nechce mléko

274
25.10.05 18:44

nechce mléko

Ahoj,
mám 1,5 roku starého chlapečka a před pár dny mi začal odmítat mléko. Dáváme ráno flašku sunaru a večer taky. Teď, když uvidí flašku, začne „mávat rukama“ a nedostanu do něj nic. Nechce to ani z hrnečku, ani z „cucáčku od Jupíka“. Nedáváme večer ani kaši, protože s tou je to stejné. Jak mám do něj dostat toho 0,5l mléka denně?
Máte s tím taky někdo zkušenost?

Děkuji, Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

107
25.10.05 19:50

Ahoj Heleno,zkousela jsi syry,tvaroh,jogurty? Pokud ji aspon tohle,tak je to OK.Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
25.10.05 19:52

My to už od jednoho roku, kdy jsem přestala s kojením a UM do něj nedostala, řešíme jogurty a ovesnými kašičkami. Naštěstí je má rád…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
25.10.05 19:52

AHoj, tak UM do malé dostanu tak deci za den :? Víc ani náhodou. Řešíme to jogurtem, sýry, tvarohem…Kaše nejí vůbec a ani nikdy nejedla.
Radím zkusit něco jiného, třeba se zase UM za týden nebo měsíc vrátí.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
25.10.05 21:18

Ahoj,
děkuji za uklidnění. Jogurty, sýry a tvaroh jíme, dnes jsme zkusili trochu kaše a šlo to taky. Večer jsem do něj dostala i 100ml UM. Jen mě mrzí, že jsme přišli o tu siestu při ranním a večerním mlíčku.
Kaši mi jedl, jenom když jsem mu s každým soustem dala kousek maliny. Tak nevím, jestli to není s malinami brzy. Ze zahrádky už ale nejsou, tak nevím, jestli mám kupovat mražené :?: Jsou maliny stejně alergenní jako jahody? Řeším to proto, že jsme byli na alergologii kvůli podezření na alergii na prach a k tomu máme atopický ekzém. DR říkal, že když je u něj i AE, tak tam bude asi i nějaká potravinová alergie. Ale jistě to budeme vědět až za 4 týdny z krve.

Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
25.10.05 23:14

zk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.11.05 07:40

Ahoj holky,
tak koukám, že všude stejný…
Nevím proč, ale náš malý taky začal odmítat mléko (UM). Kojila jsem ho do 1,5 roku,pak jsem najížděla na UM, sice trochu bojoval s flaškou,ale aspoň troch pil (dávám mu ráno 150 ml a po odpolením spaní 150 ml). Stávalo se, že to i vypil!!! Jenže poslední dobou si ráno i odpo jen cucne, někdy 30, někdy 50, výjimečně tak 120ml, vždycky musí něco nechat, a někdy to nechce vůbec. Nevím,jak to do něho nacpat. Sice mu každý den dávám jogurt nebo lipánek, taky sem tam to nevypité mléko do něčeho přimíchám (jednou do jogurtu, pak do bramborové kaše…), taky má skoro každý den rohlík se sýrem (buď eidam, kiri, lučinu nebo žervé, včera jsme zkusili kozí sýr), večer před spaním má kašičku (kterou teda naštěstí jí bez problémů -ale jen ovocné, zeleninové nechce), ale stejně mi to přijde, že toho mléka by do sebe měl dostat víc. Docela mě to děsí, myslela jsem, že je to druhem mléka, vyzkoušeli jsme jich několik,ale tím to asi nebude.Jak to tady čtu,tak to mají asi nějaké „období nepití mléka“ :)
Jestli někdo přijdete na to,jak to do dětí dostat, dejte vědět :D
Zatím papa. Maxik+20měs.Péťa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.11.05 08:54

Ahoj, také teď řeším obdobný problém. Anička (12 měs) byla do 9 měs. kojená, pak kvůli prevenci alergiím dostávala Nutrilon 2 HA, se kterým nebyly (kromě ceny…) problémy, vypila ráno 210ml a večer jsem dělala z 210ml kaši, odpoledne zvládla tak 120. Problémy nastaly teď v roce při přechodu na „normální“ Nutrilon, který se mě osobně zdá podstatně chutnější (HA mléka mi připadají hořká). Nechce pít mléko, nechce kaše, k jogurtu a tvarohu jen čuchne a plácá do lžičky. Trochu jí sýr a teď se mi povedlo ji „přelstít“ smícháním jogurtu či tvarohu s její oblíbenou přesnídávkou. Dnes ráno mě překvapila, protože vypila sama 180ml Nutrilonu, tak snad bude lépe. Nevěšte hlavy, ono se to někdy zlomí! Katrin.

• Nahlásit
  • Citovat
233
3.11.05 09:25

Nechce mlíko!!

Tak toto jsem řešila také delší dobu. Malá má 20 měsíců a asi 3 měsíce vypila pouze 30 mlíka ráno, večer to samé. Pouze v noci vypila 150ml. Samozřejmě mi to noční vstávání vadí ale alespoň tak to mlíko vypije Před týdnem jsem začala dávat kakao a vypije ráno 150 ml i večer. Bez něho ani ránu.

Zkoušeli jste třeba kaši nutrilon s nastrouhaným jablkem nebo normální šťávou? To jí chutná a bez toho také ne. Dále jsem zkoušela osmizrnou od Nestlé s rozmačkané s jahodama nebo banánem. To také uspělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama