Nechce mi jíst příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Annysek234
Povídálka 44 příspěvků 19.07.19 18:08
Nechce mi jist prikrmy

Ahojky holky, vím, že už je tady hodně takových příspěvků, ale nevím si rady.
Malá mi přestala papat prikrmy, je ji 7m, dřív je papala, ale pak měla afty, takže jsme přestaly, a teď už je to 2 týdny a furt nic nechce, občas si dá 3-6 lzicek, ale to je vše, dnes třeba vůbec ani včera… jinak je kojena. Mám to zkoušet dále, nebo ji dát pauzu?… :nevim:

Reakce:
rozand
Závislačka 4547 příspěvků 19.07.19 18:17

Vůbec ničemu to nevadí, můžete zkusit BLW. Některé děti se chtějí plně kojit i do 9 měsíců.

jita22
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 19.07.19 18:26

Rika se nabizet, ale nenutit :) Ale kde na to clovek ma vzit nervy, to uz v navodu neni :)

Annysek234
Povídálka 44 příspěvků 19.07.19 18:30

@jita22
Já ji to právě nenutim, nejdřív jdu dát jídlo malé, a Pak se chci najíst já, ale to začne řvát, že chce nejspis taky a celou dobu me pozoruje a pokrikuje, tak ji zkusím dát teda znovu, ale pořád nic, zatne rty a nic, pak to plive a dělá ble… :nevim:

jita22
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 19.07.19 18:33
@Annysek234 píše:
@jita22
Já ji to právě nenutim, nejdřív jdu dát jídlo malé, a Pak se chci najíst já, ale to začne řvát, že chce nejspis taky a celou dobu me pozoruje a pokrikuje, tak ji zkusím dát teda znovu, ale pořád nic, zatne rty a nic, pak to plive a dělá ble… :nevim:

No tak bych asi pokracovala… jinak ony to ty deti maji s jidlem stridave dobry a spatny, muzou to byt treba taky zuby, proste nekdy to byva trochu alchymie. Delej to nejak s citem a rozumem, v nejhorsim se porad s doktorkou, jestli mas rozumnou.

Annysek234
Povídálka 44 příspěvků 19.07.19 18:35

@jita22 no právě doktorku máme úplně… nech í být sprosta… každý týden je tam někdo jiný.. možná zoubky, také mě už napadly… uvidím, zkusím to ještě týden, ve čtvrtek jdeme na očkování, tak se poradím…

Kaci89
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 19.07.19 18:42

Syn mi taky jedl vse, jogurt, ovoce, kase a ted chce jen mliko.je mu 10mesicu. nevim proc ale neresim :nevim:

ocean.mama
Kecalka 387 příspěvků 19.07.19 18:45

@Kaci89 mame stejne, ani neotevre pusu na lzicku, nutit ho nechci. Tak snad mu to mliko staci

Lily-en
Kecalka 157 příspěvků 19.07.19 19:07

Me malý začal opravdu normálně jist až po roce. Do te doby tak střídavě chtěl, nechtěl a pak se to srovnalo. Takže bych se toho nebala :kytka:

CocoCoco13
Stálice 77 příspěvků 19.07.19 19:11

U nás když to začal dělat malý, tak jsem po pár dnech přišla na to, že už nechce mixované jídlo. Dávala jsem mu kousky zeleniny, brambory,… a najednou zase krásně jedl. Můžeš vyzkoušet a uvidíš

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 19.07.19 19:37

Mně nejedla mixované blafy ze skleniček. Jakmile jsem začala pasirovat domácí zeleninu a pak vývary, tak bylo po problémech.

Annysek234
Povídálka 44 příspěvků 19.07.19 21:14

Ona kdyz tam ma prave kousky, tak se ji zveda zaludek a zakucka se.. uvifime, zkusim ji to davat, kdyztak to zamrazim.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 1 inzerát 19.07.19 21:21

@Annysek234 měla jsem totéž loni v létě, dokonce byl prcek stejně starý. Nic s tím nenaděláš :nevim: já pak kvůli tomu zkusila kupované příkrmy a ty mi bastil, ale nejdřív jen HiPP, pak najednou jen Hami a pak jen Hamanka :lol: u nás to bylo zpola vedrem, zpola asi tím, že už prostě chtěl jiné chutě. Kamarádce zase dítě kupované odmítalo. Zkus postupně všechny varianty a uvidíš, časem to přejde. V tomhle věku v pohodě přežije i na mliku :palec:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 1 inzerát 19.07.19 21:25
@Annysek234 píše:
Ona kdyz tam ma prave kousky, tak se ji zveda zaludek a zakucka se.. uvifime, zkusim ji to davat, kdyztak to zamrazim.

A kousky jsem do něj „dostala“ až v roce a to jen fakt malilinkate a doteď (17M) je schopný se pozvracet, když ho v krku zasimra třeba syrová mrkev nebo kus šunky, přitom kousat umí a má už 16 zubů. Rozmrazene odmítal úplně, fajnovka jedna :lol: každé dítě chce prostě svůj čas, nezbývá, než obrnit nervy a zkoušet :hug:

Annysek234
Povídálka 44 příspěvků 20.07.19 07:37

Zkoušela jsem právě domácí i kupovane… domaci nechce skoro vubec a z kupovaneho si celkem vybírá… uvidime, jak bufe chtit dal. Snad ji to zase zachutna. :)

Váš příspěvek
Reklama