Nechat dítě v 5 letech doma?

3
20.2.16 10:57

nechat dite v 5 letech doma?

Ahojky..prosím o vaš nazor…mam doma 3 deti…nejstarší bude v listopadu 5 let, prostřední v zaří 3 a nejmladši je 8 mesiců…nejstarší dcera ma jit v zaří do školky…ale, bojim se, že budou neustale všechny 3 nemocne…ted jsme po roce nemocny a nejmladši ma z toho zapal plic..mam z toho hruzu..bydlime na vesnici, det tady je spousty, tak nevim..uvažuji, že ji přihlasim a kdyby to nešlo, tak ji odhlasim a necham jeste rok doma..jde do školy o rok pozdeji…dekuji za nazory..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
20.2.16 11:05

Rekla bych, ze zalezi, jestli je dostatecne mezi vrstevniky. jestli ma kamarady, se kteryma si chodi hrat, nejaky krouzek, aktivity se stejne staryma detma. pokud jo, tak bych se rozhodovala asi ciste podle toho, zda ona sama do skolky chce.
pokud je vetsinu casu jen doma s mladsimi sourozenci, tak bych do skolky dala. pokud by sla az na rok pred skolou a ten z vetsi casti pronemocnela, tak by ji socializace asi chybela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4995
20.2.16 11:28

Viz @Ali-Ali A taky záleží na tom, jaká dcera je. Jsou děti, kterým by školka vyloženě chyběla, jsou děti (a určitě jich není málo), pro které pobyt v kolektivu pětadvaceti vrstevníků není žádné terno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11416
20.2.16 11:32

Rozhodovala bych se podle povahy dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
20.2.16 11:44

Ahoj, já jsem byla také s mladším doma, a tak jsem dcerku dala až na předškolní, ale moc tam nechodila, nějak nás školka nenadchla a podle mě to byla ztáta času, užívala jsem si každou chvíli, co jsem ji měla doma a program jsme si připravovaly sami, teď chodí do školy a žádný problém tam nemá, nic jí nechybí, do kolektivu se začlenila výborně a je šikovnější než většína, co do školky chodili. Né každému to vyhovuje, chápu, ale jde to. Jinak také bydlím na vesnici, takže čistý vzduch, děti častěji venku než ve školce a i vařím zdravěji a lépe než ve školce, měla po jejich stravě vyrážky, tím nechci říci, že to tak je všude, u nás bohužel…tak jestli to s ní doma „vydržíš“ tak si ji nech u sebe! vřele doporučuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22724
20.2.16 11:45

@pavla011 Tak to musíš vycítit sama. Nemoci jsou pro mě taky strašák a mám holčičku, které bude 5 v říjnu a do školky jde, snad i s 3 letou sestřičkou. Loni nešla, páč jsme měli čerstvé novorozeně.
Já třeba vidím, že už to potřebuje, jak sůl. Jít jinam, mezi děti, mezi jiné dospělé… to musíš poznat ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49694
20.2.16 11:55

Ale ono je třeba, aby si prošla tema skolkovyma nemocema.
Furt lepsi, aby ti decka byli často nemocní, dokud ty si furt doma a chodí se jen do školky. Si vem, že ji nechas až do školy doma a nemocná ti začne být pravidelně až nástupem do školy. Dyt se s toho dohánění doma zblázní holka. Tobě to pak může být jedno nejvýš ji politujes chudinko mas toho moc.
Prvnacka mi ve škole chyběla od zari jednou 2 dny a jednou skoro 2 týdny že měla nestovice i s tohoto malého vynechani ve skole, mela dohánění byla vyrizena, že je toho moc, má tam spolužáky co jsou často nemocní, no nedovedu si to představit.
A tím, že nosila nemoci ze školky dom, přenášela je na mladší sourozence. Tak si vybudovali imunitu, že nemocný není často ve skolce ani 2,5r. Byl o pár dni dyl doma, jak skolacka. Takže na budování imunity ta školka špatná není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
20.2.16 12:11
@pavla011 píše:
Ahojky..prosím o vaš nazor…mam doma 3 deti…nejstarší bude v listopadu 5 let, prostřední v zaří 3 a nejmladši je 8 mesiců…nejstarší dcera ma jit v zaří do školky…ale, bojim se, že budou neustale všechny 3 nemocne…ted jsme po roce nemocny a nejmladši ma z toho zapal plic..mam z toho hruzu..bydlime na vesnici, det tady je spousty, tak nevim..uvažuji, že ji přihlasim a kdyby to nešlo, tak ji odhlasim a necham jeste rok doma..jde do školy o rok pozdeji…dekuji za nazory..

Pětileté dítě má nejvyšší čas, aby šlo do školky. Nechávat ji doma, aby nebyla nemocná, je podle mě nesmyslný důvod. Za rok to snad bude jiné? Možná ano, horší. Jestli je to normální zdravé dítě bez závažné diagnózy, držet ji pod zámkem doma, aby nechytila rýmičku, to opravdu není dobrá úvaha. Jak už teď víš, že půjde do školy o rok později? Vždyť by měla jít až za dva roky - nenapadá mě důvod - mimo závažné diagnózy - který by ti už teď umožňoval s tím počítat.

Příspěvek upraven 20.02.16 v 12:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49694
20.2.16 12:18

@hanka.br.
Ona to možná popletla, si myslím. Že to že je dítě narozené na podzim bere, ze bude mít odklad.
Ale to jen půjde řádně v 7r. pokud by měla odklad tak půjde až v 8r.
A jinak s tebou souhlasím co si psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23016
20.2.16 12:20

@hanka.br. jde do školy o rok později, protože je v listopadu ;)
@pavla011 já ti nevím, já bych z těch nemocí zas takové obavy neměla. Záleží jakou mají imunitu celkově. Navíc pětileté dítě mi příjde už fakt dost velké a zralé na to, aby do té školky chodilo, aby si taky zvyklo na něco jiného :nevim:
Jinak mimino mi od školkového chytlo jedinkrát rýmu a jinak nic. Ostatní nemoci si pochytalo případně samo venku v kočárku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
20.2.16 12:27

@Ha-ni Nejde do školy o rok později, jde normálně tak, jak má následující školní rok. Těžko říct, co tím zakladatelka myslela, třeba to vysvětlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23016
20.2.16 12:38

@hanka.br. myslím, že to myslela tak, jak je to obecně zakotveno v povědomí. Źe děti narozené na podzim chodí do školy „o rok později“, nebo „že jim špatně dochází roky“. To, že jdou vlastně řádně v tom věku, v jakém mají a nejedná se o odklad, už obecně veřejnost nerozlišuje. ;)
Mám staršího narozeného v říjnu a tchýně se mi taky snažila vnutit, že musí jít teď na zápis a že dostane odklad :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
20.2.16 12:45

V listopadu jibude 5let, takže by šla do školy skoro v 7 letech, v zaaří by nastoupila a v listopadu by ji bylo 7 let…mame v patře najemníky a ty jsou pořad jen nemcny…byli ve školce od zaří tak max 2mesice…bojim se, že budou nemocne všechny tři, což by me asi za rok čekalo stejně…manžel se abych pravdu řekla boji vic, než ja..takže určitě dceru do školky dam a uvidime jak to bude…vi, že ve školce bude spokojena a ja tim, že jsem doma s nejmladší dcerou, tak ji muzu nechavat doma, při sebemenši ryme…aby si pomalu zvykala i na jine balcili a socialovala se…zase si řikam, že ted lepši dva roky si pochodit v nemocech než pak až bude chodit do školy a vše dohanet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
20.2.16 14:43

Já mám dceru listopadovou, v září nastoupila poprvé do školky. Bylo jí vlastně 4 a 3/4. Nemocná nebyla září, říjen, listopad vůbec, ale od prosince je na hromádce pořád dokola. Přemýšlela jsem, že bych ji nechala doma úplně, ale ona je citlivka, dlouho si zvyká, potřebuju, aby fungovala. Příští rok už bude předškolák a to už mají i učení a program, takže chci, aby se co nejlépe zaběhla, zvykla si na systém a bacily. Doma má i mladšího sourozence, ale tam je to, co se týká tahání nemocí celkem jedno, protože mám ještě nejstarší dítě, co už chodí do školy, takže se tomu neubráním. Beru jako výhodu, že ji můžu v klidu doma pořádně poléčit, když jsem doma s mladší.
S tím odkladem, mně taky spousta lidí říká, že dcera vlastně bude mít odklad, když je listopadová, ale není to pravda, půjde do školy normálně, v šesti letech, v listopadu jí pak bude 7. Někdo to tak bere i když to vlastně není pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama