Nechci jet k otci

Anonymní
21.5.20 22:52

Nechci jet k otci

Dobrý den, Otec o mě nikdy nejevil zájem.. Jen platil alimenty a málokdy si na mě vzpomněl o narozkách, svátku, vánoce atd.. Najednou se ozval a neustále vyžaduje abych k němu jela, ovšem já nechci.. Byla jsem tam asi 2× a necítím se tam dobře, bylo mi lépe s jeho přítelkyni než s ním, ale kvůli ni tam jet nechci. (mimochodem je mi 14 let).
Má otázka zní: kdyby to šlo k soudu nebo vlastně i teď.. Musím k němu jezdit proti mé vůli? :( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2043
21.5.20 23:02

Byla jsem v totožné situaci, i ten věk seděl.

Trvalo mi několik let, než mě ukecal, abych za ním jela, měla jsem na něj dostal špatné vzpomínky. Odesel, když mi bylo sedm, cca v patnácti mi začal jednou za pár tydnu volat a přemlouvat mě, ať přijedu. V osmnácti jsem za ním prvně jela, bylo to teda dost hrozný, ale od té doby jsem tam jezdila jednou za pár týdnů. On o to stál a já jsem to nedokázala úplně odmítnout, hodně toho podělal, ale věděl to a mě ho bylo líto.

V následujících sedmi letech jsme si toho dost vyjasnili, a i když to nebyly vyloženě příjemné návštěvy, měla jsem pocit, že bych tam měla jezdit, že je to důležité, i pro mě. On o mě stál.

Když mi bylo šestadvacet, umřel. Tak jsem ráda, že jsem za ním jezdila, dokud to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.20 23:09

@Platanka
:srdce:
Myslím si že mu nejde ani o mě.. První věta byla že to dá k soudu..

Mohu se zeptat zda je na to nějaký zákon? Myslím tím kdyby to dal k soudu je nějaký zákon na to abych k němu musela jezdit? Nebo mě soud bude brát v potaz když mi přece jen bude v lednu už 15 let? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2043
21.5.20 23:17

@Middlemiddle Jo tak… o soudu se teda u nás nemluvilo.

Tak k soudu to dát může, ale soud by měl brát cca od 12 let v potaz to, co si myslíš ty. Jak by soud rozhodl, to nevím, a ani nevím, jak moc by bylo případné rozhodnutí vymahatelne (pětileté dítě se k návštěvě donutí snadno, patnáctileté obtížně). Každopádně by se to teda asi táhlo a tobě bude za 3 roky 18 a pak už tě nikdo nutit nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 23:20

@Platanka
Děkuju moc za odpověď.. :srdce:
Hodně jsem nad tím přemýšlela, ale stále asi nechci.. Až mi bude 18 nebudu mít možná problém přijít, ale přece jen..teď má na mě právo, pak se mohu rozhodnout.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3542
21.5.20 23:40
@Anonymní píše:
@Platanka
Děkuju moc za odpověď.. :srdce:
Hodně jsem nad tím přemýšlela, ale stále asi nechci.. Až mi bude 18 nebudu mít možná problém přijít, ale přece jen..teď má na mě právo, pak se mohu rozhodnout.. :nevim:

zeptej se mámy, jestli máte soudně určený styk, pokud ne, nutit tě nemůže, ale k soudu to samozřejmě dát může…

Ale pokud máte určený styk, tak by z toho mohla mít problémy tvoje máma, že tě tam nechce pouštět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 23:42

@welovefashion
Nemám soudně určený styk..
Pokud by to dal k soudu, tak určitě bude i proti mé vůli.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
3542
22.5.20 00:06
@Anonymní píše:
@welovefashion
Nemám soudně určený styk..
Pokud by to dal k soudu, tak určitě bude i proti mé vůli.. :(

tak pokud nemáš, tak jezdit nemusíš, pokud to dá k soudu, můžeš se vyjádřit, být tebou úplně odmítavá bych nebyla a zkusila to uhrát třeba na jedno odpoledne za měsíc, s tím, že bude on jezdit za tebou… nebo zkusit poprosit soud o řešení přes mediátora… aby jste se pochopili navzájem a dohodli na kompromisu… jsi už dost stará, aby na tebe bral soud ohled

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 00:08

@welovefashion
Děkuju moc za radu :srdce:
Popřemýšlím o tom.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
25867
22.5.20 07:55

A řekla jsi tátovi, proč tam nechceš jezdit? Že se s ním necítíš dobře, asi vzhledem k faktu, že se o tebe nikdy příliš nezajímal?
Nutit takto velké dítě k nějakým návštěvám, protože je tam nějaká biovazba, mi přijde trochu mimo mísu. Soud by sice mohl mít trochu jiný názor. Mediátor by nemusel být špatnou volbou. Tatínek by mohl pochopit, že to není nějaký truc ze strany maminky, ani nějaký tvůj pubertální výlev, ale že si to celkem slušně podělal sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 08:07

@Svistice
Vlastně neřekla.. Včera mi napsal, ptal se na školu a chtěl hned mámu ať se mu ozve.. Když se ozvala sdělil nám že nebude nadále platit alimenty z toho důvodu že k němu nejezdím. :nevim:
Kromě nezájmu mám i špatné vzpomínky.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
25867
22.5.20 08:17
@Anonymní píše:
@Svistice
Vlastně neřekla.. Včera mi napsal, ptal se na školu a chtěl hned mámu ať se mu ozve.. Když se ozvala sdělil nám že nebude nadále platit alimenty z toho důvodu že k němu nejezdím. :nevim:
Kromě nezájmu mám i špatné vzpomínky.. :nevim:

Pokud rodiče nemají rozhodnutí od soudu ani kvůli alimentům, tak ho v případ ěneplacení k tomu soudu ude muset dát máma. On ale nemá nárok podmiňovat alimenty tvými návštěvami. To by mu u soudu vysvětlili.

Oni si to ti tatínkové občas představují jak Hurvínek válku. Roky se o děti nezajímají, nestarají, děti jsou s uštvanou mámou, a pak se jim rozbřeskne a myslí si, že dítě se jim vrhne kolem krku. :nevim:
Měla jsem spolužačku, na kterou tatík taky dlabal. Bylo jí 13 a jednoho dne se stavil, že jel zrovna okolo, tak si vzpomněl. Dovezl jí pananku a pak matce udělal scénu, že s ním holka nechce jít do cukrárny a ještě je na něj držkatá. :mrgreen: Pak se ozal někdy kolem maturity, aby se ujistil, že už nemusí platit alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
22.5.20 08:21
@Anonymní píše:
@Svistice
Kromě nezájmu mám i špatné vzpomínky.. :nevim:

To, že tam nechceš jezdit ještě není důvod k tomu, aby neplatil alimenty… jsi jeho dítě tak jak tak, takže by platit měl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 08:22

@Svisti
:) mě si snažil vlastně taky ‚koupit‘ :think:
Budu doufat tedy že to rozumně vyřešíme, ale pochybuji.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
116
22.5.20 08:22