Dát umělé mléko miminku nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 87 příspěvků 19.07.19 08:19
Dát umělé mléko miminku nebo ne

Zdravím maminky, máme doma dvouměsíční miminko a podle některých lidí mám dát umělé mléko. Kojím jak si řekne, jenže někdy to je i co hodku. Podle dr přibira krásně. Občas ublinkava, ale to jen většinou když usne u kojení a potom už si nedokáže odrihnout. Kojim někdy 8min, nekdy 15min. Pláče po kojení, ale spíš ho trápí bříško na které trpí. Dáváme espumisanem, potom nemá problém s prdiky, ale asi i když prdi tak bříško bolí ne? Podle některých lidí prý pláče protože je hladový tak mam davat umělé. Ale když přibira tak v tom přece není problém ne?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 19.07.19 08:20

Pokud přibírá, um bych nedavala. A trochu začni filtrovat, takových rádoby dobrých rad budeš dostávat spousty

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21628 příspěvků 19.07.19 08:26

Kdo jsou ti některý lidi? Pokud chceš dál kojit nedávej

Rive
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 19.07.19 08:28

Takže dítě prospívá, je v pohodě a i tak máš dávat UM? Nechápu…

Lorry1
Kecalka 103 příspěvků 19.07.19 08:37

Muj syn byl hladovy, kdyz se kojil I treba trictvrtehodky, hodinu, u toho vysilenim usnul, polozila jsem ho do postylky a byl zase rev. Pak jsem ho i zacala vazit, kolik si vypije a bylo jasno. Od te doby jsme castecne na UM a vidim rozdil. Jestli ti pribira, tak UM zatim nedavej. Mozna by pomohlo zavest do tvoji stravy tucne veci (tucne jogurty, lipanky atd.), aby to mleko pro nej bylo vyzivnejsi a dele vydrzel.

Kriss Tina
Extra třída :D 11620 příspěvků 19.07.19 08:39

Nedávej, pokud pribira, má dost pocuranych plenek, tak je to v pohodě. Chlapecci na prdiky občas trpi, pomáhá i nahrivat bříško a cvičit. UM to kojení zabijes.

Heivka
Závislačka 4219 příspěvků 19.07.19 08:39

Pokud pláče po kojení zkuste mu čichnout k dechu, může to být skrytý reflux, měl to můj syn, nezvracel, ale po každém kojení (kojila jsem jen do 4 měsíců, ale to je jiný příběh)řval jako tygr, jednou jsem mu náhodou čichla k dechu a ucítila silný zápach kyseliny (asi jako když se zvrací a už není co), pomohl sirup Gastrotuss Baby, po kojení dostal dávku a bylo po problému. Ten sirup funguje hlavně fyzikálně, takže pokryje povrch obsahu žaludku a zabrání kyselinám se vrátit do jícnu.

Linduš91
Kecalka 390 příspěvků 19.07.19 08:41

Radím nedávat UM. Taky jsem měla kolem sebe tenhle typ radílků. Dítě brečí? Dej UM. A ideálně co nejdřív na noc kaši, ať ho to zasyti a spí celou noc. :roll: Pokud hezky prospívá a ty chceš kojit, nevidím problém pokračovat bez UM. Měla jsem to stejně jako ty, po kojení dcera někdy plakala, ale nemyslím si, že z hladu. Ona se pak většinou vykakala, takže jí asi jen trápilo bříško. Ublinkávala taky. Přibírala a prospívala dobře. Zkus různě měnit polohy, nejspíš bude problém v tom bříšku, hlad těžko, když přibírá a dobře prospívá.

Yopii
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 19.07.19 08:43
@Lorry1 píše:
Muj syn byl hladovy, kdyz se kojil I treba trictvrtehodky, hodinu, u toho vysilenim usnul, polozila jsem ho do postylky a byl zase rev. Pak jsem ho i zacala vazit, kolik si vypije a bylo jasno. Od te doby jsme castecne na UM a vidim rozdil. Jestli ti pribira, tak UM zatim nedavej. Mozna by pomohlo zavest do tvoji stravy tucne veci (tucne jogurty, lipanky atd.), aby to mleko pro nej bylo vyzivnejsi a dele vydrzel.

Mela jsem to uplne stejne… mala proste vzdycky odpadla vysilenim :nevim: taky nas zachranila vaha (je treba pocitat s tim, ze si pokazde vezme jinak), kdy jsem zjistila, ze po 30 minutach kojeni ma v sobe treba jen 30 ml (opakovane), navic mela minimalni prirustky na vaze (do te doby u pediatra ok). Takze pokud chces mit jistotu (a pripadne argument), muzes si to overit takto a pak bez pochyb v klidu kojit dal :kytka:

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 23173 příspěvků 19.07.19 08:44
@lolaOV píše:
Zdravím maminky, máme doma dvouměsíční miminko a podle některých lidí mám dát umělé mléko. Kojím jak si řekne, jenže někdy to je i co hodku. Podle dr přibira krásně. Občas ublinkava, ale to jen většinou když usne u kojení a potom už si nedokáže odrihnout. Kojim někdy 8min, nekdy 15min. Pláče po kojení, ale spíš ho trápí bříško na které trpí. Dáváme espumisanem, potom nemá problém s prdiky, ale asi i když prdi tak bříško bolí ne? Podle některých lidí prý pláče protože je hladový tak mam davat umělé. Ale když přibira tak v tom přece není problém ne?

Jak píšou ostatní, jestli přibírá, tak to neřeš. Ona by ti i doktorka řekla, kdyby byla potřeba nějaká změna. Jestli začneš s UM, tzn s flaškou, s kojením končíš. Z flašky to teče líp, není to taková práce, prso by začal brzo odmítat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 08:56

Pokud pribiva podle mudr tak jak ma nedavala bych. Prvni nepribiral musela jsem poridit vahu a naky cas strikackou dokrmovat.Mel prdiky, silny reflux. Druhy take brecel, ale pribival hodne.Jen ho trapili prdiky. Takze vahu jsem si zakazala.

Linduš91
Kecalka 390 příspěvků 19.07.19 09:02

@Paní Harringtonová Já teda musím napsat, že u nás flaška kojení nepřebila ani nijak nepokazila. Ani tolik diskutované dudlíky. Taky jsem kvůli zmíněným radám párkrát dala ze zoufalství UM a malá naopak odmítala flašku a o to víc pak chtěla prso :D Z flašky vlastně nikdy pořádně nepila, zato z prsa by pila asi klidně i teď ve 4 letech :mrgreen:

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 23173 příspěvků 19.07.19 09:09
@Linduš91 píše:
@Paní Harringtonová Já teda musím napsat, že u nás flaška kojení nepřebila ani nijak nepokazila. Ani tolik diskutované dudlíky. Taky jsem kvůli zmíněným radám párkrát dala ze zoufalství UM a malá naopak odmítala flašku a o to víc pak chtěla prso :D Z flašky vlastně nikdy pořádně nepila, zato z prsa by pila asi klidně i teď ve 4 letech :mrgreen:

To je super :kytka: ale je to spíš výjimka, řekla bych…

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 19.07.19 09:14

Moje děti byly u prsa většinu dne do 3 měsíců. Chce přítomnost maminky. Prso je nejen zahnani hladu, ale i pocit bezpečí, že máma je tady. Pokud přibírá neni důvod dávat um

Julinka 18
Kecalka 375 příspěvků 19.07.19 09:18

Měla jsem to úplně stejné, malá brecela, já kojila pořád, malá krásne přibírala a dokola jsem slyšela, že brečí hlady…mám to v hlavě do teď, je ji 10 měsíců a pořád řeším jestli nemá hlad…takže klid, pokud přibíra je to ok, ty první 3 měsíce takové jsou, koj jak malá chce…to je úplně v pořádku a na ostatní se vyprdni…do mě to hucela mama, která me ve 2 měsících narvala sunar…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama