Názor na očkování proti klíšťové encefalitidě

809
5.5.14 12:51

Názor na očkování proti klíšť.encefal.

Mám v plánu nechat celou rodinu /děti 2 a 8, já 34/ očk. proti klíšťatům. Naše dr. není zastánkyně očkování, ale toto prý doporučuje. Jaké máte zkušenosti vy? Malý má trošku rýmu, teploty ne, naočkují mi ho příp.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.5.14 12:53

@79Simona Ja jsem taky pro ale nám doktorka žekla že dětí do 5 let se očkovat nemusi že je to pro ně zbytečná chemie že si stouhle nemoci poradí samy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5345
5.5.14 12:55

Nechala jsem děti od tří let výš. Já s manželem jsme také očkovaný.
jinak bych nechala až na podzim, né nyní, kdy už výskyt je.
Sice v očkovacím centru očkují po celý rok, ale řešila jsem taky a dětská dr. mi to nechtěla oočkovat, že si případná rizika s očkováním neveme na triko. V očkovacím centru pro děti taky říkala, raději na podzim.
Problém by byl, kdyby chytili klíště mezi očk. dávkou.
Toto očkování mi přijde dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
5.5.14 12:58
@kubykula píše:
Nechala jsem děti od tří let výš. Já s manželem jsme také očkovaný.
jinak bych nechala až na podzim, né nyní, kdy už výskyt je.
Sice v očkovacím centru očkují po celý rok, ale řešila jsem taky a dětská dr. mi to nechtěla oočkovat, že si případná rizika s očkováním neveme na triko. V očkovacím centru pro děti taky říkala, raději na podzim.
Problém by byl, kdyby chytili klíště mezi očk. dávkou.
Toto očkování mi přijde dobré.

No ja jsem si tohle zrovna zjišťovala a není to pry pravda, ze by bylo nebezpecne mit kliste mezi ockovanimi, ze jsou chraneni az po druhé davce, ale to, ze by to mezi temi dvěma bylo rizikovejsi, tak to není, max. je to stejne rizikove jako bez ockovani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
5.5.14 13:01

@79Simona Nechali jsme se naočkovat teď na jaře celá rodina. Rýma, malé nachlazení bez teplot prý nevadí. Encefalitida je svinstvo, horší projevy má ale u dospělých než u dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5345
5.5.14 13:02
@79Simona píše:
No ja jsem si tohle zrovna zjišťovala a není to pry pravda, ze by bylo nebezpecne mit kliste mezi ockovanimi, ze jsou chraneni az po druhé davce, ale to, ze by to mezi temi dvěma bylo rizikovejsi, tak to není, max. je to stejne rizikove jako bez ockovani…

obvolala jsem 6 nezávislých očkovacích center, kde mi toto řekli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
5.5.14 13:03
@79Simona píše:

Navíc je tam zkrácený program. Očkuje se po 14ti dnech od první vakcíny. Takže se držet po tuto dobu dál od klíšťat a pravděpodobnost, že se v tuto dobu čapne zrovna nakažené klíště je opravdu minimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
5.5.14 13:03

A Paolosko, měli jste nějaké reakce na očkování? My se pak za 10 dní chystáme pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5345
5.5.14 13:05

Tak asi podávají v šesti očk. centrech v Praze blbé informace :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
5.5.14 13:10

My s manzelem jsem ockovani a syna,6 let, jsme nechali ted ve zkracenem rezimu. Jen jsme jej hlidali, aby se nikde nevalel v trave, do lesa jsme nechodili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
5.5.14 13:11

Nehlede na to, ze jak je porad relativne teplo, tak byla klistata i pres zimu. Ja bych do podzimu necekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
5.5.14 13:11

Mám syna 2 roky, proti tomuhle ho očkovat nenechám.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9090
5.5.14 13:12
@79Simona píše:
A Paolosko, měli jste nějaké reakce na očkování? My se pak za 10 dní chystáme pryč…

Já už mám děti velké. Ale nikdo nic, až na mě ;) Po prvním očkování mě hrozně brala ruka, ani jsem v noci nemohla spát. Po druhém už vůbec. Jinak žádné reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
5.5.14 13:14

No a ted babo rad… My jedeme totiž pryc a zrovna v tom obdobi mezi vakcinama bude u babicky, to budou urcite venku a tak… zaroven to zas cely posouvat o par tydnu, to by pak byl chranenej malej nekdy od srpna, to je nanic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
5.5.14 13:18
@79Simona píše:
No a ted babo rad… My jedeme totiž pryc a zrovna v tom obdobi mezi vakcinama bude u babicky, to budou urcite venku a tak… zaroven to zas cely posouvat o par tydnu, to by pak byl chranenej malej nekdy od srpna, to je nanic…

Tak mu dej k babičce dobrý repelent ;) alespoň myslím, že jsou repelenty i pro malé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat