Nemocné miminečko

7.11.19 17:50

Nemocné miminečko

Dobrý večer maminky. Chtěla bych vás poprosit o radu. Náš malý má za par dnů 8mesicu. A před cca 4-5dny dostal rýmu, hned jsem zasáhla dala kapky do nosu, pak po 2 dnech dostal kašlík, též jsem dala hned sirupek, ale po nem se to zhoršilo. Tak jsem byly u doktorky a ta nám řekla že to ma na pruduskach a že je hodně zahleňený.. dostal tedy atb+probiotika a hederix na kasel a mořskou vodu na rýmu.. s tím ze vše malému musím míchat do jídla jinak prášky hned vyzvraci..
přišli jsme domu hned jsme dali prášky a od tě doby po každém zakašlání brečí.. nejde mu kakat mi přijde a furt blinká. Nemá horečky. Moc nespi a když už usne probudi ho kasel, noc na dnesek byla Dešná, každých 10-15’im vzhuru kvůli kašli.

Zajímá mě jestli je to normální ze takto brečí po tom zakašlání :( a ještě mě zajímá jestli to nějak nevadí ze vše hodím do mlicka.. má ráno a večer UM. Dr rikala ze nevadí ale zeptám se na názor ostatních. Děkuji a pěkný večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.11.19 17:58

Poslouchala bych názorky doktorčičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
889
7.11.19 18:00

Kdy jste byli u doktorky? Pokud ma atb, tak by se mu melo ulevit. Zavolej doktorce, ta ho videla a poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
7.11.19 18:01

Tak když do něj tu medicínu nedostaneš jinak než v jídle, tak holt ti nic jiného nezbude. Pokud ho v noci budí kašel, tak naše pediatrička doporučuje na noc Stoptussin.
Držím palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 18:05

Dr ho viděla dnes, je mi jasné že atb nezabere hned, ale mělo by se mu ulevit ne? :( úplně už jsem hotova, je mu ho líto, když vim že ho něco trápí a ja nevím co :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16194
7.11.19 18:06

To je děsný, 8 denní je miminečko, ne takové velké dítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 18:17

@vokishka máme 8 měsíci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
7.11.19 18:19
@Terka2912 píše:
Dobrý večer maminky. Chtěla bych vás poprosit o radu. Náš malý má za par dnů 8mesicu. A před cca 4-5dny dostal rýmu, hned jsem zasáhla dala kapky do nosu, pak po 2 dnech dostal kašlík, též jsem dala hned sirupek, ale po nem se to zhoršilo. Tak jsem byly u doktorky a ta nám řekla že to ma na pruduskach a že je hodně zahleňený.. dostal tedy atb+probiotika a hederix na kasel a mořskou vodu na rýmu.. s tím ze vše malému musím míchat do jídla jinak prášky hned vyzvraci..
přišli jsme domu hned jsme dali prášky a od tě doby po každém zakašlání brečí.. nejde mu kakat mi přijde a furt blinká. Nemá horečky. Moc nespi a když už usne probudi ho kasel, noc na dnesek byla Dešná, každých 10-15’im vzhuru kvůli kašli.Zajímá mě jestli je to normální ze takto brečí po tom zakašlání :( a ještě mě zajímá jestli to nějak nevadí ze vše hodím do mlicka.. má ráno a večer UM. Dr rikala ze nevadí ale zeptám se na názor ostatních. Děkuji a pěkný večer.

V 8 měsících není miminecko.Atb zaberou zhruba za 48h. Kdyby se ti po těch 2-3 dnech zdálo, že se nezlepšuje, porad se s Dr.do té doby prostě vydržet, pokud navíc nemá horečku. Vic nikdo nevymyslí, když vás viděla dneska. Samozrejme při jakémkoliv rapidní zhoršení řešit, jinak se hodit trochu do klidu proboha.Co má za ATB? kolik dostal dávek? Ještě zkus kuknout, jestli to není projev nežádoucích účinků (zácpa, bolest břicha, zvracení)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2283
7.11.19 18:20

A ten hedelix dáváš i večer? Neměl by na noc dostávat něco jinýho, co neuvolňuje hleny? Já tedy nevím, já dětem dávám Prospan a večer už nedávám, na noc dávám Fenistil. Na dceru to fungovalo perfektně. I když synovi Prospan posledně moc nepomohl, tomu zabral až Mucosolvan. Děti taky často hodně kašlaly od rýmy, že měly plné nosy a teklo jim to do krku, a proto kašlaly. Takže pomáhalo před spaním pořádně odsát nosánek, nakapat kapičky na uvolnění nosu - to spíš Olynth, nebo Nasivin, mořskou vodu jsem většinou stříkala před odsátím. A pak jsem s nima spala v noci v obýváku na rozkládacím křesle, protože tam se dal opřít polštář, aby spaly skoro v polosedě, hlavu co nejvýš, aby je ty hleny nenutily ke kašli :nevim: Ale děs. Ještěže nemá horečky, to byly vždycky nervy, když ještě k tomu přibyly horečky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5428
7.11.19 18:24

Atb zaberou tak do dvou dnů. Musíš být trpělivá. Na noc mu nedávej Hedelix, nutí ho vykašlávat hleny. Na noc dej Stoptussin, na noc se kašel uklidní a ráno bude pěkně vykašlávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5428
7.11.19 18:25

A na spaní vyvýšenou polohu. Před spaním nos prokapat a pořádně odsát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
7.11.19 18:27
@Pocahonta píše:
Tak když do něj tu medicínu nedostaneš jinak než v jídle, tak holt ti nic jiného nezbude. Pokud ho v noci budí kašel, tak naše pediatrička doporučuje na noc Stoptussin.
Držím palce!!!

Na noc jednoznačně Stoptussin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
7.11.19 18:31

Pokud jste dnes byli u doktorky, tak se mu fakt hned neuleví. Antibiotika zabírají do 48-72 hodin, musíš počkat. Ale stejně počítej s tím, že kašlat může ještě dlouho, navíc ho zahleňuje i mléko. Nechápu, když ti doktorka řekne, že můžeš dávat léky do mléka, proč máš potřebu se ptát ještě tady, maminek, které většinou nemají žádné zdravotnické vzdělání. Zvrací kvůli zahlenění a z toho ho může i trochu pálit žáha. Pokud nemá horečky, klidně ho zabal a choď s ním na čerstvý vzduch, to je při kašli super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
7.11.19 18:42

@Terka2912
u atb trva nez zaberou 48 hodin, takze se mu neulevi hned. na noc dej stoptussin, ten zabira skvele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
7.11.19 18:44

Určitě na noc už nedávat nic na kašel, naše starší měla jednou antibiotika, ta se musela na hladový žaludek, jinak taky zvracela (v příbalovem letáku to taky bylo). Na noc jen kapky do nosu Nasivin pro mimina. A klín pod hlavu. Tolik z mojí zkušenosti. Brečí nejspíš ho bolí i v krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama