Rourkování 3,5 měsíčního miminka

13
18.7.19 20:53

Rourkovani 3,5 měsíčního miminka

Ahoj maminky, prosím o radu. Mám 3,5 měsíční holčičku. Od porodnice trpí na prdiky, což by nebyl až takový problém, spíše mě trápí že jí musím denně pomáhat trubickou, aby se vykadila. Tedy spíše že začátku to bylo denně. Měla i pár „světlých“ chvil kdy kadila sama, ale poslední dobou nastoupila opět rourka. Když jí nepomůžu tak se strašně kroutí, tlačí, pláče, ale nic nepomáhá. Zkoušela jsem i eliminacni dietu na ABKM ale bez výsledku. Poslední dny z ní ale vyleze takové světle žluté táhlé ????, je to jako žvýkačka. Nevím čím by to mohl být. Nevysledovala jsem nic ve své stravě co by jí vadilo. Zkoušela jsem různé kapičky, probiotika Biogaia, cvičení, i bezplenkovku. Aktuálně jí dávám jen Biopron a Baby D místo Vigantolu. Doktor mi říkal že mám prostě dal trubičkovat. Máte některá podobnou zkušenost??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1101
18.7.19 20:58

No jo, nektery deti holt vyzaduji vice pece. Kluka jsem rourkovala do pul roka, chodila sem s nim i k doktorce na uvolnovani. Mleka, leky, cviceni…vsechno. On byl predcasnak a nemel dovareny vnitrek tak ten zacatek byl krusnej. Ale hele ted je mu 5 let, na zachode nikdy zadnej problem. Jen bych davala bacha a resila s dr aby byla cajk a neublizila si ji. Jen kontrolovat. A vydrzet :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
18.7.19 21:04

Ahojky,
Asi tu budou na toto tema různé názory. Někdo ti řekne, ze to nezblizi, někdo ti řekne, ze pak nebude používat sverac atd..
Každopádně naše situace tenkrát u Verci byla dost podobná, problémy s kakanim, silena plynatost, roukra večer byla vždy vysvobození pro nás všechny, podotýkám, ze jsem nekojila!
Vyzkoušeli jsme i různý kapicky, bohužel se to nezlepsilo ani s příkrmy. Až začala lézt, tak se to hodně zlepšilo. Každopádně dodnes trpí větší plynatosti, ale nastesti pohybem se to samo vytrati.
Takže za mě rourka ano, pokud to prcka trapi hodně a nic jiného nepomáhá. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
18.7.19 21:18

U nás bylo to samé, bylo to strašné období, rourkovala jsem každej den a někdy i dvakrát až třikrát denně, první tři měsíce byla kojená, pak UM a nebyl mezi tím vůbec žádný rozdíl, trpěla pořád jak na MM, tak na UM. Měla hysterický záchvaty breku a pomohla až rourka, někdy to ale ani přes tu rourku nešlo, že jsem opravdu třeba musela deset min čekat, než se přes rourku vyprázdní, pak teprve přestala hystericky brečet. Trvalo to do jejího pátého až šestého měsíce, pak se začala sama vyprazdňovat a od té doby je klid. Vím, že po ukončeném čtvrtém měsíci jsem ji dávala ještě švestkovou šťávu, to někdy pomohlo, někdy ne a to samé mlíko proti zácpě. V srpnu budu mít další miminko, tentokrát kluka a úplně se toho děsím, že mě to zas čeká, každej den prořvaný večery :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 21:25

Ahoj, můj syn byl ze zdravotních důvodu rourovany od narození asi do 4 mesicu x krát denně + k tomu klystyry několikrát denně, ted je mu skoro 10 měsíců a kaka krasne sam, většinou i pravidelně ve stejný čas. Takže tvrzením o tom, ze pokud budeš rourovat, tak se pak mimi nevykaka samo bych urcite nevěřila. Pokud budeš u doktorky, zeptej se ji na ten klystyrek, nevěřila bych tomu, ale můj malý to miloval a moc mu to pomáhalo. Držím palce!

• Citovat
  • Nahlásit
13
18.7.19 21:29

My právě tu trubicku taky používáme někdy i vícekrát denně. Šestinedělí byl ocistec, plakala mi klidně i 6 hodin v kuse bez únavy, to teď je to alespoň trochu lepší, člověk jí odvede pozornost, ale někdy je to hrozný řev :,(
Nemyslím si, že by si třeba na tu trubicku zvykla a nepoužívala sverac, když má „normální“ bobek tak ho vytlačí, ale to co z ní leze teď, to bych nevytlacila asi ani já 8o
Nevím čím to může být, že má takovou konzistenci. Vím že stolice miminka se pořád mění, ale tohle mi přijde zvláštní :think:
Plně kojím, nepridavam UM, malá hezky pribira, 1kg za měsíc.
V mém okolí mi právě každý říká, že nikdy rourku nepoužívali, že je to divný apod. Tak ale vidím, že to až tak nenormální není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 21:32

Jestli se ti nelíbí ta konzistence, přinesla bych ukázat plinku obvodní doktorce :) Pokud je to hodně tuhé, mohl by pomoci i ten klystyr, ale to je spíš jednorázová pomoc, problém jako takový to neřeší.

• Citovat
  • Nahlásit
13
18.7.19 21:35

Doktor to viděl, sám malou vyrourkoval v ordinaci, to bylo ze začátku, já jsem neuměla tu rourku používat, tak mi to ukázal, a přesně takový bobek z ní vyšel, a ní na to neříkal. Že prý si ta střeva musí zvyknout, že se to časem upraví, tak nevím :think:
Je to opravdu velká táhnoucí se hrouda :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
18.7.19 21:37

My jsme museli syna pravidelně rourkovat do osmi měsíců. Teď mu bude 1,5 roku a ještě občas má problémy se zácpou. Hlavní je pomoct dítěti, aby bylo v klidu a ono se to časem srovná. Hlavně vydržte a ať je brzy lépe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
18.7.19 21:42
@AnettSrogi píše:
My právě tu trubicku taky používáme někdy i vícekrát denně. Šestinedělí byl ocistec, plakala mi klidně i 6 hodin v kuse bez únavy, to teď je to alespoň trochu lepší, člověk jí odvede pozornost, ale někdy je to hrozný řev :,(
Nemyslím si, že by si třeba na tu trubicku zvykla a nepoužívala sverac, když má „normální“ bobek tak ho vytlačí, ale to co z ní leze teď, to bych nevytlacila asi ani já 8o
Nevím čím to může být, že má takovou konzistenci. Vím že stolice miminka se pořád mění, ale tohle mi přijde zvláštní :think:
Plně kojím, nepridavam UM, malá hezky pribira, 1kg za měsíc.
V mém okolí mi právě každý říká, že nikdy rourku nepoužívali, že je to divný apod. Tak ale vidím, že to až tak nenormální není.

Malá to měla taky, bylo to jak tuhá zubní pasta, pomohlo ji na to jen jediný mlíko, protože jsem jich vyzkoušela vic a jediný po čem to neměla byl Nutrilon omneo comfort proti zácpě a drobným zažívacím potížím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
18.7.19 21:44

Jo a všichni známí v mém okolí, ať jsem se zeptala jakékoliv kamarádky, tak prý nikdo nemusel rourkovat, tak jsem si říkala, že jsem asi taky jediná a že zrovna já musím mít dítě, který na to trpí :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2043
18.7.19 21:50

Rourkovala jsem téměř denně do roka, pak jak když utne, stolice pravidelná, bez problémů. Je ji 6 a zažívání i vyprazdňování bez jakýchkoliv problémů pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
18.7.19 21:52

Nebere dcerka zelezo? syn mel takovou stolici po nem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
18.7.19 22:09

@Zoe1 jo přesně, jako zubní pasta 8o to si taky říkám, protože ať jsem se ptala kohokoliv tak nikdo nevěděl o čem mluvím 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
18.7.19 22:10

@Kaci89 nene, nebere :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu