Nebaví mě oblékat malou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maraquia
Nováček 1 příspěvek 27.11.17 21:01
Nebaví mě oblékat malou

Ahoj, asi to zní divně, ale je to tak.. Máme drobnou holčičku 2,5 měsíce a je poměrně velmi aktivní, přes den toho moc nenaspí (ani v noci :) ), ale občas v kočárku či šátku usne na delší dobu. Jenže mě nebaví ji neustále soukat do všech těch oblečků, vždy u toho děsně nerví a řve, je to spíš boj než oblékání.
Stále ještě s měnícím se počasím vychytávám, co vše vlastně na ni navléct, aby jí nebylo moc zima či vedro. No největší představení nastává, když už ji do všeho navleču, doopravdy se snažím, co možná nejrychleji a nejšetrněji, jak to jde, ovšem i přesto se občas pozvrací, no prostě totálně celá a můžeme začít znovu..
Díky tomu dojít někam na čas je trochu problém a hlavně celkově moc ven nechodíme, klidně bych chodila častěji, ale při představě, že na ni budu muset opět navlékat tu haldu oblečků si to radši rozmyslím.. Asi jsem na tohle doopravdy totální nemehlo, nebo má to snad někdo podobně?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mína47
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 27.11.17 21:09

Já bych se na oblékání vykašlala pokud je to takový problém a prostě bych jí dala v tom v čem je doma rovnou do teplého fusaku a popřípadě nějakou deku a je to. Já mám zimní mimčo a dávala jsem také jen kombinézku a fusak, vrstvy jsem řešila spíše v kočáru než na těle. Oblékat svetřík, atd atd to nemá smysl.

elle21
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 27.11.17 21:10

Já než obleču syna 2 roky, tak jsem nadřítá jak h.vado :)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1621 příspěvků 27.11.17 21:11

A co jí všechno oblékáš? Syn dostával v takovém počasí body s dlouhým rukávem, polodupačky nebo punčocháče, teplou kombinézu, čepku, rukavky a fusak z beránka. Takže změň vrstvy. Nebo zkus oblékat třeba v síni, kde není tak teplo, syn se taky šíleně vztekal, protože mu bylo horko a to se mu nelíbilo. Držím palce :-)

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2650 příspěvků 27.11.17 21:11

Já na malá miminka měla zavinovací bodycka a propinaci overaly. Hlavně nic přes hlavu. A takhle v zimě mělo mimco body, overal, chlupatou kombinézu s tapkama a čepici, v teplým fusaku ve vlozne tašce a pokud nebylo pod nulou, tak to bylo až moc. Jediný trochu nepohodlný byl ten chlupatý overal, měl zip jen po rozkrok, kdyby se rozepinal až ke kotníku, bylo by to lepší.

selia
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 27.11.17 21:12

Měla jsme obě děti zimní, hodně teplý fusak a šly tam v tom, v čem byly doma, plus ponožky navíc a čepice, někdy tenoučký kabátek. Stejně je to pohodlnější, aspoň mají nějaký pohyb. Ale to zvracení a pod. se určitě zlepší, má slabé bříško, některým dětem to holt vadí, jak trošku posílí tak zvracet kvůli oblékání nebude.

Mína47
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 27.11.17 21:12

Nevíc výhoda je, že pokud venku zjistíš, že má moc vrstev stačí odebrat dečku a je vyřešeno.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 27.11.17 21:12

Neboj, bude hůř :lol: Malá se narodila v říjnu, takže jsem taky pak cpala tříměsíční mimino do x vrstev když venku mrzlo. Zpocené jsme byly obě až na zadku, ona řvala a když konečně bylo hotovo tak jí zabublalo v plíně a mohla jsem začít znova 8) Letošní zimu jí je rok, takže mi pro změnu pořád utíká, chechtá se, piští, kroutí se jak housenka - a než se pro něco otočím, hned si tu čepici, rukavice atd zase sama sundá. :pankac: Příští zimu jí budou dva, to očekávám vztekací období. :lol:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 27.11.17 21:14
@elle21 píše:
Já než obleču syna 2 roky, tak jsem nadřítá jak h.vado :)
:mrgreen: :lol:

mag12
Kecalka 317 příspěvků 27.11.17 21:14

Dcera je ještě malá, má právo na scény u převlékání, ale chápu, že je to stresující. Proč ji oblékáš „haldu oblecků“? Mně se osvědčil teplý overal (takový ten kozisek) pod nej jen body a punčocháče + kvalitní fusak a bylo :nevim:. Děti sice mají být v teple, ale ne přehřáté.

Ronniszka
Povídálka 47 příspěvků 27.11.17 21:14

Já jsem loni v zimě dávala malé chlupatou kombinézu, vypadala jako medvídě, a fusak, ale mám červnové dítě a oblékání ji začalo štvát až kolem roku. Mezi kombinézu a fusak jsem dávala nahřátý pohankový polštářek, ale to jsem dělala kvůli břísku, teplo bylo bonus. Chodila jsem na dvouhodinové procházky, aby se vyspala, a vždy ji to udrželo po celou dobu vycházky v teple, ale nebyla zpocená.

Letos jsem nám oběma pořídila termoprádlo Moira, malé navleču softshellovou kombinézu, sobě obyčejné kalhoty a bundu a je to úžasný.

Držím palce, ať je to brzo lepší :hug:

Kakika
Extra třída :D 14803 příspěvků 27.11.17 21:15

@Maraquia Nestroj ji do haldy oblečků. V tom, v čem je doma, ji zapni do zimní kombinézky (ty se dají většinou rozepnout tak, že dítě položíš dovnitř, strčíš nožky do nohavic a zapneš dva zipy a jde se), šoupni do kočárku do fusaku a hurá ven. Za dvě minuty jsi venku.

Fima
Nadpozemská drbna 29154 příspěvků 15 inzerátů 27.11.17 21:17

Oblékání dětí asi nebaví spoustu z nás. :nevim: Kór teď v zimě. Nicméně mám stejně staré mimčo a do žádné kvanty oblečení ho nenavlékám, takže trochu nechápu. Doma nosí body s polodupkama nebo tepláčkama a na ven mu přidám jen overal a čepici. V kočáru má zimní fusak. Pokud jdeme s nosítkem, tak dávám zimní kombinézu. Dělám to co nejjednodušeji.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 21:40

@Maraquia A co jí oblékáš? Dítě šlo v tom, v čem bylo doma (body + dupačky) do kombinézy a v té do fusaku. Plus dostalo čepici. Takže jsem mu všeho všudy natáhla 2 věci, maximálně 3, když jsem dávala ještě mikinu. :nevim:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 27.11.17 21:45

Nevím co vám kdo psal za komentáře, ale já malé v zimě nechala co měla doma body, punčochy a na to nahodila jen chlupatkový overál a čepici a takto dala do kočárku do fusáku, když byli větší mrazy přehodila jsem deku. A nánožník teda byl vždy proti větru.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama