Reklama

Nechce jíst strouhané jablíčko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 07.09.09 13:02
Nechce jíst strouhané jablíčko

Mám problém. Můj 11 měsíční syn nechce jíst strouhané jablíčko. Bude podzim a jiné ovoce nebude k dispozici.Nevíte jak ho to naučit. Škrábanej banán taky moc nechce,ale furt je to lepší než to jablko.Prosím poraďte.Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 07.09.09 13:12

A co takhle to zkusit zrovinka s bananem?Nebo zamichat do jogurtu?Me mala banan s jablkem ji normalne.Jo a jeste zkus pridat treba piskoty. Jinak hrusky jsou taky k dispozici

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 07.09.09 13:16

a co takhle mu prdnout kousek (čtvrtku) jablka do ruky? A zrovna jablka budou i v zimě. Dáváme nektarinky, švestky, víno, banán (broskve nedávám,p o těch se jí sype zadek). Exotiku nedávám zatim. Když jsou hezké blumy…

navíc jsou děti, který ovoce moc rády nemaj. Co mrkvička? :)

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 07.09.09 13:20

banan u nas problem nebyl, ale strouhany jabko ze zacatku jedine v jogurtu, pak uz vubec kolem 1.roku. jedinny, jak to do nej dostanu, kdyz mu dam nakrajeny na mesicky a oloupany. jinak ani omylem, taktez treba broskev apod.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.09.09 13:23

Mně strouhaný jabko nejedla ani jedna. Zpočátku měly banán, většinou do jogurtu, nic jiného, až začaly kousat, začala jsem teprve s ostatním ovocem - teď jsou holky naučený, že ovoce je každý den ke svačině - a není problém.

Vydrž a pak zaveď ovoce pravidelně a povinně, zvykne si :)

L.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 07.09.09 13:34

Tak dávej jiný ovoce - teď je toho ještě spousta. A třeba hroznové víno a blumy bývají dost dlouho, teda aspoň tuším. A pak začně jíst jablko třeba na čtvrtky nebo kostičky. Je dost velký na to, aby musel mít strouhané. A banán určitě taky zvládne třeba na kolečka nebo jednoduše kus do ruky. Je to větší zábava, než když musí jenom otvírat pusu :-)

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 07.09.09 13:42

Uh, strouhaný jablko nesnáším dodneška, celý sním na kila, ale strouhaný a ještě s mrkví, uuh, pamatuju, jak nás to nutili jíst ve školce :-(

Sára mi strouhaný nejedla taky nikdy, jednou jí to moje mamka zkusila dát se smetanou, že jí to určitě bude chutnat…pozvracela se.
Jako kus ho začala jíst tuším před 3/4 rokem, do tý doby ani ťuk.

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 07.09.09 13:44
Gabinka píše:navíc jsou děti, který ovoce moc rády nemaj. Co mrkvička? :)

Ano ano, za to se podepisuju, dát jí na talíř dušenou zeleninu na másle, sní celý sáček, zeleninu miluje snad ze všeho nejvíc, z ovoce zbožnuje meloun, který je jen v létě a pak jí teda jablka, ale banán, ten nevezme do pusy dodneška

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.09.09 14:31

No to taky známe. Syn nejí ovoce dodnes. Čerstvé ani kompotované vůbec. Už ho ani nenutím. Zkoušeli jsme to všelijak, ale když si dá ovoce do pusy prostě se mu natáhne takže to už nelámu přes koleno, ale teď jsme zavedli, že musí denně vypít čerstvě vymačkanou jablečnou šťávu tak mačkáme a mačkáme :roll: no aspoň něco. Jo a přesnídávky ještě celkem jí. Dcera má ovoce ráda tam problém není, ale strouhané taky ne.
Já být tebou tak ho do toho jabka tak nenutím. Třeba mu fakt vyloženě nechutná.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.09 15:38

Uz to tady sice zaznelo, ale taky se pridam. Strouhane jablicko u nas byl taky problem, at jsem ho namichala do cehokoliv i v malem mnozstvi, vzdycky to mala poznala a vyplivla. Jednou mi ale stipla moje nedojedene jablko a zacala ho zuzlat, od te doby ji ho davam jedine na mesicky nebo vcelku a ma ho tak moc rada. Babeta

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 07.09.09 18:54

Ehm, já tu mrkev teda dával anevařenou:D

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 07.09.09 21:17

Dala bych na měsíčky bez slupky o ruky a pokud to nezabere, tak nejprve zvykla na chuť jablka tím, že bych dala mixované, aby tam fakt nebyl ani kousek, buď samotné nebo pokud by ani to nešlo, tak do jogurtu a postupně měnit poměr jablko/jogurt, nakonec dojdeš k čistýmu jablku.
U nás taky ve všem možném zabírá nachystat si to jakože pro sebe, třeba to ze začátku sníst celé sama, dítě kouká, cože to mám a nakonec neodolá a ochutná.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 07.09.09 21:22

Dotaz a co kdyz to ditko nema zuby? :lol: To asi na mesicky nebude mit zadnej ucinek.S jablkem si neporadi.nebo snad jo?

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 07.09.09 21:27

Záleží na počtu zubů, holčička od kamošky si vystačila dlouho s jedním (jednička), touha jíst byla silnější, dlouho žmoulala sousto v puse.
Mixované je pro zatím bezzubé ok, ne? 8)

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 07.09.09 21:39

hurvínku, náš Vojta nikdy strouhané jablko nejedl, vlastně žádné ovoce v syrovém stavu… chvíli jedl banán, ale to do něj stejně moc cpát nechci… teď v létě jedl rybíz, ostružiny, borůvky, jinak je na přesnídávkách, to mu chutná… ještě teď… problém to pro mne není, já ovoce taky moc nenajím, my jsme zeleninoví… a on taky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >