Názor na společné miminko

Anonymní
16.7.20 08:57

Názor na společné miminko

Zajímal by mě názor zdejších maminek klidně i tatínku.. Mám (31) devitiletou dcerku ve střídavě péči, jsem rozvedená a šest let mám přítele (48),nebydlime spolu, ale trávíme čas týden u mě i s dcerkou, nebo týden u něj, kdy dcerka je u svého tatínka, společne dovolené, koníčky. Plánujeme do budoucna společně bydlení. On má z prvního manželství dva kluky, už větší.
Tak nějak bych ráda ještě jedno dítě, sama jsem strašně ráda, že mám sestru, se kterou jsme jak nejlepší kamarádky. Proto mi je líto, že dcera je jedinácek a já začínám mít pocit, že je nejvyšší čas se rozhodnout. Přítel by už zřejmě dítě nechtěl, ale chápe mě a uvažuje o tom. Věkove už má rád svůj klid, navíc zatím není možnost společného bydlení, ale jen takhle jakoby „u mě“ a u „něj“. Jaký máte názor? Samozřejmě se nebudu řídit odpověďmi z diskuzního fóra :mrgreen:, ale třeba mě to posune dal v mém přemýšlení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

263
16.7.20 09:01

Za mě jsi si vybrala moc starého přítele pro plození děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.20 09:02

Strýcovi se teď narodilo miminko ve 49 letech. Je to hodně pozdě, ale on má i starší manželku (45). U vás jsi mladá alespoň ty :lol:
Jinak do dítěte bych šla až při společném bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
24558
16.7.20 09:04

Tak za 6 let chození spolu jste se moc neposunuli, mít dítě i druhe ve stridave peci za me nic moc teda… budete u nej jen kdyz se mu to bude hodit a jinak bude vse na tobe? A 31 neni takova hruza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 09:07

Co má pro tebe větší prioritu? Spokojený partnerský vztah anebo touha po druhém dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
16.7.20 09:08
@Nicole 1234 píše:
Za mě jsi si vybrala moc starého přítele pro plození děti.

Souhlasim, nechtela bych pro dite tak stareho tatinka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
16.7.20 09:10

Otazku veku ted necham stranou, dnes se muze citit super, ale za deset let (v temer sedesati) uz to takovy jura byt nemusi. A je rozdil byt obcas aktivnim dedeckem a denodenne aktivnim tatou. Osobne mi prijde ne uplne standardni udelat tak zasadni rozhodnuti (dite) bez tech predchozich kroku, tedy spolecne bydleni, spolecny zivot atd. On „chodici a navstevovaci“ vztah je opravdu neco jineho nez kazdodenni zivot. Navic szivani s tvym ditetem, ktere asi ted vidal spise obcas atd. Nehlede na to, ze v jeho veku uz ma clovek rad svuj zazity zivot, szivani je prece jen komplikovanejsi nez ve dvaceti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
16.7.20 09:16

Mezi tvou dcerou a potencionálním sourozencem bude rozdíl 10 let ne-li více. Takže parťáci budou leda až v dospělosti, jestli vůbec. Jinak nevím no, já děti nemám, ale bez společného bydlení bych do toho nešla. Člověk se „vybarví“ až tím denním soužitím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
16.7.20 09:17

Já už bych do toho nešla jen z toho důvodu, aby dcerka měla sestru. Však už by od sebe byly dost daleko a ještě k tomu by malá neměla jen o dost starší sestru, ale taky otce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4942

Tak je to dost na chlapa, ale ještě to jde. Záleží na konkrétním člověku. Jste takoví obrácení Pizzingerovi :mrgreen: Ale řekla bych, že v té lepší variantě ;) Do dítěte bych šla, ale ta konstelace každý své bydlení není optimální. To qsi víš. Znáte se 6 let, to vás to nenapadlo dřív, bydlet spolu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6080

Já bych rozhodně nešla do dítěte s mužem, o kterém nevím, jak se zachová v zátěžových situacích. A to bez společného bydlení nijak nezjistiš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8665

Asi ne, jdete na to dost pomalu. Ve vašem věku už by to mělo být úplně někde jinde, pokud by to byl vztah na dítě. Vy nemáte proojené životy, on by mohl být navíc tvůj otec. Pokud by ten váš vztah byl opravdu intenzivní, tak to dítě už dávno máte a vy spolu ani nebydlíte, dokonce nevedete rodinný život. Opravuji z rozhodně asi ne na rozhodně ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4942
16.7.20 09:22
@lafelay píše:
Já už bych do toho nešla jen z toho důvodu, aby dcerka měla sestru. Však už by od sebe byly dost daleko a ještě k tomu by malá neměla jen o dost starší sestru, ale taky otce :nevim:

Chudinka. Starej táta a o 10 let starší sestra..
tak to se radši vůbec nenarodit! :mrgreen: (Ptá se tu maminka, ne ta potenciálně ještě nepočatá malá.) Ona už tu ségru neomladí. Tátu by mohla, ale to asi nechce. Patrně tu budou nějaké citové vazby :D Píše, že by to dítě ráda měla. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4517
16.7.20 09:26
@Anonymní píše:
Přítel by už zřejmě dítě nechtěl, ale chápe mě a uvažuje o tom. Věkove už má rád svůj klid, navíc zatím není možnost společného bydlení, ale jen takhle jakoby „u mě“ a u „něj“. Jaký máte názor?

Tak chce nebo nechce? Jelikož pokud jej do toho „nanutíte“. Tak nečekejte, že z toho bude skákat do stropu. Navíc to společný bydlení je velký problém. Jak to pak chcete s dítětem dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17567
16.7.20 09:34

Ne, s tímto partnerem a v takovémto vztahu určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama