Vložky do botiček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kamuska
Stálice 64 příspěvků 30.11.10 15:15
Vložky do botiček?

Mám opět dilema, co se týče velikost botiček. Momentálně má prcek velikost 19 (myslím tím velikost nožičky). Na zimu jsme koupili dvoje botky, jedny sněhulky, druhé jsou nižší zateplené botičky, obojí ve velikosti 21. Většinou se píše, že mají být botičky větší cca o 1,5 cm, bohužel, půlky se dělají málo, většinou vidím jen celá čísla. Máme tedy botičky větší přibližně o 2 dvě čísla větší. Pořád se trápím tím, jestli nejsou zbytečně moc velké. Přijde mi, že ve sněhulkách chodí trochu jako robot :-), ale možná je to tím, že zatím není zvyklá na vyšší botičky. Neudělala jsem chybu s tou velikostí?

Přemýšlím, zda by zpočátku nebylo možné koupit nějaké zdravotní vložky do bot, třeba by to bylo ideální. Netuším však, zda se tak malé vložky vůbec vyrábí a zda je to pro malé děti vůbec vhodné. Případně jaké vložky koupit…prosím, poraďte! Díky.

Reakce:
Stevia
Závislačka 3595 příspěvků 30.11.10 16:36

To je velký omyl,že se půlky nedělají.
Vel.19 je v metrické tabulce 13. a pak to pokračuje č.20 je 13 1/2,č.20 1/2 je 14,č.21 je 14 1/2 a tak dál… jako u dámské jsou půlky a neříkají se. 36-3 1/2,37-4,38-5,39-6,40-6 1/2,41-7
Jinak vložky lze zastřihnout po vyjmutí původní stélky z obuvi,pokud neseženeš tak maličké… pokud v tom ale bude umět chodit,když mu budou velké…

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 30.11.10 16:46

Každá firma má tu velikost trochu jinak, takže to, že jsou o dvě čísla větší neznamená, že jsou větší o 2 cm, chce to přeměřit stélku.
Vložky se dají koupit větší a ustřihnout.

Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 30.11.10 21:26

Vložky se dají koupit a ustřihnout. Známé je kupují ve zdravotních potřebách a dávají je dětem do plochých ťamanských tenisek a myslí si, jak mají boty ortopedické :roll: Nevím, jestli to jde vložit do kvalitních bot s klenbou.

Co se týče číslování, každý výrobce má trochu jiné. Co se týče nošení o hodně velkých bot - je to medvědí služba. Nadměrek má být funkční, doporučený je 7 - 15mm, ideální podle některých zdrojů 12mm. Když jsou botičky příliš velké, noha klouže a nepřirozeně se namáhají svaly chodidel.

Přeměř stélku, hodně kvalitních dětských bot ji má vytahovací, je to orientační.

Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 30.11.10 21:31

A půlky se dělají, ale jen málo obchodníků je bere. Větší šance je ve velkoprodejně v nějakém „městě obuvi“ než v jediném obchůdku se zdravotní obuví v menším městě.

Dokonce některé firmy mají i u dětských botiček číslování šířky - E,F,G,H. To jsem ocenila já, dcerka má užší nožku.

Jestli jsou tyto vložky vhodné pro malé děti, nevím. Ale sama za sebe - synovi jsem první zimu pořizovala 3 čísla bot, skokově mu vyrostla noha. Kdybych pořídila rovnou o 2 čísla větší, nemohl by v tom chodit - humpolácké, jak robot.

Malé taky skokově vyrostla noha, odnesly to týden nošené, kvalitní kožené papučky. To byl přechod z jara na léto, kožené boty na ven už nepotřebovala a sandálky jsme měli objednané větší.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 21:46

My jsme malému kupovali na zimu taky boty o dvě čísla větší než má třeba bačkůrky. Ono se musí počítat s tím, že bude mít o jedny teplejší ponožky navíc, nemyslím si, že by se mu v tom špatně chodilo.
Jani :mavam: , 3 čísla 8-o Tak to by mě trefilo, já doufám, že s těma našima vystačíme na celou zimu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >