"Teror" kvůli čůrání - 4letá

Anonymní
19.2.16 13:49

"Teror" kvůli čůrání - 4letá

Omlouvám se za anonym, ale je to citlivé téma:

Asi týden zažíváme neskutečnou hysterii pokud jde o dceřinu malou potřebu. Bez plen je přes noc přibližně rok. Několikrát se počůrala, ale sporadicky. Asi před týdnem se ale nějakou náhodou počůrala dvakrát krátce za sebou (jednu noc ano, další ne, třetí noc opět). Od té doby úplně šílí, chodila by čůrat co minutu, nechce večer do postýlky, její řev slyší i sousedi ve vedlejším domě o šest pater níž :zed:. Přes den byla do dneška v pohodě, ale dnes začala vyšilovat už i během dne. Zabavím ji, dobré, dobré, ale jak je potřeba jít na malou, spustí to opět nekonečný kolotoč.

Jak jsme to prozatím řešili: První den jsme ještě měli teorii, že nějak přistydla, takže jsme jí to „žrali“ (čůrala asi 40× za dvě hodiny a ke spánku jsme ji umořili až před půlnocí). Druhý den jsem musela rázně zakročit a zabralo to, třetí den dobrý, pak zas dva večery krize… Dnes tedy krize i přes den. Vysvětlili jsme, jak to v ledvinách chodí, měla slíbeno, že jí v noci vzbudíme na čůrání, což jsme splnili. Plus ji dám těsně před usnutím jestě na nočník a pak má už zákaz, protože by to nikdy neskončilo. Jinak v noci spí jak dřevo, od minulého týdne se už nepočůrala. Zdravotní problémy evidentně nemá (nastydnutí ani žádný výtok ani žádné střevní), naprosto si nejsem vědoma, že by se za poslední týden něco změnilo (jedině, že jsou, prázdniny, nejsou kroužky, počasí na prd a tak se asi trochu „nudí“). Přes den jsem se snažila o problému mlčet a večer jsme si vysvětlovali, jak to bude vypadat (půjde čůrat těsně před spaním a pak už ne) a proč (že čůrání trvá, než se dostane do měchýře,… ).

Povahou je hysterka, přecitlivělá, detailistka, nadprůměrně inteligentní a extrémně akční. Takže jako jediný důvod mě napadá, že prostě nezvládá „neúspěch“ - počůrání.

Nějaký nápad, co ještě zkusit, jak k tomu přistoupit? Doma má ještě dvouletého bratra. Omlouvám se za román a předem děkuji za podněty.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29386
19.2.16 14:01

Byli jste u doktora a donesli vzorek moči na rozbor, že jsi vyloučila zdravotní problémy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5738
19.2.16 14:12

Zkus jí dát na noc k posteli nočník s tím, že kdykoliv bude chtít, ať se do něj zkusí v noci vyčůrat, ale bez vás. Aby vás nebudila a měli jste klid.
Bez plen už je hooodně dlouho, takže to neber jako vracení se k nočníku, ale problém je evidentně v její hlavičce a mohlo by to jako přechod pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 14:19

Zakl.

@Regina Hero U doktora jsme zatím nebyli, přes den začla „blbnout“ až dnes, do té doby chodila celý den běžně, žádná větší frekvence, problém vždy nastal až s vidinou usínání. Dneska možná blbne i přes den, protože ráno jsem zahlásila, že jde po obědě spát (usla zase ve 23 a ráno ji vzbudil brácha už v šest, byla jak zombie). A trochu ji znám. Není to první herecký výkon ohledně vyměšování…

@Aamanda Nočník u postele má. Jenže ještě než vůbec vleze do postele, už by zase lezla na nočník. Proto jsem zahartusila a zakázala, ale jsem z toho trochu špatná…

• Nahlásit
  • Citovat
4132
19.2.16 14:29

Nechala bych vyšetřit tu moč. Možná to uklidní i ji, když bude vědět, že „má čurání v pořádku“. Pokud se ukáže, že je skutečně zdravá, tak bych to zkusila neřešit, nevšímat si. K posteli dát nočník, ať se vyčurá, když bude chtít. Nezakazovat, neposílat ji, nechat to na ní. Pokud opravdu hraje divadlo, tak ji to třeba přestane bavit. Ale moc se mi to nezdá, já jsem přecházela zánět močových cest skoro měsíc a bylo to chvíli lepší, chvíli horší, nakonec jsem naklusala pro léky a byl klid. Takže bych ji určitě nechala tu moč vyšetřit, mohla mít zánět, který se chvilkově zlepšil a zase se vrátil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
19.2.16 14:35

My prožíváme něco podobného, už druhý den malá naříká na to, že se jí chce pořád čurát, chodí pořád, odmítá, pít, že se jí po pití chce ještě víc, chci jí nechat vyšetřit moč, ale naše doktorka má volno, tak až příští týden, dávám brusinky. V lékarné, se dají koupit ve formě sirupu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 14:37

Zakl.

@Vlkoška Pokud to pres víkend vydrží, tak k doktorovi zajdem. Kdyby to bylo na ní, tak asi spí na nočníku :zed:. Ale právě mě zaráží, že si přes den nevzpomene. Ale pak když se jí začne chtít, tak najednou by zas chodila co minutu, i když před tím nebyla klidně 5 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
4132
19.2.16 14:42
@Anonymní píše:
Zakl.@Vlkoška Pokud to pres víkend vydrží, tak k doktorovi zajdem. Kdyby to bylo na ní, tak asi spí na nočníku :zed:. Ale právě mě zaráží, že si přes den nevzpomene. Ale pak když se jí začne chtít, tak najednou by zas chodila co minutu, i když před tím nebyla klidně 5 hodin.

A nemá třeba strach ze spánku? A proto to odkládá chozením na nočník? Moje dcera mívá děsivé sny a kolikrát říká, že nechce jít spát, protože se bojí, že se jí zas bude zdát něco strašidelného :think: Máme na to svítícího medvídka, kterého si rozsvítí, když se v noci vzbudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
593
19.2.16 14:48

Jediný co mě napadá je, přemýšlet nad tím, proč se tak děje, dál. Jen tak to uričtě nedělá, ani ta energie vložená do hereckýho výkonu není jen tak. Zkoušela jsi nějak pracovat s pocity prohry, když máš to podezření? Zákazy podle mě nic nevyřeší, jen vám to bude méně nepříjemné… ale v tuhle chvíli bych spíš myslela na její pohodlí než na svoje. Nevím jak to napsat, ale popsala jsi to docela takovým, drsným způsobem - hysterka, blbne, „žrali jsme jí to“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
19.2.16 14:57

Dcera má 2 roky, ale najednou začala chodit taky čurat každých 10 minut a občas to pustila. Měla do toho i divoké období, tak jsem si myslela, že prostě jen vzdoruje. Ale stejně jsem v lékárně vzala brusinkový sirup pro mrňata a bylo po probému hned druhý den. Tím sirupem se nic nezkazí, dávám jí ho od té doby pořád jako prevenci. 40× na záchod je mazec. Už to počurání 2× v noci během 3 dní. To by přece nedělala schválně. Přes den jo, ale ne ve spánku. A až kdyby nebyl problém v tomhle, tak bych pátrala po dalších :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 15:09

Zakl.

@Aneta.Berg Já jsem trochu cynik… Ale ona je vážně dost hysterka a umí zneužívat situaci, takže je často těžké zjistit, co je realita… Navíc je to takový tvrdohlavec, co musí mít poslední slovo… Chjo. Jako samozřejmě bych nerada zaměnila nemoc za rozmar, proto se ptám na zkušenosti, nápady, moč na rozbor mě třeba nenapadla, takže jsem za tu diskusi ráda.

@Vlkoška

Strach ze spánku spíš ne. :think: Ve spánku se mele, ale nic jí nebudí.

• Nahlásit
  • Citovat
10365
19.2.16 15:19

Napadlo mě buď nechat jí ten nočník, ať si do něj čůrá dle libosti, ale ať se obslouží sama, tzn. utřít, vyhodit papír, nočník vylít, opláchnout, ruce umýt..třeba jí to přestane bavit, když bude trávit den tímhle kolotočem. Nebo se domluvit časově- teď jsi vyčůraná a příště půjdem, až bude zase ručička hodin nahoře. Hodina uběhne, jako nic a pokud nemá skutečně zdrav. problém, hodinu vydrží, vyčůrá, dostane pochvalu, pak postupně prodlužovat, nakonec ji nechat být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.16 15:30

Zakl.

@zuzouš Tak já půjdu koupit hodiny a brusinkový sirup a uvidíme.

Vzbudila se nepočůraná a konečně po pár dnech odpočinutá (moc toho nenaspala, jak večery vyváděla), tak je s ní teď trochu rozumná řeč. Zkusím z ní nějak nenápadně vydolovat co nejvíc informací.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.2.16 15:31

Mě napadlo, jestli třeba neměla problém v tu dobu, kdy se v noci počůrala…prochladnutí nebo něco podobného. Já když měla zánět močáku, tak se mi začalo během chviličky chtít na malou a měla jsem tak půl minuty na doběhnutí, jinak jsem to neudržela…stalo se mi to několikrát a to jako dospělé…natož pak dítě. Tak třeba si na to před nocí, kdy se jí to stalo, vzpomene, vsugeruje si, že se jí chce a bojí se, že to dlouho neudrží :think:
Anonym P.

• Nahlásit
  • Citovat
13392
19.2.16 15:38

Zasla bych k doktorce s tim se nic nepokazi a budete vedet..
Ja rekla pred malou (nechtela si ve sprse spodek umyt) ze kdyz se tam nebude umyvat bude ji pipka bolet.
Asi za tyden na to mala pri curani zacala narikat, rikala to i pri myti.
Tak jsem vzala moc a sla s ni k doktorce a vse ok. Za par dnu si na to ani nevzpomnela ; )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama