Nechce chodit v botách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 30.11.10 16:23
nechce chodit v botách

Ahoj,

náš malý začal minulý týden chodit. Dnes jsem slavnostně nechala 1000 Kč v obchodě s botama. Jenomž on v něch nechce ani náhodou chodit. V obchodě jakž takž chodil…

Odmítá doma bačkůrky, venku boty. :zed:

Obuju mu bačkůrky,tak sedí na zemi a řve,pak si je pracně vyzuje a spokojene lítá. Venku když jsem ho chtěla postavit,tak zvedl nohy 20 cm nad zem a ani nahodou se nepostavil…kdyby měl jenom ty návleky na nožičky od kombinézy,tak lítá po venku a není k zastavení…

Stalo se to někomu? Mám na těch bačkůrkách fakt trvat? nebo to přijde časem? Ach jo! Proč nemůžou být oba stejní… :zed:

Děkuji za rady!

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 30.11.10 16:26

Ahoj. Pokud víc chodí než leze, tak bych na nějakých pevných botkách trvala. Jinak se botičky nedoporučují ;) . Ptala jsem se na to neuroložky, kam jsem chodila s Anežkou v jejím cca roce..

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 30.11.10 16:27
ahoj

a sedí mu ty botičky abačkůrky dobře? my tedy na zimu kupovali sněhule, aby měla malá volnější nohu, taky nám je moc nechtěla, ale zvykla si, protože nebyly na těsno :nevim: , možná mu v nich jen vadí, že má stažené nožky, jestli byl zvyklý lítat bos

radúna
Extra třída :D 12034 příspěvků 30.11.10 16:27

S botama neporadím, ale aspoň uklidním s bačkorama. Naše princezny si v nich taky nelibují. Tak jestli doma nechce nosit papučky, tak ho nenuť.

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 30.11.10 16:28

on už právě plně chodí…

do dneska boty neměl - nechodil, ani jsme ho nevodili za ruce. měl jenom boty po bráchovi do kočárku,aby mu nebyla zima na nohy,ale v nich taky ani nestál…

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 30.11.10 16:29

Kacenka dle mě mu tá pevná obuv prostě vadí, ono přeci jen v obuvi tu nožku má najednou pevnou a méně citlivou a ohebnou, tak že já se mu ani nedivím, že botky nechce. :think:
Ale je jasné, že vneku bosy běhat nemůže.
Na doma bych pořídila kožené capačky s měkkou podrážkou, tak že nožku bude hezky cítit a nebude ho nic omezovat.
No a na ven nevím co poradit, snad si časem zvykne. :think: Bych mu třeba ty botky dávala jen do kočárku a nenutila bych ho v nich chodit, ať si prostě na ty boty navykne že je má na sobě a časem snad začne v nich i chodit. :-D

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 30.11.10 16:30

A teď čtu, že na jiné botky jen v kočárku je zvyklý, no tak to nevím co s ním, asi bych tomu dala čas snad se mu to v hlavně rozleží a začne v botech chodit.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 30.11.10 16:56

Pokud plně chodí a máte doma tvrdou podlahu, tak jsou bačkůrky vhodné, ponožky nebo jakékoliv capáčky s měkkou podrážkou ortopedi nedoporučují. Takže bych na nich trvala, on si zvykne, spousta dětí si je sundává, ideální jsou kotníkové na zavazování nebo zapínání, co si tak snadno nesundá.

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 30.11.10 16:59
ZuzaM píše:
Pokud plně chodí a máte doma tvrdou podlahu, tak jsou bačkůrky vhodné, ponožky nebo jakékoliv capáčky s měkkou podrážkou ortopedi nedoporučují. Takže bych na nich trvala, on si zvykne, spousta dětí si je sundává, ideální jsou kotníkové na zavazování nebo zapínání, co si tak snadno nesundá.

Hmmm to je zvláštní, mě zase tři ortopedové u starší dcery, která má a měla porblémy s nožkami pevnou obuv nedoporučovali, že je prý lepší nechat noze volnost aby se všechy svaly zapojovaly do funkce. :think: Tak si pak vyberte kde je teda pravda. :think:

luon
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 30.11.10 18:41

Ahoj, ja bych si myslela, ze si zvykne, zkousela bych mu boty davat a snad se to podda. Nasi kluci si taky na boty museli zvykat, bez nich uz hezky chodili, ale kdyz dostali na nohy prvni boty, tak zase radeji lezli a v botach se odmitali i postavit. On je to proste asi najednou nezvyk, musi se to naucit.

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 30.11.10 21:54

No co.....na doma bačkůrky nepotřebuje a venku bych ho nechala chvíli ve sněhu na boso…jednak je to zdravé a jednak mu třeba dojde, že boty nejsou tak špatná věc :wink:

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 30.11.10 22:07

no já si myslím,že on ty boty ještě rád přijme - v kočárku být nechce - bere to jako dost velké omezování osobní svobody! :wink:

A doma už to večer docela zvládal…

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 01.12.10 20:03

Svaly je vhodné zapojovat na nerovné podlaze, třeba tlustý koberec nebo venku na trávě Na rovné tvrdé podlaze je to o plochou nohu a zborcenou klenbu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >