Necháváte děti vyplakat?

Anonymní
2.1.21 13:51

Necháváte deti vyplakat?

Holky radu.. malá má 17 mesicu nikdy jsem ji vyplakavat nenechala ale ted je problem… bije me uz tak 4 mesice vzdycky jsem jen rikala to se nesmi ze se dela mala mala ze i ja ji hladim… bije i sourozence v posledbi dobe ji chytnu za ruku a rikamrazneji nesmis nebo starsi z ni uz mel i modrinu ze stipancu… ukazovala jsem vzdycky ze placu kdyz me prasti a ona zacala delat mala mala takze bych rekla ze uz chape ze to boji… je hodne vzpurna nemuzu na zachod nemuzu ji dat do postylky a vzdalit se aniz by dostala hystericky zachvad tim myslim opravdu rev skakai v postylce…uz to nezvladam premyslela jsem ze ji tam nechat vyvztekat je to spatne citim se hrozne z toho co tu pisu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1220
2.1.21 13:55

Rozdíl je nechat vyplakávat mimino a něco jiného usměrňovat nevychované dítě. Bít ani kousat rozhodně nikoho nesmí. V tomhle případě bych ji vykázala do pokojíku, ať se vrátí, až se bude chtít omluvit a ať si tam klidně vříská, jak chce. Ale ne teda zavřená v postýlce, ale prostě v pokoji vedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 13:59
@Lil Kitkatt píše:
Rozdíl je nechat vyplakávat mimino a něco jiného usměrňovat nevychované dítě. Bít ani kousat rozhodně nikoho nesmí. V tomhle případě bych ji vykázala do pokojíku, ať se vrátí, až se bude chtít omluvit a ať si tam klidně vříská, jak chce. Ale ne teda zavřená v postýlce, ale prostě v pokoji vedle.

Ja práve tohle prvnich deti vubec neznam. Tohle nedelaly. Dcera je cislo teda dava mi zabrat…

• Citovat
  • Nahlásit
4931
2.1.21 14:02

Ty jo tak miminko bych taky nenechala, ale když mě syn štípnul nebo bouchnul a domluva nezabírala, tak jsem mu to vrátila (tak, aby ho to taky bolelo). To zabralo celkem rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 14:06
@Limi123 píše:
Ty jo tak miminko bych taky nenechala, ale když mě syn štípnul nebo bouchnul a domluva nezabírala, tak jsem mu to vrátila (tak, aby ho to taky bolelo). To zabralo celkem rychle.

Ja práve dneska mam normalně modrinu u oka a na rukou jako nejaka tyrana zena :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
17183
2.1.21 14:13

Tak když potřebuju nutně na záchod a není čas splnit všechny synovy rituály a je hysáček kvůli tomu, že mi nerozsvitil, tak tomu neříkám nechat vyplakat. My teda řešili kousání, ale to odešlo během pár měsíců samo. Respektive nemělo to velkou odezvu z naší strany. Mně vyhovuje přístup, že „drámo“ se dělá nad dobrými věcmi a nad špatnými klidným hlasem ne a bez většího divadélka. Strčit dítě do postýlky, protože si chci vypít kafe a nechám ho tam řvát, to je něco, co bych já neudělala, to už pro mě vyrvani je.

Příspěvek upraven 02.01.21 v 14:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18234
2.1.21 14:14

Problém je, že ji to necháš dělat 4měsíce. Proč? Tohle jsem utnula vždycky okamžitě. Ty jsi naučila dítě, že tě může štípat, když se ti pak omluví a pohladí tě. To je špatně. Žádný omlouvání, neexistuje ubližovat. Když dítě nepochopilo slovní vysvětlení, tak jsem na něj klidně spustila bandurskou a za každý ublížení jsem mu vynadala. A když ani to nepomohlo, tak jsem ho štípla taky. A to ti můžu říct, že mám doma pořádný rarachy, ale ubližování druhýmu netrpím ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 14:19
@Janli píše:
Problém je, že ji to necháš dělat 4měsíce. Proč? Tohle jsem utnula vždycky okamžitě. Ty jsi naučila dítě, že tě může štípat, když se ti pak omluví a pohladí tě. To je špatně. Žádný omlouvání, neexistuje ubližovat. Když dítě nepochopilo slovní vysvětlení, tak jsem na něj klidně spustila bandurskou a za každý ublížení jsem mu vynadala. A když ani to nepomohlo, tak jsem ho štípla taky. A to ti můžu říct, že mám doma pořádný rarachy, ale ubližování druhýmu netrpím ani omylem.

Prave jako aby ublizovala jinym to uz je moc dela to i moji mamce… ta ji to ale vraci (lehce) me prilo nejdriv ze z toho nemela rozum ale posledni dobou koukam ze asi ano :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
9383
2.1.21 14:21

V 17 měsících moc možností nemáš, ale mělo by stačit se rázněji ohradit a prostě tu ručku přidržet. Nesmíš se nechat! Zabraňovat tomu. Tresty apod. nemá smysl, na to je malá, ale prostě zabránit, ohradit se, vysvětlit.

Když děláš něco nutného, tak prostě bude chvilku křičet, děti se musí postupně naučit počkat. Ale ne že ji tam necháš schválně křičet dlouho.
Ony to poznají, kdy opravdu nemůžeš, a kdy na ně kašleš. To je rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1820
2.1.21 14:22

Uakladazelko, ma treti dcera to same.. Od mala me bila, kousala, stipala. Chytani za ruku a razantni ne nezabitalo. Nechtela jsem ji bit a vracet ji to. Nakonec trpelivosti to odeznelo samo. Dnes jsou ji 2roky a 2 mes a nedela to :palec:

Příspěvek upraven 02.01.21 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
2.1.21 14:22
@Janli píše:

Přesně! Jako čekat, až se dítě naučí nějaké “malá malá” a ještě to opakovat aby to pochopilo, to mi zůstává rozum stát.
To není “Dojedl jsi jídlo? Odnes si talíř.” Tohle je ubližování a to se má utnout hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
2.1.21 14:23

T9hle není vyplakani, ale výchovný metoda. Mám stejné starou holku, pěkně vzteklou. Když ji nedovolím házet mám telefonem, tak je schopna půl. hodiny hysterický křičet. Podle mě pak už snad ani neví, proč řve. Žádné itesovsni, odvádění pozornosti, mazlení, hračky…nic nezabírá, prostě se vzteka. Nejlíp zabírá právě ignorace. Nemá diváky, nedělá divadlo. Ignoruju řev a chovám se k ji stejne, jako by neřvala. Když to nepomáhá ignoruju ji celou. Třeba si ji nechám sedět na klíně a ať si řve. Když se snažím cokoliv dělat, tak řve víc a dýl. Tohoto bych se nebala. Pod pojmem vyplakat si představím zoufalé brecici mimino, co samotné v postýlce volá mámu, která se rozhodla ho „naucit“ usínat samotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 14:24
@Bubla Bůčková píše:
Tak když potřebuju nutně na záchod a není čas splnit všechny synovy rituály a je hysáček kvůli tomu, že mi nerozsvitil, tak tomu neříkám nechat vyplakat. My teda řešili kousání, ale to odešlo během pár měsíců samo. Respektive nemělo to velkou odezvu z naší strany. Mně vyhovuje přístup, že „drámo“ se dělá nad dobrými věcmi a nad špatnými klidným hlasem ne a bez většího divadélka. Strčit dítě do postýlky, protože si chci vypít kafe a nechám ho tam řvát, to je něco, co bych já neudělala, to už pro mě vyrvani je.Příspěvek upraven 02.01.21 v 14:15

Ja to prave ani nikdy nedelala ona je rikam moje,,princezna,, ale dava mi to pekne sezrat… :roll: me prave rikalo okoli vracet at to nezkousi ale prilo mi ze kdyz ji to budu delat na oplatku taky ukazu ji tim to ze se to vlastne muze a je to zacarovany kruh… snazila jsem se to nejak ignorovat ze z toho vyroste ale jak to zacala delat i sourozencum tak to chci uz utnout ale nevim jak :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
981
2.1.21 14:35
@Anonymní píše:
Ja to prave ani nikdy nedelala ona je rikam moje,,princezna,, ale dava mi to pekne sezrat… :roll: me prave rikalo okoli vracet at to nezkousi ale prilo mi ze kdyz ji to budu delat na oplatku taky ukazu ji tim to ze se to vlastne muze a je to zacarovany kruh… snazila jsem se to nejak ignorovat ze z toho vyroste ale jak to zacala delat i sourozencum tak to chci uz utnout ale nevim jak :nevim:

To s tou princeznou je dost znat. Ocividne si to velmi uvedomuje a uziva si to. Chce to duslednejsi vychovu a nerozmazlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 14:35

Dítě jsem nikdy nenechala vyplakat. Ale problém, který řešíš není o pláči. Dovoluje si, hledá hranice… já měla ohrádku - dokud z ní nezačaly vylézat, tak jsme je tam dala, když jsem šla na WC apod. Prostě jsem jim to řekla, nechala otevřené dveře a klidně jsem jim ze záchoda odpovídala. Hlavně neřvi a nebij, buď v klidu, řekni, zopakuj a trvej na tom - bude se vztekat, ale časem to přejde. Moje děti to tolik nedělali, to spíš, když se šlo ven nebo naopak domů. Cirkus jak blázen. Důležité je v klidu mluvit a pokud tě dítě chce praštit, ruku pevně chytit, přísně se podívat do tváře a důrazně říct ne! A pokud ti někdo řekne, že máš nevychované dítě, tak se nad to povznes, je ještě malé, na to, aby to o něm mohl někdo říct. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat