Rady pro nezkušenou matku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 09:49
Rady pro nezkusenou matku

Ahoj mamky, mozna mi poradite s par vecma. Syn 9 mesicu:

• prestal jist lzickou, neotvira pusinku. Driv ze lzicky jedl. Nabizim mu tedy jidlo do tlapky, to si bere a zuzla. Muze mit vliv ze mu rostou zuby?
  • Zacal se vztekat. Dam ho do postylky, to se mu nelibi, skace tam, rve jak tur do te doby nez nekdo prijde. Nebo neco chce, ja mu to zase vezmu a rev. Co delat s takto malym ditetem aby nas neomotaval kolem prstu?
  • Jaky mate tip na hracky Co dum dal? S temi normalnimi si hraje jen chvili a kazda nova vec je pak dobra
  • Jak si hrajete s takto malymi detmi, nebo jak je zabavite? Predesilam ze on je torpedo. Musi porad nekde lezt, stoupat si, neposedi. Cely den prakticky beham jen okolo nej
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11730 příspěvků 19.07.19 09:55

Tohle období je nejhorší, chce to přežít. Zuby na jídlo mají velký vliv, koukej ať hlavně pije, až se mu prorezou bude líp. Navíc žáci aj hodně lézt, stoupat si, někdo i chodit a nelíbí se jim být někde zavření, musí objevovat. Co se týče hraček malej nejradši vytahovat nádobí, mlátil vareckou do hrnců, skládal plastové misky.

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 19.07.19 10:06
  1. ano může to být zuby, neboj časem lžičkou zase začne jíst
  2. představ si, že ty něco chceš a někdo tě zavře do velké klece, co budeš dělat? Asi křičet, možná se i vztekat. On mluvit ještě neumí, takže svou rozmrzelost dává najevo vztekem a křikem. Je to náročné období, ale bude líp.
  3. kolíčky, různobarevné fazole a misky na třídění (v tomhle věku zatím pod dohledem, aby ti to nejedl), kulička v petce, hrnce a vařečka - bubeník :)
  4. děti se mnou hodně „vařili“ - posadila jsem si je na linku a oni mě pozorovali, když byli starší tak pak i asistovali u krájení, „myli nádobí“ apod., milovali uklízet prádlo do pračky, vysávat…
Hobitka
Kelišová 5816 příspěvků 19.07.19 10:43

1. Nejstarsi dcera mi v 9m v podstate prestala jist, vydrzelo ji to do 4.5r, jestli to bylo zubama - no, nerekla bych, ale :nevim:.

2. Normalka. Kdyz nemusis nutne, nenechavej ho rvat, je malinkej, to neni omotavani kolem prstu. Kdyz musis nutne, tak bude rvat a neudelas nic moc, proste se snazit ho nejak zabavit, ne vzdy se povede.

3. Davala jsem cokoli relativne bezpecneho z kuchyne, nejstarsi dceri, ktere kazda nova vec vydrzela tak 5 minut a podruhe uz ji nezajimala, ve vysledku i palicku na maso a papirove krabicky na zuzlani :mrgreen:. Takova kreditka byla v kurzu. Stary mobil… Cokoliv, co vypadalo zakazane a dospelacky :mrgreen:.

4. No, ja byla co mozna nejvic venku, ti mladsi sedeli v piskovisti od 9m. Jinak meli vyhrazene policky na kramovani (treba skrinku s rucniky, skrinku s plastovymi pixslami…). Nejmladsi jedina dobre jedla, ta byla zabavitelna jidlem. @Popokatepetla jak uvadi spolecne vareni, tak ano, ale musela jsem na zemi, moje deti by do vteriny jely po hube dolu, pud sebezachovy nula :mrgreen:.

pet p
Kecalka 455 příspěvků 19.07.19 17:32

1. Tak možné to asi je.
2. To mě pobavilo „nemotával kolem prstu“. Jak z tohohle mají rodiče hrozný strach - hlavně, aby nám neskákal po hlavě, aby poslouchal, aby si nás neomotal kolem prstu… Doporučuju knížky Jak žít a nezbláznit se, Pohodoví rodiče - pohodové děti, Respektovat a být respektován a Aha rodičovství. Fakt, aspoň tu první přečti, věřím, že to určitě pomůže a už budeš vědět co a jak.
3. Bezpečné věci z kuchyně - naběračky, cedníky, misky atd. Dál kelímky a obaly od jogurtů, šamponů, různé krabičky, přesypávat těstoviny, házet je do pet lahve atd.
4. Doporučuju knížku Rozvíjej se děťátko

Váš příspěvek
Reklama