Nechce se otočit na břicho

Anonymní
7.11.19 18:32

Nechce se otočit na břicho

Petimesicni syn se netoci na bricho. Ani na brise být nechce. Muzu mu ukazovat hračky, ale kdy zjisti ze by se na ne musel otočit tak radši ztratí zájem. Otočí se na bok ale jen na jednu stranu. Už jsem z toho nervózní. Potíž není v tom, ze to ještě neumí ale v tom, ze ani nechce a vůbec se nesnaží. Porad by se nosil a když nahodou leží, tak se moc nehýbe. Je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6247
7.11.19 18:33

Je línější, otáčet se děti normálně začínají mezi 4.-6.měsícem. Má ještě čas. Každé dítě je individuál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13251
7.11.19 18:36

Ještě má chvíli čas. Nemá látkové pleny?? Syn se v nich nemůže tolik hýbat a nejde mu se přestačet tak dobře jako s papírovou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
7.11.19 18:36

A co na to říká doktor? Podle tabulek je na otáčení cas tuším do půl roku. Ale treba moje děti v půl roce už stály, kamaradcinu děti se v tom půl roce občas otočily na břicho, každý je jiný. Dala bych tomu tem měsíc a snažila se co nejvic motivovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 18:42

Pleny má papírové. K doktorce jdeme až v půl roce a predtim nerikala nic ale mne vadi ze zo ani nezkousi. Nevím už jak motivovat

• Nahlásit
  • Citovat
6247
7.11.19 19:03
@Anonymní píše:
Pleny má papírové. K doktorce jdeme až v půl roce a predtim nerikala nic ale mne vadi ze zo ani nezkousi. Nevím už jak motivovat

A přitahuje vleže nožičky k bříšku? To je pro otočení důležitý krok. Pokud nedělá ani tohle, možná bych to s doktorkou alespoň telefonicky konzultovala, ale to jen proto, že jsem taky trochu plašan, co se vývoje týká. První syn byl zrychlený, chodil v deseti měsících. Ale fakt je každé dítě jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 19:09
@Aduš8 píše:
A přitahuje vleže nožičky k bříšku? To je pro otočení důležitý krok. Pokud nedělá ani tohle, možná bych to s doktorkou alespoň telefonicky konzultovala, ale to jen proto, že jsem taky trochu plašan, co se vývoje týká. První syn byl zrychlený, chodil v deseti měsících. Ale fakt je každé dítě jiné.

Nohy přitáhne ale nedrží je asi břichem protože se vždycky chytí za chodidla. Takže ho asi moc neposiluje

• Nahlásit
  • Citovat
904
7.11.19 19:11
@Anonymní píše:
Petimesicni syn se netoci na bricho. Ani na brise být nechce. Muzu mu ukazovat hračky, ale kdy zjisti ze by se na ne musel otočit tak radši ztratí zájem. Otočí se na bok ale jen na jednu stranu. Už jsem z toho nervózní. Potíž není v tom, ze to ještě neumí ale v tom, ze ani nechce a vůbec se nesnaží. Porad by se nosil a když nahodou leží, tak se moc nehýbe. Je to normální?

Určitě to nechci zlehčovat ale nemá cenu se nervovat, každé dítě má své tempo.syn se otočil až v 6mesicich do té doby mu stačilo si hrát s nozickama. Pak to šlo rychle v deseti chodil a teď ho nemůžu už ani dohonit jak je neposedny. Pokud vás to nervuje zeptejte se dr ať se na něj podívá ona vám řekne víc než uslyšíte tady, váš syn má ještě nějaký čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
7.11.19 20:09

Nechavejte ho co nejvic nahateho bez plinky a kdyz se do 6m neotoci, tak vas doktorka posle k terapeutovi. To, ze se drzi za chodidla neznamena, ze je liny posilovat, ale ze ho nozicky zajimaji, a to myslenim odpovida 6temu mesici, tak v tomhle je napred :D :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama