavebka atd mi nedává po mých urgencích nic. On jen platí náklady na bydlení cca 4000

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12401
22.5.20 10:21

@Jeani Předně urychleně podej žádost o svěření dcer do tvé péče. Nevím, jak je to s tou společnou péčí, ale předpokládám, že to byste museli souhlasit oba. Teď jde spíš o to, aby se nějak nemstil a nezažádal alespoň o tu střídavku, kterou by pak nezvládal třeba s ohledem na zdraví dcery. To, že nechtějí, ještě v jejich věku asi nebude moc zohledňováno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
22.5.20 10:52

Já myslím ze mstít se bude ale spíš na penězích než na dětech. Myslím že si uvědomuje že by to s dětma nezvládl. Ale myslela jsem si že zohledňují soudy názor tak starých děti.
No podala jsem návrh do své péče a on se vyjádřil že chce do společné. Tak uvidím co mi řekne moje advokátka a pak se uvidí..
PS. I když nevím co od něj čekat. když mi po oznámení o rozvodu oznámil že pokud nevezmu nabídku 1/4 ceny baráku tak bude o dcery bojovat do své výhradní péče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
22.5.20 16:19
@Jeani píše:
Já myslím ze mstít se bude ale spíš na penězích než na dětech. Myslím že si uvědomuje že by to s dětma nezvládl. Ale myslela jsem si že zohledňují soudy názor tak starých děti.
No podala jsem návrh do své péče a on se vyjádřil že chce do společné. Tak uvidím co mi řekne moje advokátka a pak se uvidí..
PS. I když nevím co od něj čekat. když mi po oznámení o rozvodu oznámil že pokud nevezmu nabídku 1/4 ceny baráku tak bude o dcery bojovat do své výhradní péče

Podle toho, co píšeš si myslím, že se o děti starat nechce a jenom vyhrožuje. Kdyby na mě vyrukoval s takovýmto vydíráním na drzovku bych mu řekla ať si děti klidně nechá a trvala na 1/2 ceny domu…myslím, že by s výhružkama o výhradní péči a podobnými blbostmi rychle přestal…drž se :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4728
22.5.20 16:35

Peníze jsou asi jednou z příčin rozvodu, že? Asi mu nikdo neřekl, že všichni v rodině mají mít stejnou životní úroveň…ten se ještě bude divit. Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
22.5.20 17:15

Děkuji moc za rady a trochu uklidnění. Jste moc zlate. PS. Truelly to co píšeš poslední že se bude ještě divit tak přesně to řekl moji advokátce když si ho pozvala. Že se já budu ještě divit. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
24.5.20 15:19

A ještě jeden dotaz.
Je možné když zatím nemám bydlení ale plánují podle situace hned do nájmu nebo později koupi bytu z majetkového vyrovnání, že to bude mít vliv kdo dostane děti do péče?, Nebo si radši hledat drahý podnájem hned aby byla větší pravděpodobnost že děti budou v mě péči s rozšířeným stykem otce.??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama